Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Що засипати в басейн, щоб не цвіла вода

Що засипати в басейн, щоб не цвіла вода

Однією з найпоширеніших проблем вуличних басейнів є цвітіння води, що викликає бурхливе зростання водоростей. Найчастіше вода починає швидко зеленіти в сонячні спекотні дні, оскільки висока температура та ультрафіолет прискорюють розмноження водоростей. У закритих басейнах ця проблема виникає рідше, хоча і тут при неправильному догляді вода може змінити колір із блакитного на зелений. Щоб не тільки швидко позбутися водоростей, але й запобігти їх повторній освіті, важливо дотримуватися певних правил обслуговування басейну та використовувати якісну хімію. Ми підкажемо, що засипати в басейн, щоб вода не цвіла.

Алгоритм обслуговування басейнів, щоб у них не утворювалися водорості, зводиться до трьох простих кроків:

Правильна циркуляція води у басейні

У застійній воді суперечки водоростей розвиваються значно швидше. Тому перше правило, якого потрібно дотримуватися для підтримання чистоти води, щодня включати циркуляцію води мінімум на 6-8 годин. У жарку та сонячну погоду, щоб не цвіла, вода у басейні повинна циркулювати довше. Також не забувайте регулярно перевіряти та при необхідності очищати фільтр, оскільки забитий фільтр сам є причиною забруднення води.

Підтримка хімічного балансу води – що засипати у басейн

Найкращим засобом від водоростей є хлорна хімія. Для регулярної дезинфекції води використовується повільний хлор, а для ударної обробки (коли водорості вже утворилися і вода стала зеленою) - швидкорозчинний шок-хлор.

Оскільки нестабілізований хлор під впливом високих температур та ультрафіолету швидко розпадається, вільний (корисний) хлор перетворюється на хлораміни, які не можуть ефективно боротися з водоростями. Тому для профілактики цвітіння води у вуличних басейнах краще засипати стабілізований хлор. Зазвичай у таких препаратах як стабілізатор використовується ціанурова кислота (CYA). Якщо ви використовуєте стабілізатор окремо, важливо підтримувати рівень ціарунової кислоти на рівні 30-50 мг/л. Якщо показники будуть вищими, хлор працюватиме менш ефективно, що призведе до бурхливого зростання водоростей.

Ефективність хлорної хімії залежить від підтримки правильного рівня рН та вільного хлору. Обидва показники рекомендується вимірювати щоденно за допомогою спеціального тесту. Рівень хлору повинен підтримуватись у межах 0,6-1,5 проміле, рівень рН – 7,2-7,4.

Кислотно-лужний баланс (рН) є найважливішою складовою правильного хімічного балансу води. Якщо рівень знижується або підвищується вище за рекомендовані межі, хлорна хімія стає малоефективною. Крім цього, високий рівень рН (вище 7,8) є сприятливим для водоростей, тому їхня популяція може зрости в рази всього за кілька годин.

Профілактичні заходи для того, щоб у басейні не цвіла вода

Незважаючи на те, що хлор дуже ефективно бореться з водоростями, згодом у них може виробитись стійкість до хлорної хімії. А багато хто не знає, що засипати в басейн, щоб не цвіла вода. Щоб допомогти хлору із зеленими шкідниками, використовується спеціальний засіб – альгіцид. Зазвичай активною діючою речовиною в такій хімії для басейну застосовується мідний купорос, який гальмує життєво важливі процеси у водоростях, що допомагає хлору.

Альгіцид у відкритому басейні засипати рекомендується щотижня після шокової дезінфекції води хлорсодержащим препаратом, а також після шокування, яке обов'язково проводиться у разі сильного цвітіння води. Проводити ударну обробку басейну краще на заході сонця, а після додавання шок-хлору включити циркуляцію води щонайменше на 12 годин.

Оскільки шок-хлор збільшує концентрацію вільного хлору в 10 разів перед тим, як засипати в басейн альгіцид, важливо дочекатися, коли його рівень впаде природним шляхом до 3 мг/л. Вища концентрація хлору нівелює роботу альгіциду, тому його додавання буде марно.

Щоб спростити процедуру обслуговування, для регулярної обробки, щоб не цвіла вода можна засипати в басейн комплексну хімію, таку як
таблетки 3 в 1. Вони містяться хлор, альгіцид і коагулянт, тому додавання всього одного препарату допоможе відразу вирішити 3 завдання: дезінфекція води в басейн, профілактика зростання водоростей, усунення каламутності води.