Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Вплив хімії у басейні на організм

Вплив хімії у басейні на організм

Басейн став звичним атрибутом комфортного відпочинку в будинку та на дачі, а основою безпеки у ньому є чиста вода. Наявна система фільтрації не завжди справляється із забрудненнями, які потрапляють у воду, тому фахівці радять проводити регулярне очищення резервуарів із застосуванням спеціальної хімії. Чи впливають такі препарати на організм людини, поговоримо в цій статті.

Які показники регулюють за допомогою хімії для басейнів

Хімічні засоби для очищення води в басейнах пропонують багато сучасних магазинів. При цьому використовувати хімічні препарати дуже уважно. Безконтрольне застосування хімії для басейнів, швидше за все, не дасть очікуваного результату, але може зашкодити відпочиваючим.
Приступаючи до водопідготовки, насамперед перевіряють
рівень pH. Оптимальним вважають показники в діапазоні 7.2-7.6. Рівень pH показує, яка вода в басейні – лужна або кисла. Лужна вода з часом може призвести до утворення осаду на поверхні чаші, помутніння води і, як наслідок, появи подразнення на шкірних покривах та слизової оболонки відпочиваючих. Кисле середовище стає причиною корозії металевих покриттів, передчасного зношування обладнання, зниження ефективності дезінфікуючих засобів. Говорячи про вплив хімії на організм, це призводить до сухості та почервоніння шкіри, а також печіння в очах.

Рівень pH перевіряють за допомогою спеціальних тест-смужок, краплинних тестів або переносних pH метрів. Якщо показники не відповідають нормі pH, рекомендується застосування препаратів:
 • знижувальну кислотність – це хімія для басейну на основі біосульфату натрію або соляної кислоти;
 • що підвищують кислотність – реагенти для басейну на основі карбонату натрію.
Після того, як рівень pH доведено до норми, можна приступати до дезинфекції басейну. Таку процедуру рекомендується проводити раз на тиждень чи дві. Дезінфекція сприяє знезараженню води від різноманітних грибків, вірусів та бактерій. Тут слід бути дуже уважним. Недостатнє внесення дезинфікуючого препарату може призвести до розвитку патогенних мікроорганізмів та водоростей, а надлишок реагенту може завдати шкоди відпочивальникам у вигляді подразнення на шкірі та слизовій оболонці або першіння в горлі.
Одним із найефективніших дезінфектантів є активний хлор. Перед його застосуванням рекомендується уважно ознайомитися з інструкцією та суворо її слідувати.
Доза препарату залежить від ступеня забруднення води та обсягу резервуара. При тому, що хлор має багато переваг, серед яких висока ефективність очищення води та чаші басейну, пролонгована дія та невисока вартість, препарат має деякі недоліки:
 • може призвести до прояву алергічних реакцій у людини;
 • не здатний повністю очистити басейн водоростей.
Неефективність препарату у боротьбі з водоростями вимагає застосування альгіцидів. Саме цей препарат зупиняє ріст та розмноження водорослей. Для профілактики водойми у воду регулярно вносять стабільну дозу альгіциду, а при виявленні зараження проводять шокову обробку басейну.
Багато власників басейнів при проведенні дезінфекції басейну вдаються за допомогою пергідролю. Це ефективний препарат, який ще й лишає воду неприємних запахів, однак і у нього є недоліки:
 • малоефективний при температурі вище 27С;
 • не ефективний у боротьбі з водоростями;
 • потрібно внесення великої дози перекису водню, це негативний вплив на організм людини.

Який вплив має на людину хімія для басейну

Неправильно підібрана хімія для басейну найчастіше позначається на шкірних покривах та органах дихання людини. Безконтрольне дозування препаратів може призвести до подразнень та сухості шкіри, опіків слизових оболонок, інших дерматологічних проблем організму.
Різкий запах хлорки біля басейну не завжди свідчить про його чистоту. Іноді він говорить про те, що відбувається реакція розкладання вільного хлору, а це є небезпечним для здоров'я людини. Особливо небезпечний такий процес у закритих приміщеннях. Саме тому фахівці радять обов'язково контролювати показники води, що дасть можливість правильно підібрати засоби для очищення басейну.

Які засоби найбезпечніші для організму людини

Найбільш щадним дезінфектантом вважається активний кисень. Він повністю блокує розмноження водоростей, а вода під час використання залишається прозорою. До переваг активного кисню також можна віднести:
 • відсутність запаху;
 • відсутність впливу рівень pH;
 • хороша сумісність з препаратами, що містять хлор;
 • відсутність піни під час проведення обробки;
 • безпека та нетоксичність.

Очищаючи басейн, слід пам'ятати, що незалежно від хімії, що застосовується, вона повинна бути якісною і безпечною. Вплив хімії в басейні на організм залежить від правильності та послідовності дозування. На око це зрозуміти неможливо, тому купувати засоби для обробки басейнів слід лише у перевірених магазинах, дотримуючись рекомендацій. Інтернет-магазин WaterLine реалізує продукцію надійних та перевірених виробників. З її допомогою, а також за дотримання правильної послідовності обробки, вода в басейні буде якісною, чистою та безпечною.