Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб - 10:00 - 15:00
Нд - вихідний

Солярна плівка для басейну: плюси та мінуси її використання

Солярна плівка для басейну: плюси та мінуси її використання

Бажання власників басейнів знизити фінансові та часові витрати на його обслуговування цілком зрозуміле. Розумним рішенням буде використовувати теплозберігаюче солярне накриття, яке є універсальним та підходить для вуличних та закритих басейнів. Якщо ви ніколи не чули про таке покриття, у цій статті ви знайдете всю необхідну інформацію. У ній буде докладно розказано про всі плюси та мінуси солярної плівки для басейну, щоб ви мали можливість прийняти виважене рішення при виборі відповідного накриття.

Навіщо басейну потрібне накриття

Будь-які накриття для басейнів виконують кілька функцій:

  • запобігають попаданню у воду різного сміття;

  • зменшують випаровування води;

  • утримують тепло всередині чаші.

Випаровування води в басейні

Коли з басейну випаровується вода, її необхідно поповнювати, а це змінює хімічний баланс води. Тому після кожного поповнення басейну необхідно використовувати препарати, що балансують рН, дезінфектор та іншу хімію для басейну.

Швидкість випаровування у відкритих басейнах залежить від температури води в басейні, температури та вологості повітря, швидкості вітру біля поверхні води. Чим вище температура води в басейні та швидкість вітру і чим нижча вологість, тим вищою буде швидкість випаровування.

Незважаючи на те, що криті басейни не схильні до впливу навколишнього середовища, випаровування в них також відбувається досить інтенсивно. Це значно підвищує вологість у приміщенні, яку необхідно контролювати. Системи вентиляції також підвищують витрати на обслуговування басейну.

Втрати тепла

При поповненні басейну водою після випаровування падає загальна температура води у чаші. Також вона знижується природним шляхом уночі або у прохолодні дні. Природні втрати втрати можуть досягати 75%. Якщо ви не любите плавати в холодній воді, можна почекати, коли вона нагріється самостійно, або використовувати систему підігріву. У першому випадку ви втрачаєте час, у другому – гроші.

Як бачимо, покриття для басейну дуже корисна річ. І найдоступнішим за ціною та найпростішим у використанні є солярна плівка.

Що таке солярна плівка

Солярне накриття для басейну виглядає як великий лист пухирчастої пакувальної плівки, але виконане воно більш щільного і якісного поліетилену. Саме ці повітряні кишені вигідно відрізняють солярну ковдру з інших типів покриттів.

Бульбашки утримують покриття на воді, де воно вільно плаває. Але головне їхнє призначення в іншому. Повітряні кишені працюють як невелике збільшувальне скло: вони вловлюють тепло сонячних променів, віддають його воді і зберігають температуру. Якщо звичайні покриття просто знижують втрати тепла, то пухирчаста плівка може застосовуватися для нагрівання басейну. Використовуючи безкоштовну енергію сонця, вона дозволяє підвищити температуру води до 10 0 С , навіть якщо навколишня температура повітря в цей час знижується. Завдяки цій властивості теплозберігаюча плівка дозволить економити від 50 до 70% на обігріві басейну, а також допоможе продовжити на кілька тижнів купальний сезон у відкритих басейнах.

Інші переваги солярної плівки

Крім нагрівання води та економії енергії на його обігріві, солярне покривало виконує такі функції:
  • знижує випаровування та дозволяє заощаджувати воду для поповнення басейну на 30-50%.

  • зменшує споживання хімікатів для басейну на 35–60%.

  • скорочує час для очищення води від сміття.
Захисну пухирчасту плівку для басейну можна легко адаптувати під будь-яку конфігурацію чаші, що досить складно чи неможливо з іншими типами покриттів. Просто виберіть необхідну довжину та ширину солярної плівки, покладіть її на поверхню води та обріжте ножицями краю, щоб вони відповідали формі басейну.

Недоліки солярного покриття для басейну

Якщо відкритий басейн знаходиться в затіненій зоні, нагрівальний ефект солярної плівки буде менш вираженим. Але при цьому інші функції вона виконуватиме повною мірою.

Солярна плівка вільно плаває на поверхні, тому не розрахована на вертикальні навантаження. Тому не варто залишати без нагляду біля басейну маленьких дітей та домашніх вихованців.

Плівкове покриття для басейну не є всесезонним у відкритих водоймах. Після закінчення купального сезону його необхідно знімати та зберігати у згорнутому стані.

У великих басейнах досить складно вручну змотувати і розмотувати покриття. Щоб спростити завдання, можна використовувати пристрій для солярної плівки, що намотує: ручний, напівавтоматичний або автоматичний. Це тягне у себе додаткові витрати, але значно полегшує процес.

Солярна плівка для укриття басейну розрахована на 4-5 років, після чого її потрібно замінити. Але з огляду на ефективність сонячного покриття такі витрати окупляться багаторазово.