Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Особливості обслуговування басейнів

Особливості обслуговування басейнів

Будь-який басейн – громадський чи приватний потребує регулярного та комплексного обслуговування. Чимало власників у цьому питанні не покладаються на власні сили і користуються послугами спеціальних компаній. Тим не менш, з обслуговуванням басейну можна впоратись самостійно варто лише ознайомитись з нюансами цього процесу.

Регулярність обслуговування

Кожному власнику басейну слід пам'ятати, що незалежно від розмірів резервуару, кількості відпочивальників та типу, обслуговування басейну має бути регулярним. Прибиранням помітного оком сміття обслуговування штучної водойми не обмежується. Велика увага має приділятися очищенню та гігієнічній безпеці води, чистоті поверхонь та території. Прибирання має включати: щоденні, щотижневі та щомісячні цикли обслуговування. Графік обслуговування варто розробити ще на початку купального сезону і чітко його дотримуватись.

Що потрібно мати для обслуговування басейну

Окрім графіка обслуговування треба запастися ще й певним набором спеціальної хімії для басейнів та аксесуарами для прибирання. Це буде сприяти не лише ефективному прибиранню, а й суттєво зекономить час та сили. Тож, для очищення резервуару та обробки води знадобляться:

  • сачок – аксесуар, що допоможе у збиранні поверхневого сміття;
  • щітки, скребки, губки – для очищення поверхонь чаші;
  • водний пилосмок – агрегат, що допоможе полегшити очищення басейну та зробить його швидшим;

  • тестер для комплексної перевірки рівня pH та концентрації дезінфектора – це може бути таблетковий чи крапельний тестер pH/cl (у разі застосування хлору), або тестер із позначкою pH/O(якщо використовується активний кисень);

  • регулятори pH – використовуються для коригування кислотно-лужного балансу, фахівці рекомендують мати два препарати: pH Плюс і pH Мінус;
  • дезінфектори води – вони найкраще справляються з бактеріями, грибками та водоростями. При регулярному обслуговуванні басейну знадобляться два препарати- шок-хлор для ударної обробки води та швидкий хлор – для регулярного обслуговування. У приватних басейнах зручно використовувати хлор у таблетках. Його розміщують у скімерах або спеціальних поплавках.

  • альгіциди – використовуються для профілактики та боротьби з водоростями;

  • коагулянти – препарати, що допомагають повернути каламутній воді чистоту та прозорість.

Як скласти графік обслуговування басейну

Аби не заплутатися у заходах з обслуговування басейну, фахівці рекомендують скласти графік та чітко його дотримуватися.

Щоденно потрібно:

  • прибирати сміття з поверхні та дна басейну за допомогою сачка;
  • запускати циркуляцію води не менш як на 8 годин в день (увесь об'єм води має проходити через фільтр два рази на день).

Зменшити потрапляння сміття до басейну допоможе солярна плівка. Нею резервуар можна закривати на ніч або у час простою. Захисне покриття також збереже температуру води та попередить її випаровування.

Кожні 2-3 дні потрібно:

  • Перевіряти та корегувати рівень pH. Нормальним вважається pH, який відповідає показникам 7.2-7.4. В іншому випадку вода для відпочивальників буде некомфортною, а дезинфікуюча хімія неефективною.
  • Перевіряти рівень вільного хлору. Цей показник має перебувати у проміжку 0,5-1,5 проміле. Якщо показник нижчий, слід додати у воду швидкий хлор.

  • Перевіряти рівень активного кисню. Цей показник контролюють у разі використання замість хлору активного кисню. Його концентрація має підтримуватись на рівні 3-8 мг/л.

Щотижня потрібно:

  • проводити очищення резервуару з використанням водного пилососу та щіток;
  • перевіряти pH з доведенням його до показника 7.2 для подальшої ефективної роботи шок-хлора;

  • проводити ударне хлорування шок-хлором навіть у разі використання хімії на основі активного кисню;

  • додавати у воду альгіцид, оскільки  водорості з часом адаптуються до хлору, а альгіцид знешкоджує їх на рівні клітин та допомагає працювати хлору.

Якщо дотримуватись усіх перерахованих заходів, а також робити це у відповідності до графіка можна впоратись з обслуговуванням басейну власними силами. Відпочинок у ньому приноситиме задоволення, а обслуговування не забиратиме багато сил.