Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Економія для басейну на тепловому насосі

Економія для басейну на тепловому насосі

Коли мова йде про створення комфортних умов для відпочинку біля басейну та підігрів води в штучній водоймі, на перше місце стає не тільки ефективність нагрівачів, але й економія енергії, яка використовується. Газові та електричні конструкції для обігріву давно визнані як неекономні. В якості оптимальної альтернативи спеціалісти в цьому сегменті радять звернути увагу на теплові насоси для басейну.

Це сучасні агрегати для теплопостачання, які використовують альтернативні джерела енергії. Показник енергоефективності насосу може складати до 400%, в той час, як електричних чи твердопаливних котлів – 40-90%. Механізм роботи полягає в тому, що новий ресурс енергії виробляється з теплової енергії, яка береться з навколишнього середовища. Принцип функціонування таких насосів для обігріву басейну ототожнюється з роботою холодильних систем чи кондиціонерів. Головна перевага використання такої концепції полягає в тому, що користуватися нею можна за будь-яких погодних умов.

Висока ефективність використання теплового насосу для басейну доведена не лише спеціалістами, але й тими, хто вже користується конструкціями такого типу. Для повноцінної їх роботи використовується електрика. Споживаючи з мережі 1 кВт енергії, теплові агрегати здатні генерувати до 5 кВт тепла, що дають відновлювальні джерела тепла.

В залежності від умов, в яких використовується басейн, його розмірів, мінімальна економія використаної енергії з застосуванням теплового насосу може становити 25-50%. Правильно підібраний тепловий насос для басейну може заощаджувати від 50% до 70% енергії.

Теплові насоси: види та особливості функціонування

Головна класифікація теплових насосів базується на видах теплових джерел.
  • Геотермальні конструкції. Для їх функціонування використовується тепло землі (зазвичай, тепло акумулюється з точки, яка знаходиться нижче рівня промерзання). Для подачі теплової енергії до насосу потрібно встановити зонд вертикального типу або спеціальний колектор. Встановлення таких агрегатів, як і їх обслуговування, не є дешевою процедурою.

  • Водяні конструкції здатні накопичувати теплову енергію з природних водойм різного типу (наземних та підземних). Щоб встановити їх, потрібно передбачити наявність свердловини або ж водойм наземного типу (розміщеної на відстані не більше 100 м).

  • Повітряні теплові конструкції. Використовується теплова енергія повітря. Щоб її акумулювати, потрібні пристрої з великою потужністю, через які й перетворюметься теплова енергія у тепло для водного середовища. З їх встановленням та експлуатацією проблем не виникає. Повітряні теплові насоси для басейну – самі актуальні на сьогодні.

Тепловими насосами керувати просто, оскільки вони обладнані автоматикою. Процес прогріву води відбувається швидко, якщо правильно прорахована потужність агрегату.

Серед переваг використання таких конструкцій слід виділити універсальність (можливість експлуатації не тільки для обігріву води в штучній водоймі, але й будинку), економність функціонування, екологічність та безпеку, високий експлуатаційний ресурс та надійність, зручність в управлінні та можливість створення більш комфортного середовища.

Щоб повноцінно відчути переваги використання теплового насосу та переконатись в його економності, потрібно дотримуватися основних правил під час встановлення. Так, для встановлення агрегату потрібно обрати рівну міцну поверхню (бажано під відкритим небом). Якщо є можливість, пристрій краще встановити з південної, а не з північної сторони. Сам тепловий блок слід надійно зафіксувати – краще для цього використати анкерні болти.

Тепловий насос не повинен бути встановлений надто близько до стіни. Не кращим місцем розташування буде й територія, яка з 2 чи 3 сторін обмежена стінами. Рекомендовано сформувати для конструкції укриття, яке дозволить захистити її від впливу опадів та інших погодних умов