Власникам басейнів будь-якого типу та об’єму не обійтися без обов'язкового комплекту обладнання, необхідного для експлуатації та обслуговування штучної водойми. Список позицій досить об'ємний і не останнє місце у ньому займає фільтр для басейну. Це обладнання очищає воду від забруднень: домішок, найпростіших організмів, бруду, сміття. Якщо ви хочете, щоб вода була кришталево чистою, а купання безпечним, до вибору фільтра потрібно підходити особливо серйозно.
Як працює фільтр для басейну
Візуально визначити, наскільки чиста у басейні вода неможливо. При наповненні чаші вона виглядає ідеально, тому багатьох дивує те, наскільки все змінюється в гірший бік буквально за кілька днів. Вода набуває зеленого відтінку, в ній з'являється завись, а дно і стінки покриваються слизом, що погано пахне. Купатися в такому басейні не лише неприємно, але й небезпечно для здоров'я. Тим часом, щоб виправити ситуацію, достатньо задіяти два пристрої: циркуляційний насос і фільтр до басейну. Насос забезпечить переміщення води та її охолодження, а фільтр затримає забруднення.
Фільтри, що використовуються сьогодні, влаштовані просто, але дуже ефективно. Вони складаються з корпусу, який заповнений фільтруючим матеріалом. Для заповнення використовують різні матеріали:
- іонообмінну смолу;
- активоване вугілля;
- половолоконні дренажі;
- системи зворотного осмосу.
Як правило, в басейнах встановлюють не один, а два та більше фільтрів. Перший затримує великі частинки: сміття, дрібні предмети, пісок. Купити пісочний фільтр для басейну можна зовсім недорого, адже це дуже простий пристрій грубого очищення. Наступний елемент відповідає за тонку фільтрацію. Саме він затримує мікроскопічні забруднення, у тому числі мікроорганізми, що викликають зміну кольору та запаху води.
Забір води для очищення за правилами робиться не в одному місці. Щоб ефективність була найвищою, одну частину беруть біля дна, а три частини біля поверхні. Це місця, де завжди спостерігається максимальне забруднення суспензією. Після того, як вода пройшла піщаний фільтр для басейну та пристрій тонкої очистки, насос повертає її назад. При цьому процес відбувається постійно, не залишаючи бруду не єдиного шансу. Таким чином досягається глибока двоетапна фільтрація.
Як правильно вибрати фільтр
Сьогодні у продажу представлений солідний вибір продукції різного типу, тому купити фільтр для басейну зовсім нескладно. Визначати оптимальні характеристики виробу найкраще довірити фахівцю. Зазвичай, при покупці враховують ці основні параметри:
- Продуктивність, яку ще називають пропускною спроможністю. Це обсяг води в літрах чи кубометрах, який фільтр може пропустити за одну годину своєї роботи. Найчастіше вибирають пристрій, продуктивність якого в 4 рази менша за об'єм води в чаші.
- Вид фільтра. Устаткування представлене пісочними, картриджними та діатомовими моделями. Найпримітивніші – пісочні, з низькою вартістю та невисокою якістю підготовки води.
- Потужність насоса. Щоб фільтр коректно працював, його параметри повинні відповідати характеристикам насоса. Якщо агрегат буде занадто потужним або навпаки слабким, очищення відбуватиметься неякісно, а ресурс фільтрів помітно знизиться.
- Тип установки. В асортименті відомих виробників представлені скримерні та переливні фільтри. Перший варіант добре показав себе із надувними, каркасними наземними басейнами. Для більших монолітних чаш найчастіше вибирають переливні моделі.
Також багато користувачів звертають увагу на спосіб монтажу фільтра та особливості його обслуговування. Складна установка та висока потреба у догляді здатні звести нанівець усі переваги, пов'язані з ефективністю та доступною ціною.
Інтернет-магазин WaterLine пропонує придбати все, що необхідно для оснащення та обслуговування басейнів будь-якого типу та обсягу. На нашому сайті представлений відмінний вибір продукції від найвідоміших світових виробників. Ви можете придбати фільтри для басейнів за доступною ціною з доставкою по всій Україні.