Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб - 10:00 - 15:00
Нд - вихідний

Щоб вода у басейні була прозорою

Щоб вода у басейні була прозорою

Ідеальна прозора вода у басейні – справжнє задоволення для купальників. Як велике буває їхнє розчарування, якщо вода в штучному водоймі стає каламутною. Проте засмучуватися не варто. Ми розповімо, як швидко упорядкувати воду і повернути їй прозорість.

Причини каламутності води у басейні

Вода в басейні може помутніти з кількох причин. Вони можуть бути викликані:

  • незбалансованим рівнем pH;
  • несправністю фільтра;
  • неправильним рівнем хлору;
  • твердою водою;
  • розвитком водоростей.

Перш ніж приступити до очищення води, слід зрозуміти, чим саме викликано її стан.

Ревізія фільтруючої системи

Щоб вода у басейні залишалася прозорою, слід регулярно очищати басейн. Для цього використовують сачок, за допомогою якого очищають водну поверхню від сміття, та водний пилосос, який дозволяє упорядкувати стінки і дно резервуара. Важливу роль процесі очищення також грає фільтрувальна система. Вода в басейні має циркулювати від 6 до 8 годин на день.

Якщо господарі басейну дотримуються цих правил, але вода все одно помутніла, насамперед слід перевірити фільтри. Вони можуть бути несправні або забиті. Для очищення рекомендується виконати зворотне промивання, хоча бажано робити його щотижня. Після цього потрібно виконати механічне очищення резервуара і включити систему, що фільтрує, як мінімум на 12 годин.

Коригуємо pH та проводимо шокову дезінфекцію

Ще однією причиною каламутності води стає порушення хімічного балансу. Тому, щоб вода була прозорою, провівши фізичне очищення та фільтрацію води, слід перевірити рівень pH та вільного хлору. Рівень pH у нормі має бути 7,2-7,4. Якщо він перевищений, вода в басейні стає лужною і в ній збільшується вміст солей кальцію. Це є причиною біло-каламутного кольору води і призводить до утворення на стінках та обладнанні кальцієвого нальоту..

Мутність вода може придбати при падінні нижче за рівень 0,5-1,5 промілі рівня вільного хлору. І тут у воді утворюються хлораміни, мають специфічний хлорний запах. Хлораміни не є ефективними при дезинфекції води, що може призвести до розмноження різних мікроорганізмів, водоростей. Щоб виправити ситуацію, потрібно підвищити концентрацію у ній вільного хлору та провести шокову обробку. Для цього рекомендується використовувати швидкорозчинний шок-хлор. Перед проведенням шокової дезінфекції, слід перевірити рівень pH і при необхідності привести його до показника 7,2 за допомогою препарату pH-мінус.

Проводимо профілактику розвитку водоростей

Вода починає втрачати прозорість і набуває зеленого кольору ще на ранній стадії розвитку водоростей. У цьому випадку слід дотримуватися перерахованих вище кроків. Що стосується шокової обробки, то після неї воду потрібно обробляти спеціальним профілактичним засобом. – альгіцидом. Цей препарат зупиняє зростання водоростей і дозволяє впоратися з водоростями швидше.

Як боротися з помутнінням води

Буває, що навіть після застосування всіх перерахованих вище заходів, вода в штучному водоймі виглядає каламутною. Це наслідок знаходження у воді найдрібніших завислих частинок, які не вловлюються фільтраційною системою. Щоб вода у басейні стала прозорою, рекомендується застосовувати засоби для усунення каламутності – флокулянти (коагулянти). Препарат перетворює дрібні суспензії на пластівці, які потрапляють у фільтраційну систему або осідають на дно. Осілі частинки можна прибрати за допомогою водяного пилососа.

Слід пам'ятати, що після всіх заходів і перед початком купання потрібно повторно перевірити рівень pH і вільного хлору. Якщо вони не відповідають рівню, то показники слід довести до норми. Надалі воду тестують регулярно та за необхідності показники вільного хлору та pH доводять до норми за допомогою спеціальної хімії для басейнів.

Як пом'якшити воду

Білясно-каламутний або іржавий колір вода набуває при підвищеній жорсткості і великому вмісті металів або солей кальцію. І в тому, і в іншому випадку воду слід пом'якшувати за допомогою спеціальної хімії. Робити це рекомендується при першому заповненні резервуара, так і при додаванні води. Однак, перед проведенням цієї процедури потрібно перевірити яких речовин міститься в надлишку. Докладніше з цією темою можна ознайомитись у нашому блозі. Крім того, детальну інформацію про підбір та використання хімії для басейну готові надати консультанти магазину ВотерЛайн. З їх допомогою ваш басейн завжди буде наповнений чистою та прозорою водою.