Жодна штучна водойма не може обійтися без насосного обладнання. Насоси для басейнів забезпечують циркуляцію води та створюють необхідний тиск для її фільтрування. На ринку представлений широкий вибір моделей із різною продуктивністю, функціоналом, якістю збирання. Саме від правильності підбору залежить стабільність та довговічність роботи пристрою, а значить і чистота басейну, комфорт від його використання.
Призначення, функції насосного обладнання
Щоб плавання в басейні було комфортним та безпечним, вода в ньому повинна постійно очищатися, не застоюватися. Без руху та фільтрації вона швидко перетвориться на середовище розмноження небезпечних бактерій, у такому стані навіть хімічні реагенти будуть безсилими, не до кінця зможуть виконувати функції. Тому для виконання технічних завдань з очищення, циркуляції водних мас важливо придбати фільтруючий насос для басейну.
Цей тип обладнання забезпечує наступні функції:
- наповнення резервуара водою;
- фільтрація;
- підігрів/охолодження;
- перекачування води;
- утворення тиску, течії;
- дозування реагентів під час дезінфекції, чищення.
При виробництві такого обладнання не використовують сталь, адже такий корпус піддаватиметься корозії, впливу хімічних засобів. Стійким до цих факторів є міцний сучасний ABS пластик, з якого найчастіше виготовляють водяні помпи.
Насос для басейнів – параметр продуктивності
Дуже важливо правильно підібрати правильний параметр продуктивності обладнання. Цей термін означає кількість рідини, яку насос, фільтр для басейну перекачує за одиницю часу (л/год). Відповідно до санітарних норм, повний водообмін має відбуватися кожні 6 годин. Звідси маємо мінімальне значення продуктивності: об'єм чаші басейну (л) поділити на 6 (год).
Після визначення вашого параметра необхідно зіставляти продуктивність помпи та водяного фільтра. За невідповідності в будь-який бік (менше/більше) якість фільтрації знизиться, а обладнання може вийти з ладу.
Різноманітність модельного ряду
Зазвичай для стаціонарних басейнів великих та середніх розмірів застосовують кілька різновидів електронасосів. Вони відрізняються конструкцією, функціями.
- Циркуляційний насос до басейну – використовується під час подачі, перекачування рідини. Він збагачує водні маси озоном при попаданні в озонатор. Має додаткові налаштування: утворення фонтанів, бульбашок, каскадів.
- Самовсмоктувальні моделі – використовуються разом із фільтром, призначені для очищення води. Потужність обох має бути однаковою. Устаткування може підіймати водяну масу на висоту до 3 м. Встановлюють їх над чашею.
- Фільтр-насос для басейну – компактні помпи, легкі, практичні. Оптимальний вибір під каркасні водойми. Виконують фільтрацію, збирання сміття, не допускають появи водоростей. Повноцінно працює протягом декількох сезонів за періодичної зміни фільтрів.
- Теплові пристрої – крім перекачування, здатні підтримувати задану температуру води. Особливо актуальні в холодну пору. Вирізняються енергоефективністю.
Вибираємо насоси для басейнів правильно
Вдало вибрати насос для басейнів нескладно, якщо спочатку визначити, з якою метою купується обладнання. Технічні характеристики мають відповідати поставленим завданням. Далі рекомендовано звернути увагу на такі критерії:
- тип пристрою;
- розмір басейну;
- відстань від місця встановлення приладу до води;
- потужність;
- рівень шуму;
- система захисту;
- наявність фільтра;
- необхідність функції підігріву;
- якість води;
- репутація виробника.
Магазин WaterLine пропонує вигідні умови на купівлю сертифікованого насосного обладнання, перевіреного виробництва від брендів AquaViva, Emaux, Hayward, Kripsol. Замовити пристрої можна за доступною вартістю з доставленням до будь-якого міста України.