Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб - 10:00 - 15:00
Нд - вихідний

Чим можна замінити хімію для басейну

Чим можна замінити хімію для басейну

Кожен власник басейну знає, що комфортний та безпечний відпочинок, в першу чергу, залежить від чистоти резервуару. Як правило, господарі запасаються певним набором спеціальної хімії та за допомогою таких засобів проводять регулярне очищення штучної водойми. Однак, не всі власники басейнів схильні довіряти препаратам, які розробляються безпосередньо для очищення басейнів. Про альтернативні методи очищення та їх ефективність поговоримо у даному матеріалі.

Альтернативні засоби для очищення басейну

Отже, переконані у безпечності та ефективності альтернативних засобів для очищення басейну, деякі власники використовують:

  • Перекис водню. За допомогою пероксиду проводять дезінфекцію водного середовища. Цей препарат дійсно непогано справляється із знезараженням води. Він не забарвлює воду, не має різкого запаху, не змінює pH. Разом з тим, перекис водню можна застосовувати лише для габаритних басейнів, його не можна додавати у випадках, коли температура води перевищує 28С, після обробки перекисом резервуар заборонено експлуатувати протягом доби, препарат не має пролонгованого ефекту.

  • Йод та зеленка. Ці препарати використовують для боротьби із водоростями. Однак такий спосіб боротьби із цвітінням води досить часто обертається ще більшими проблемами. Обидва засоби можуть призвести до забарвлення поверхонь басейну, зміни відтінку шкіри та алергічних реакцій у відпочивальників. Окрім того, досить часто не припиняється і розмноження водоростей, навіть навпаки, стає більш активним.

  • Мідний купорос або сульфат міді. Ця речовина є ще одним народним засобом для боротьби з водоростями та освітлення води. Дійсно, іони міді руйнують оболонку водоростей та цвілі, призводячи до загибелі шкідників. Однак, варто знати, що дезінфікуючої дії мідний купорос немає, тому для знезараження води потрібно використовувати інший засіб. Також варто пам’ятати, що сірчанокисла мідь для людини отруйна. Перевищення дози порошку під час розчинення може призвести до неприємних наслідків.

  • Білизна. Деякі знавці вважають, що білизна – це більш дешева та не менш ефективна заміна хлору. Однак, фахівці наводять зовсім інші аргументи, погоджуючись хіба що нижчою вартості такого засобу. Взагалі ж, вони стверджують що білизна неефективна у боротьбі з мікроорганізмами та спороутворюючими бактеріями. Вона призводить до звикання мікроорганізмів до хлору, тому концентрацію останнього після застосування білизни доведеться збільшувати. В результаті додавання білизни у воді утворються токсичні продукти хлорування. Видалити їх буде можливо лише за допомогою фільтрації.

Чи експериментувати з народними засобами очищення, кожен власник басейну вирішує самостійно. Він має зважити наскільки варто ризикувати здоров’ям відпочивальників, цілісністю покриття резервуара та справністю обладнання при тому, що на сучасному ринку є спеціалізовані засоби для очищення.

Як організувати ефективний догляд за басейном

Ефективний догляд за басейном дорівнює комплексний підхід. Користуючись цим правило, можна уникнути багатьох проблем. Отже, кожен власник штучної водойми має дотримуватись наступних правил:

  • проводити регулярну дезінфекцію за допомогою таких препаратів як хлор, активний кисень або гіпохлорид натрію;

  • контролювати рівень pH, застосовуючи спеціальні тестери. У випадку необхідності кислотно-лужний баланс коригують за допомогою препаратів pH-плюс та pH-мінус;

  • фільтрувати воду із застосуванням фільтрів грубого та тонкого очищення;

  • вносити коагулянти, які дають можливість очистити воду від дрібних часточок сміття та добитися її прозорості;

  • регулярно додавати альгіциди, які попередять розвиток водоростей, а у разі появи знешкодять їх.

Окрім того, не слід забувати про механічне очищення води. Слід щоденно чистити водну поверхню за допомогою сачка, а раз на тиждень рекомендується запускати водний пилосмок.