Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб - 10:00 - 15:00
Нд - вихідний

Для чого необхідно підтримувати правильний рівень pH у басейні

Для чого необхідно підтримувати правильний рівень pH у басейні

Правильний хімічний баланс води у басейні є найважливішим фактором, який необхідно постійно контролювати та коригувати за необхідності. Одним із найважливіших елементів цього балансу є рівень рН. Давайте розберемося, для чого необхідно підтримувати правильний рівень рН у басейні, як його контролювати та регулювати у разі порушення рекомендованих показників.

Який рН має бути в басейні

рН – це показник потенціалу водню (від potential of hydrogen), який визначає концентрацію іонів водню у будь-якому водному розчині. Рівень рН позначається цифрами від 0 до 14 і показує, як кисла або лужна вода. У басейні рекомендується підтримувати рН на рівні 7.4-7.6, хоча допускаються незначні та короткочасні коливання на 0,2 одиниці в кожну сторону (7.2-7.8).

У чому важливість рН для басейну

Можна назвати кілька основних причин, чому важливо підтримувати рівень рН у заданому діапазоні:

  • Високий рН інактивує хлор, який є найпоширенішим засобом дезінфекції води у басейні. При рН вище 7,6 ефективність дезінфектора різко падає: вже за показника 8,0 хлор працюватиме лише на 25%. Щоб нівелювати проблему, доведеться частіше додавати хлорну хімію, а це призведе до додаткових витрат.

  • Високий рН призводить до каламутності води. Це викликано тим, що у лужній воді кальцій перестає розчинятися і знаходиться у воді у вигляді суспензії. Нерозчинені солі кальцію швидко забивають пісочний фільтр і осідають у вигляді білого нальоту на поверхнях басейну та обладнанні.

  • Низький рН викликає корозію. Кисла вода роз'їдає металеві елементи обладнання та конструкцій, а також викликає травлення поверхонь чаші басейну.

  • Низький рН викликає подразнення очей та шкіри. Кисла вода порушує природний баланс масел, тому шкіра стає сухою і сверблячою, а волосся ламким. Хоч і меншою мірою, але аналогічні наслідки призводить занадто високий рН.

  • Незбалансований рН знижує ефективність хімії, що використовується. На рівень рН реагує не тільки хлор, але й інша хімія для басейну – альгіцид, коагулянт та ін. Якщо препарати застосовуються при незбалансованому рН, вони працюватимуть менш ефективно або зовсім не виконуватимуть своїх функцій.

Як часто потрібно перевіряти рН у басейні

На рівень рН впливає безліч факторів, тому кислотно-лужний баланс води є дуже нестабільним. Через це перевіряти рівень рН потрібно якнайчастіше. У комерційних та приватних вуличних басейнах це рекомендується робити щодня, а у невеликих приватних закритих басейнах, які користуються менш інтенсивно, – не рідше одного разу на 2-3 дні.
Також варто згадати, що в басейнах з гідромасажем рівень рН знижуватиметься значно швидше. Це пов'язано з тим, що у рН впливає рівень вуглекислого газу. При розчиненні у питній воді CO2 утворюється вугільна кислота, яка знижує рН. Тому в таких басейнах перевірку рН також слід проводити щодня.

Як виміряти рН води в басейні

Для вимірювання рН води в басейні найчастіше використовуються комплексні тестери, які дозволяють одночасно виміряти рівень дезінфікуючого засобу. Вони працюють за принципом колірних тест-смужок, а як реагенти використовуються таблетки або рідина. При цьому принцип роботи таких тестерів для вимірювання рН води в басейні аналогічний:

  • Спочатку в контейнер набирається вода з глибини не менше 20 см. Паркан рекомендується проводити подалі від скімера і на деякій відстані від стін басейну
  • Після цього у відсік міститься необхідна кількість реагенту. Коли він повністю розчиниться, вода змінить колір. Порівнявши колір води із нанесеною на тестер колірною шкалою, можна визначити рівень рН.

Також для перевірки водневого показника можна використовувати електронний (цифровий) рН-метр, який перед застосуванням потрібно одного разу калібрувати. Оскільки пристрій працює у ширшому діапазоні (0-14 проти 6,8-8,2) з мінімальною похибкою (0.01), прилад можна використовувати не тільки для вимірювання рН води в басейні, але й для інших професійних та побутових потреб.

Як знизити або підвищити рН у басейні

Для коригування рівня рН використовують спеціальну хімію для басейну – рН Мінус або рН Плюс. Необхідна кількість регулюючої хімії залежить від обсягу води та поточного рівня рН. В інструкції до препаратів ви знайдете інформацію, скільки потрібно додати на кубометр води, щоб підвищити/знизити рН на 0,1.

Після додавання препарату потрібно почекати рекомендований час та знову провести тест. Якщо засобу було додано недостатньо, і рН не знаходиться в потрібному діапазоні, повторити процедуру. Іноді кошти було додано надто багато, тоді доведеться використати протилежний препарат.

На перший погляд, коригування рН у басейні може здатися складним завданням, але буквально через кілька разів ви навчитеся правильно розраховувати необхідну кількість регулюючої хімії. А у разі виникнення запитань ви завжди можете звернутися до досвідчених консультантів нашого магазину.