Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб - 10:00 - 15:00
Нд - вихідний

Чому підвищується рівень рН у басейні за високої температури

Чому підвищується рівень рН у басейні за високої температури

Важливим чинником під час обслуговування басейну є підтримання правильного хімічного балансу води, однією з найважливіших параметрів якого є рН. Цей показник є найбільш динамічним, оскільки на рН впливають багато факторів, включаючи температуру води та навколишнього середовища. У цьому огляді ми розглянемо, чому підвищується рівень рН у басейні за високої температури, як швидко повернути показники в норму та запобігти підвищенню рН надалі.

Якими мають бути показники рН у басейні

Рівень рН – це концентрація іонів водню у воді, яка вимірюється за шкалою від 0 до 14. У середині знаходиться нейтральний рН, показники нижче вказують на кислотність води, а показники вищі – на її лужність.
Для води у басейні оптимальним вважається рівень рН 7,2-7,4. Допускаються незначні та нетривалі коливання на 0,2 одиниці в кожну сторону, але в цілому необхідно дотримуватись рекомендованих меж.

Як виміряти рН води в басейні

Кислотно-лужний баланс можна перевірити різними тестерами:
  • Цифровий прилад вимірювання рН води в басейні або електронний рН-метр. Працює у широкому діапазоні показників (від 0 до 14) з мінімальною похибкою (+/- 0.01). Вимагає разового калібрування, після чого рН-метр можна використовувати не тільки в басейні, але і для перевірки кислотно-лужного балансу будь-яких рідин.
  • Комплексний рН тестер дозволяє одночасно виміряти рН і рівень дезінфікуючого засобу, що використовується в басейні – хлору, брому або активного кисню (О2). Як реагенти в подібних тестерах використовуються краплі або таблетки, які при розчиненні змінюють колір набраної води з басейну. Аналіз проводиться за колірною шкалою за принципом лакмусових папірців..
Оскільки тривале підвищення рН несе низку серйозних проблем, рекомендується проводити тест води щодня, особливо у спеку.

Чим небезпечно підвищення рН води у басейні

При підвищенні рН води в басейні вище норми будь-яка хімія стає менш ефективною, тому для якісного очищення води доведеться підвищувати дозу або використовувати препарати частіше, що збільшує витрати на обслуговування басейну.
Лужна вода викликає ряд проблем для плавців: подразнення очей та слизових оболонок, сухість шкіри та волосся.
Підвищена лужність означає, що присутні у воді солі кальцію стають нерозчинними. Спочатку це проявляється каламутністю води, а пізніше на поверхнях чаші та обладнання утворюється вапняний наліт. Він не тільки псує зовнішній вигляд басейну, але може спричинити поломку обладнання.

Чому зростає рН води в басейні за високої температури

Вода у басейні має певний рівень розчиненого вуглекислого газу (СО2). Розчиняючись у воді, він утворює слабку вугільну кислоту, концентрація якої впливає рівень рН води. При втраті СО2 концентрація вугільної кислоти падає, а рівень рН у своїй підвищується.
Однією з причин втрати СО2 є бурхливе зростання водоростей, які активно розвиваються у відкритих басейнах у спеку. Водорості споживають вуглекислий газ, знижуючи рівень вугільної кислоти у воді. Для запобігання росту водоростей слід дотримуватися трьох важливих етапів обробки води:
  • Підтримувати рівень вільного хлору на рівні 0,5-1,5 проміле за допомогою препаратів повільного хлору.
  • Щотижня проводити ударне хлорування води за допомогою шок-хлору.
  • Після шокування басейну використати засіб проти зростання водоростей – альгіцид.

Інші причини підвищеного рН води у басейні

Крім підвищеної температури води та навколишнього повітря, на рівень рН можуть впливати інші фактори:
  • Хлорна хімія для басейну. Різні препарати, що дезінфікують, на основі хлору мають різні діючі речовини, кожна з яких по-різному впливає на кислотно-лужний баланс води. Так, препарати на основі трихлорізоціанурової кислоти (трихлор) є кислими, тому знижують рН води в басейні. А дезінфектори на основі гіпохлоритів (кальцію або натрію), навпаки, підвищують рН води. Тому в інструкції щодо їх застосування рекомендується дотримуватися нижчого рівня рН – 7,0-7,2.
  • Жорстка вода з підвищеним вмістом солей кальцію та магнію понад 200 ppm спочатку має високий рН. Це означає, що в спеку рівень рН може швидко стати значно вищим за норму. Знижувати кальцієву жорсткість необхідно на етапі заповнення басейну та кожному наступному поповненні басейну водою. Це можна зробити за допомогою спеціального фільтра для пом'якшення води або засобом Aquadoctor SM StopMineral.

Як знизити рН води в басейні

Якщо запобігти підвищенню рН не вдалося, відразу після виявлення підвищеного рівня необхідно терміново використовувати регулюючу хімію – рН Мінус. Якісні корективні рН препарати можна знайти в лінійках брендів AquaDoctor та Crystal Pool. Зверніть увагу на дозування, що рекомендується: конкретна доза препарату розрахована на певний об'єм води і дозволяє знизити рН на 0,1 одиницю. Тому перед використанням регулюючої рН хімії обов'язково розрахуйте необхідну кількість засобу. Краще провести обробку води в кілька етапів, ніж знизити показники нижче за норму.