Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб - 10:00 - 15:00
Нд - вихідний

Скільки років можна не міняти воду в басейні

Скільки років можна не міняти воду в басейні

Користування басейном приносить власнику та його сім’ї не тільки задоволення від відпочинку, але й певні клопоти, пов’язані з підтримкою його чистоти та безпеки. Щоб комфортний релакс не перетворився в неприємні несподіванки, важливо розуміти, коли потрібно проводити повноцінну заміну води в басейні та які процедури очищення здійснювати.

Вода в басейні: коли міняти та як правильно проводити обробку

Частота повної заміни води залежить від того, де знаходиться басейн (відкрита територія чи приміщення) та як часто його експлуатують. Спеціалістами встановлені рекомендації щодо того, як часто потрібно повністю замінювати воду в чаші штучної водойми. Так, якщо басейн розташований всередині приміщення, воду можна повністю не оновлювати протягом 3-4 років. Для басейнів відкритого типу такий період складає 1-1,5 роки. Дані актуальні у випадку, якщо власник конструкції вчасно та правильно проводить обробку води в басейні та контролює необхідні показники. Крім того, долив та часткова заміна води відбувається постійно.

Щоб вода в басейні постійно була чистою та безпечною, комфортною для купання та не виникало необхідності часто її змінювати, важливо своєчасно вживати заходів щодо її очищення та дезінфекції.

Спеціалісти виділяють ряд обов’язкових дій по очищенню води в чаші.

  • Проводити механічне очищення. Така процедура дозволяє прибрати з води більше сміття та профільтрувати її. Фільтри підбираються в залежності від розмірів чаші та частоти використання басейну. Частіше всього це картриджні, пісочні, діатомові варіанти. Кожен має свої особливості встановлення та функціонування. Так, самим бюджетним фільтром є пісочний, який очищає воду завдяки кварцовому піску. Фракція може бути різною – від цього залежить те, які розміри часточок бруду будуть затримані у системі. Процедура такого очищення відбувається швидко, а результат порадує. Головне – правильно обрати фільтр, слідкувати за його справністю.
  • Хімічне очищення води – обов’язкова процедура, яка повинна проводитися незалежно від типу встановленого басейну. Такий тип очищення складається з кількох етапів. Перший з них – застосування хімічних засобів для дезінфекції води. Для цього рекомендовано використовувати спеціальні засоби на основі брому, активного кисню або хлору. Препарати запропоновані виробниками різними формами. Тривалий час позиції популярності тримав хлор. Зараз же все частіше почали використовувати активний кисень.

Хоча б раз в 7-10 днів варто  проводити вимірювання рівня кислотно-лужного балансу (ph). Він повинен бути в межах 7,2-7,6. Тримати його на такому рівні важливо не тільки для безпечного купання, але й ефективності застосування хімії для басейну. Якщо показники перебувають за межами вказаних норм, вони повинні бути врегульовані з допомогою спеціальних засобів.

Актуальною проблемою для басейнів є поява водоростей, що є небезпечним для відпочинку та може перетворити басейн в болото, якщо вчасно не вжити відповідні заходи. Для боротьби з проблемою рекомендовано використовувати альгіциди. Щоб додатково отримати ефект очищення та надати воді прозорості, спеціалісти рекомендують застосовувати за необхідності й флокулянти та коагулянти.

 

Власники басейнів повинні врахувати, що особливості заміни води та доглядові процедури за штучною водоймою будуть відрізнятися в залежності від типу конструкції. Так, якщо хочеться мати більш просторий басейн, то варто встановити каркасну конструкцію. Серед головних доглядових процедур в даному випадку буде очищення води механічного типу, використання скиммерів та спеціальної хімії. Зручнішими та простішими в користуванні вважаються надувні басейни (але часто не мають достатньо простору для активного плавання). При цьому вода в таких басейнах, зазвичай, потребує частішої заміни.