Щоб басейн радував власників та плавців кристальною прозорістю, необхідно регулярно проводити механічне та хімічне очищення води. Однак навіть при правильному обслуговуванні вода стає каламутною, і в цьому випадку необхідно використовувати спеціальну хімію для освітлення води – коагулянт. У цьому огляді ви знайдете корисну інформацію про те, що таке коагулянт і коли потрібне його застосування.
Чому каламутніє вода в басейні
Перш ніж ми розповімо про те, як зробити воду в басейні прозорою за допомогою коагулянту, давайте розберемося, які фактори викликають каламутність води та як з ними боротися.Зупинимося на кількох основних причинах:
- Висока кальцієва жорсткість. Якщо вода, що заливається в басейн, спочатку має підвищений вміст солей кальцію, вода з часом стає білі-мутною. Найпростіший спосіб вирішення проблеми – пом'якшення води за допомогою спеціального засобу для зниження жорсткості води Aquadoctor SM StopMineral. Його необхідно додавати при першому заповненні басейну та кожній значній доливі води.
- Погана фільтрація. З вітром і тіла плавців у басейні потрапляє безліч забруднювачів, які повинні видалятися фільтруючої системою. Для якісної очистки вода повинна циркулювати не менше 8-10 годин на день, а фільтр повинен працювати справно. Зазвичай у басейнах використовується пісочний фільтр, який згодом забивається забруднювачами і стає причиною забруднення води. Очищення фільтра потрібно проводити щотижня шляхом зворотного промивання.
- Порушення рівня рН. Кислотно-лужний баланс води у басейні має підтримуватися на рівні 7,2-7,4. При зниженому рН вода стає кислотною, що спричиняє корозійні процеси. Внаслідок тривалої кислотності вода може стати каламутно-коричневою. При підвищеному рН солі кальцію стають нерозчинними та присутні у воді у вигляді суспензії. Лужна вода призводить до утворення вапняного нальоту на чаші та обладнанні. Щоб виключити каламутність води через порушення рН, важливо щодня тестувати воду та коригувати показники за допомогою спеціальних препаратів− рН Мінус або рН Плюс.
- Зростання водоростей також викликає каламутність води. Якщо водоростей багато, необхідно провести ударне хлорування води за допомогою шок-хлора, після чого додати до басейну альгіцид. Таку комплексну обробку рекомендується проводити не рідше одного разу на 2 тижні, але краще щотижня.
- Шокування басейну слід очистити воду, але якщо басейн був сильно забруднений, у воді можуть залишитися дрібні залишки забруднювачів, які проходять крізь фільтр. Якщо кілька годин фільтрації не зробили воду прозорою, у цьому випадку використовується спеціальний засіб для освітлення води – коагулянт.
Який коагулянт краще вибрати для басейну
Коагулянти або флокулянти – це речовини, які виводять із розчину найдрібніші зважені частинки та поєднують їх у великі пластівці. Згодом пластівці частково осідають на дно, звідки їх можна прибрати за допомогою донного пилососа. Залишок пластівців буде уловлений фільтром. Такі засоби для освітлення води ефективні проти різних дрібних органічних та неорганічних забруднювачів, тому суттєво знижують вміст у воді різноманітних домішок.Коагулянти у формі гранул або рідини добре справляються з високою каламутністю води, коли потрібно швидко очистити воду. У профілактичних цілях можна використовувати коагулянт як таблеток, поміщених у картуш. Коагулянт тривалої дії повільно розчиняється у воді і постійно пов'язує присутні суспензії, які захоплюють фільтруючої системою. Обидва типи коагулянтів (флокулянтів) присутні у лінійках брендів AquaDoctor та Crystal Pool, які можна підібрати у розділі препаратів для усунення каламутності.
Як правильно використовувати коагулянт для басейну
Перед використанням коагулянту необхідно з'ясувати причину каламутності (вони були описані вище) та вжити відповідних заходів щодо її усунення: коригування рівня рН, шокове хлорування води, додавання альгіциду. Якщо після проведених заходів вода залишається каламутною, можна розпочинати використання флока.
Рідкий або гранульований коагулянт попередньо розлучається у воді. Потрібна доза на кубометр води вказується в інструкції до препарату. Розведений розчин поступово вливається по периметру басейну при вимкненому насосі. Після внесення коагулянту дайте йому кілька годин попрацювати, після чого зберіть пластівці, що осіли на дно, за допомогою водного пилососа і увімкніть фільтр на 2-4 години.
Коагулянт в картушах поміщається в плаваючий дозатор або скімерний кошик, після чого включається система, що фільтрує, яка повинна працювати на менше 8 годин на день. Таблетки флок залишаються в дозаторі до повного розчинення, після чого можуть бути замінені на нові. Перед використанням картушів необхідно збалансувати хімічний баланс води та провести зворотне промивання фільтра.