Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Підготовка басейну до зими

Підготовка басейну до зими

Сезон купання влітку завершено, попереду холодний період. Щоб басейн не втратив своїх функціональних особливостей, підтримувалась міцність та довговічність конструкції чаші, не варто залишати його взимку у відкритому вигляді. Щоб з перших теплих днів весною насолоджуватись відпочинком і не витрачати кошти на ремонт басейну, важливо правильно підготувати до зимівлі. В залежності від типу штучної водойми на його консервацію потрібно затратити час та силу, але вони повністю окупляться весною.

Підготовка басейну до зими: основні правила

Процес підготовки складається з кількох послідовних етапів.
  • Проведення зливу значної частини води та дезінфекційні роботи. Перш, ніж зайнятися злиттям води, потрібно виловити з неї все сміття та очистити ( тому числі і від дезінфікуючих засобів) дозатори. Їх також потрібно ретельно промити та переконатись, що в них не залишився засіб. Як тільки рівень води буде понижено, приступити до очищення стінок басейну та всього обладнання, яке в ньому знаходиться. Для проведення процедури варто скористатися засобами індивідуального захисту і спеціальними хімічними препаратами (їх варто спочатку перевірити, чи не пошкодять вони поверхню чаші).
  • Зняття обладнання. Це обов’язковий етап, під час якого потрібно демонтувати всі знімні елементи: системи для очищення та нагрівання, дозатори, системи для фільтрування та ін. Це допоможе збільшити термін експлуатації обладнання. Важливо на цьому етапі не лише зняти, але й прочистити обладнання та просушити. Обладнання, яке не піддається демонтажу також слід промити та прослідкувати, щоб в середині не залишилась вода. Варто демонтувати і прилади для освітлення (як основні, так і додатково). Всі отвори прикрити заглушками (особливо це стосується форсунок).
  • Додавання до води спеціальних розчинів. В басейн залити розчин з додаванням засобів, які перешкоджатимуть розвитку водоростей, цвілі, шкідливих мікроорганізмів (обов’язково враховувати дозування в інструкції). Необхідну хімію для басейну можна замовити на нашому сайті. Після такої обробки вода зливається до рівня нижче 7-8 см від розташування форсунок. Здійснюючи злив води, важливо враховувати, щоб рівень її залишався не вище, ніж рівень заглиблення конструкції в грунт. Не допускати, щоб форсунки на зиму залишились в воді. Спеціалісти вважають, що можливо не зливати воду при підготовці басейну до холодного періоду, якщо основа конструкції виготовлена з бетону або всередині передбачена спеціальна металева вкладка.
 
  • Як тільки всі вказані маніпуляції будуть виконані, можна приступити до накривання чаші басейну. Це остання дія в цьому процесі. Частіше всього в якості основного матеріалу беруть ПВХ тенти, але форма та вид матеріалу підбирається в залежності від розмірів конструкції та її виду, наявності дітей та домашніх тварин, місця розташування чаші. В якості матеріалу для накриття може використовуватись не тільки ПВХ полотно, а й солярна плівка, ролетні механізми чи спеціальні стаціонарні накриття.

Для збереження цілісності басейну та його швидкої розконсервації весною важливо дотримуватись всіх вказаних етапів. Розкривати басейн в період, коли на вулиці від’ємні температури, категорично заборонено. Починати готувати до експлуатації краще з того часу, коли температура (середня за добу) буде не нижче +14 - +15°С. З обережністю поводитись з басейном, в якому залишився лід. Щоб не пошкодити конструкцію, врахувати, що він повинен розтанути без стороннього втручання. Розколювати його не варто.