Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб - 10:00 - 15:00
Нд - вихідний

Пісок для фільтру басейну: як вибрати

Пісок для фільтру басейну: як вибрати

Вода в плавальному басейні повинна обов'язково проходити механічне очищення. Найчастіше для цього використовуються пісочні фільтри, які, на відміну від інших фільтруючих систем, вловлюють як великі, так і дрібні забруднюючі частинки. Щоб максимально ефективно видалити з води навіть дрібні невидимі забруднювачі, важливо правильно підібрати пісок для басейну.

Види наповнювачів для піскових фільтрів

Як відомо з назви типу фільтра, як наповнювач у ньому використовується пісок – кварцовий чи скляний. Кожен із наповнювачів має свої переваги та недоліки:

Кварцовий пісок для фільтру басейну

Такий наповнювач роблять у процесі дроблення кремнієвих порід. Порівняно із звичайним піском він мономінерален, тобто всі піщинки – це подрібнений кварц (оксид кремнію). Якісний кварцовий пісок відрізняється високим ступенем очищення, тому не виділяє у воду жодних шкідливих або потенційно небезпечних речовин. Також він не вступає у реакцію з хлором та іншими хімічними речовинами, що використовуються для очищення води у басейні.

Форма піщинок кварцу не ідеальна: вони мають зазубрені краї, завдяки чому забруднювачі добре затримуються у наповнювачі. Кварцовий пісок здатний затримати навіть дрібні смітники розміром 20-30 мікронів. Наприклад: мінімальна товщина людського волосся становить 40 мікрон.

Кварцовий наповнювач для пісочного фільтра має доступну ціну, але не позбавлений недоліків. У процесі експлуатації фільтра піщинки поступово заокруглюються і внаслідок цього злипаються і злежуються. В результаті в наповнювачі утворюються пустотні канали, якими забруднювачі, що проходять через фільтр, знову потрапляють в басейн. Тому кварцовий пісок рекомендується повністю замінювати кожні 2-4 роки (це залежить від розміру басейну та інтенсивності його використання).

Скляний пісок для фільтру басейну

Цей матеріал, що фільтрує, виготовляється з подрібненого скла, але піщинки, на відміну від кварцових, мають не пористу і більш гладку структуру. Може здатися, що через гладкість піску він гірше затримуватиме забруднювачі. Насправді скляний пісок працює зовсім за іншим принципом. Справа в тому, що поверхня піщин має негативний заряд, тому пісок притягує позитивно заряджені забруднювачі як магніт. Він може затримати навіть дуже дрібні частинки розміром 5-10 мікрон, ніж забезпечує більш тонке очищення води, яка у кілька разів краща, ніж у кварцового піску. Проте за таку ефективність доведеться заплатити більше, і висока ціна, мабуть, є єдиною вадою скляного наповнювача. При цьому витрати швидко окупаються, оскільки для заповнення фільтра потрібно на 10-20% менше скляного піску в порівнянні з обсягом кварцового наповнювача, а середній термін служби скляного матеріалу, що фільтрує, становить 10-15 років.

Фракція пісочного наповнювача

Любой песок для фильтра бассейна выпускается различной фракцией:
  • кварцовий – від 0,4 до 1,2 мм;

  • скляний – 0,5-1 мікрон.

При виборі фракції наповнювача потрібно ознайомитися з технічними характеристиками фільтра піску, де вказані допустимі розміри частинок. Якщо купити пісок для фільтра дрібнішої фракції, ніж рекомендується, дрібні піщинки витечуть із фільтра. Більший пісок гірше очищатиме воду і може викликати перевантаження фільтруючої системи. Тому рекомендується купувати пісок для фільтра басейну, фракція якого не перевищує рекомендовану більш ніж на 0,1 мм.