Сезон купання влітку завершено, попереду холодний період. Щоб басейн не втратив своїх функціональних особливостей, підтримувалась міцність та довговічність конструкції чаші, не варто залишати його взимку у відкритому вигляді. Щоб з перших теплих днів весною насолоджуватись відпочинком і не витрачати кошти на ремонт басейну, важливо правильно підготувати до зимівлі. В залежності від типу штучної водойми на його консервацію потрібно затратити час та силу, але вони повністю окупляться весною.
Підготовка басейну до зими: основні правила
Процес підготовки складається з кількох послідовних етапів.- Проведення зливу значної частини води та дезінфекційні роботи. Перш, ніж зайнятися злиттям води, потрібно виловити з неї все сміття та очистити ( тому числі і від дезінфікуючих засобів) дозатори. Їх також потрібно ретельно промити та переконатись, що в них не залишився засіб. Як тільки рівень води буде понижено, приступити до очищення стінок басейну та всього обладнання, яке в ньому знаходиться. Для проведення процедури варто скористатися засобами індивідуального захисту і спеціальними хімічними препаратами (їх варто спочатку перевірити, чи не пошкодять вони поверхню чаші).
- Зняття обладнання. Це обов’язковий етап, під час якого потрібно демонтувати всі знімні елементи: системи для очищення та нагрівання, дозатори, системи для фільтрування та ін. Це допоможе збільшити термін експлуатації обладнання. Важливо на цьому етапі не лише зняти, але й прочистити обладнання та просушити. Обладнання, яке не піддається демонтажу також слід промити та прослідкувати, щоб в середині не залишилась вода. Варто демонтувати і прилади для освітлення (як основні, так і додатково). Всі отвори прикрити заглушками (особливо це стосується форсунок).
- Додавання до води спеціальних розчинів. В басейн залити розчин з додаванням засобів, які перешкоджатимуть розвитку водоростей, цвілі, шкідливих мікроорганізмів (обов’язково враховувати дозування в інструкції). Необхідну хімію для басейну можна замовити на нашому сайті. Після такої обробки вода зливається до рівня нижче 7-8 см від розташування форсунок. Здійснюючи злив води, важливо враховувати, щоб рівень її залишався не вище, ніж рівень заглиблення конструкції в грунт. Не допускати, щоб форсунки на зиму залишились в воді. Спеціалісти вважають, що можливо не зливати воду при підготовці басейну до холодного періоду, якщо основа конструкції виготовлена з бетону або всередині передбачена спеціальна металева вкладка.
- Як тільки всі вказані маніпуляції будуть виконані, можна приступити до накривання чаші басейну. Це остання дія в цьому процесі. Частіше всього в якості основного матеріалу беруть ПВХ тенти, але форма та вид матеріалу підбирається в залежності від розмірів конструкції та її виду, наявності дітей та домашніх тварин, місця розташування чаші. В якості матеріалу для накриття може використовуватись не тільки ПВХ полотно, а й солярна плівка, ролетні механізми чи спеціальні стаціонарні накриття.
Для збереження цілісності басейну та його швидкої розконсервації весною важливо дотримуватись всіх вказаних етапів. Розкривати басейн в період, коли на вулиці від’ємні температури, категорично заборонено. Починати готувати до експлуатації краще з того часу, коли температура (середня за добу) буде не нижче +14 - +15°С. З обережністю поводитись з басейном, в якому залишився лід. Щоб не пошкодити конструкцію, врахувати, що він повинен розтанути без стороннього втручання. Розколювати його не варто.