Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Очистка басейну від заліза та іржі

Очистка басейну від заліза та іржі

У нормі вміст заліза у воді становить 0.3 мг/л. Але якщо рідина у басейні стала каламутною і жовто-коричневою, присутній характерний залізний запах, а ржавчину на дні та стінах видно неозброєним оком – варто бити на сполох. Адже купання у басейні з підвищеним вмістом заліза та ржавчини загрожує алергічними реакціями, отруєннями та проблемами з ендокринною і нервовою системами.

Причини появи іржі та заліза у басейні

Серед найімовірніших причин проблеми:

  • Старі іржаві труби. Їх краще замінити на сучасніші, пластикові, що не піддаються корозії;

  • Підвищена кислотність води. Показник можна перевірити спеціальними тестерами і за можливості скоригувати;

  • Високий вміст заліза у воді. Пов`язано з особливостями водонабору. Змінити джерело води важко, тож варто застосувати один зі способів очистки від ржавчини і заліза.

Способи очистки басейну від заліза та ржавчини

На сьогодні є п`ять основних способів позбутися залізних домішок та іржі:

  1. Механічний. Для очищення басейну від заліза використовується ручний чи роботизований гідропилесос. Ефективно для маленьких штучних водойм, але вимагає досить багато часу.

  2. Використання фільтрів. Потребує регулярного очищення та заміни, що зумовлює додаткові витрати часу і грошей.

  3. Іонний обмін. Ґрунтується на використанні іонних смол: вони мають особливу зернисту структуру – залізо осідає зверху. Гарно зарекомендував себе на фінальних етапах очищення, але на початкових утворюється щільна плівка, яка засмічує систему.

  4. Зворотній осмос. Окрім заліза та ржавчини дозволяє позбутись в басейні від шкідливих бактерій, вірусів та грибків, але вловлює здебільшого великі часточки.

  5. Хімічні препарати. Зв`язують елементи заліза у грудочки, що осідають на дно басейну. Звідти їх дуже легко прибрати пилесосом. Надійний, доступний та безпечний спосіб позбутися заліза та ржавчини. Ефективний для залізних часточок любого розміру. Не вимагає особливих навичок та багато часу.

Використання якісних засобів від перевірених виробників гарантує хороший результат. Хімія для басейнів Crystal Pool давно завоювала популярність і серед користувачів, і серед фахівців гідротехнічної справи. Розробляється для німецького концерну Hansa Group AG у кращих спеціалізованих лабораторіях світу. Є широка лінійка препаратів від заліза та ржавчини. До них додається детальна, зрозуміла інструкція. Засіб має міжнародний сертифікат.

Інший виробник - AquaDoctor – визнаний лідер на ринку хімії для басейнів. Випускає засоби для догляду штучними водоймами різних типів – відкритих і закритих, громадських та приватних. Численні відгуки споживачів свідчать про ефективність препаратів AquaDoctor від ржавчини і заліза. Засоби економні у використанні, не потребують спеціальних знань, пройшли міжнародну сертифікацію.

Профілактика появи заліза та ржавчини у басейні

Після того, як вдалось позбутися небажаних залізних домішок у басейні, варто освоїти профілактичні заходи, аби більше не зіштовхуватися з цією проблемою.

Необхідно регулярно, принаймні раз на рік-півроку, перевіряти усі металеві деталі та за потреби замінювати ті, що з ознаками корозії та іржі. Старі труби теж потребують заміни.
Перед консервацією басейну на холодну пору року, воду зливають, а на поверхні наносять засіб від ржавчини. За 15 хвилин вона розм’якає і її легко видаляють вологою ганчіркою.

Ще більше дієвих порад про те, як очистити басейн від заліза та ржавчини, із задоволенням дадуть співробітники нашого онлайн-магазину. Фахівці своєї справи допоможуть обрати ефективні хімічні засоби для профілактики та очищення.