Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Вплив хлору у басейні на дітей

Вплив хлору у басейні на дітей

Відпочинок у басейні є найкращим проведенням часу для дітей будь-якого віку. Тому, як тільки потеплішає, вони прямують до басейнів, встановлених у приватних будинках та на дачах. Враховуючи те, що в більшості випадків вода в резервуарах обробляється за допомогою хлорвмісних препаратів, багато батьків замислюються про їхню безпеку та вплив хлору в басейні на дітей. Саме про це, а також про те, як обслуговувати басейни, в яких відпочивають діти, йтиметься далі.

Який вплив має на дітей хлорована вода

Найкращої альтернативи хлору для дезінфекції води в басейнах на сьогоднішній день немає. Це зумовлено не лише низькою вартістю хлору. Препарат дуже простий у використанні, найбільш ефективний у плані знезараження води та незамінний при боротьбі з водоростями, які інтенсивно розвиваються у штучних водоймах у теплу пору року.

Говорити про повну безпеку хлору для дітей можна у разі використання якісної хімії для басейну, рекомендованого дозування та правильного застосування препарату. У такому разі хлор безпечний навіть для малюків. Проте, недотримання інструкцій виробника загрожує неприємними наслідками. Це може бути подразнення шкіри, печіння слизової оболонки, проблеми з дихальною та травною системою.

Що стосується різкого запаху хлору в басейні, який у великій кількості з'являється при утворенні хлораміну, це не говорить про перевищення вмісту препарату. Це так званий зв'язаний хлор, який уже впорався зі своїм завданням.

Якщо запах хлору у басейні дуже сильний, це свідчить про неправильне обслуговування басейну. Концентрація вільного хлору в резервуарі відповідає нормі, саме він знищує бактерії та інші шкідливі мікроорганізми. Коли концентрація вільного хлору відповідна, у питній воді не накопичуються хлораміни і з'являється неприємний запах.

Як правильно хлорувати басейн, якщо в ньому купаються діти

Процес дезінфекції води та боротьби з водоростями буде якісним та ефективним при концентрації вільного хлору на рівні 1-3 проміле. Якщо йдеться про невеликий резервуар, у якому купаються виключно маленькі діти, то рівень вільного хлору можна підтримувати на нижній позначці 1-1,5 проміле, але не нижче 1. Дотримуватися показників допоможе регулярне тестування води в басейні.

Не слід забувати і про контроль рівня pH. Він має відповідати показнику 7.2-7.4. Коли pH більше або менше норми, дія хлорної хімії є менш ефективною. Якщо басейн експлуатується інтенсивно, то перевірку рівня pH рекомендують проводити щодня, у маленьких басейнах з невеликою відвідуваністю – раз на 2 дні.

Щоб підтримувати концентрацію вільного хлору в басейні, на необхідному рівні застосовують вільний (повільний) хлор. Як правило, він випускається у таблетованій формі. Для проведення регулярного знезараження води найкраще підійдуть препарати AquaDoctor C-90T та Сrystal Pool ChLorine Tablets. Обидва засоби стабілізовані, тому хлор під впливом ультрафіолетових променів розкладатиметься повільно і рівномірно.

С90Т Crystal Pool Slow Chlorine

Необхідну кількість препарату, що вноситься, виробник вказує в супроводжуючій інструкції. Розрахунок виконується після проведення тестування та визначення кількості вільного хлору у воді. Таблетки поміщають у поплавець або скіммер. Потім запускається фільтрувальна система, що сприяє рівномірному розподілу дезінфектанту по периметру резервуару.

Дезінфекція басейнів, а тим більше дитячих, потребує контролю вільного хлору вже за кілька годин після початку обробки. Якщо хлор знаходиться в межах норми, слід вимкнути циркуляцію або дістати поплавець. Після цього маленьким відпочиваючим можна дозволити купатися. Однак, щоб перестрахуватися, не зайвим буде прищепити звичку дитині приймати душ після плавання в басейні.

Слід зважати на той факт, що повільний хлор застосовують для регулярної обробки води в басейні. Перед початком плавального сезону проводять шокову обробку. Для цього використовується швидкорозчинний хлор у басейні. Різні препарати шокової хлорної дезінфекції можна знайти в лінійці AquaDoctor та Сrystal Pool. Вони продаються у таблетованій формі або гранульованій. Шок - хлор рекомендується використовувати не тільки на початку плавального сезону, а й після злив або в разі сильного забруднення резервуара. Інформацію про те, як проводити шокову обробку басейну, можна дізнатися з нашого блогу.

Правила застосування хлорної хімії

  • Уважно вивчайте інструкцію, перш ніж використовувати хімічні препарати.

  • Дотримуйтесь умов зберігання хімії для басейнів. Місце має бути прохолодним, сухим та затіненим.

  • Не використовуйте засоби з терміном зберігання.

  • Уникайте змішування різного типу хлору (марки, форми).

Якщо у вас залишилися питання про використання хлору в дитячих резервуарах або потрібна порада з підбору хімії для дитячих басейнів, звертайтесь до консультантів інтернет-магазину "WTL".