Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Чи шкідливе хлорування води в басейні

Чи шкідливе хлорування води в басейні

Використання хлору для дезінфекції басейнів відноситься до простих, але, водночас, ефективних та перевірених способів. Актуальніше всього його використовувати, коли температура води тривалий час тримається на одному рівні (не  нижче +27°С), а кількість забруднюючих речовин перевищує норму. Крім бактерицидного ефекту з допомогою хлору відбувається окислення мікро часток бруду у воді, які не були оброблені фільтром.

Хлорування басейну: види засобів

В залежності від ефективності та швидкості очищення чаші басейну та води в ній виділяють категорії засобів з використанням хлору:
 • Для ударної дії – засоби містить хлор, який дозволяє проводити очищення швидко та ефективно. Створюється своєрідний ефект шок-хлорування. Частіше застосовується для басейнів з високим степенем забрудненості, для процесів консервації конструкції на зимовий період, для усунення розмноження водоростей.

   

 • Засоби для періодичної чистки (в основу входить хлор повільного розчинення). Середовище, яке пройшло чищення таким способом, буде повністю безпечним для використання за умов, що дотримані всі пункти інструкції. Застосувати його можливо, обираючи одну із форм елементу: рідку, таблетовану, у вигляді гранул. Форма випуску не впливає на якість та швидкість знезараження.

 

До кожного засобу додана інструкція, слідувати пунктам якої обов’язково, щоб отримати бездоганний результат. Але є й загальні рекомендації для застосування. Перед придбанням перевірити якість товару (наявність відповідного сертифікату). Щоб уникнути неприємних ситуацій, варто обирати продукцію перевіреного виробника. Після використання хлорованого засобу перевірити, щоб показник pH був в межах 7,2-7,6. Це дозволить підвищити ефективність проведення процедури.

Важливо, щоб кількість речовини для дезінфекції використовувалась в достатній кількості. Кількість хлору, який використовують для роботи залежить від умов середовища, об’єму басейну, рівня забрудненості. Частота обробки залежить від типу штучної водойми. Басейни в громадських місцях проходять очищення постійно за допомогою спеціальних автоматичних систем. Домашні басейни варто оброблювати 1-3 рази на 7 днів (в залежності від активності експлуатації).

Особливості захисту тіла від впливу хлору в басейні

При використанні басейну в закритому приміщенні вплив токсичних випарів хлору активніший, чим у випадку з відкритим приміщенням. Щоб мінімізувати вплив на очі, шкіру та дихальну систему, перед використанням штучної водойми варто врахувати кілька порад.
 • Слідкувати за кількістю використаного дезінфікуючого засобу.
 • Застосовувати тільки перевірені та безпечні дезагенти.
 • Після басейну прийняти душ.
 • Якщо виявлений надлишок хлору, за допомогою спеціальних засобів нейтралізувати його.
 • Якщо є можливість, обирати басейни відкритого типу, де хлор менше концентрується в повітрі і вплив буде не таким агресивним.
 • Якщо шкіра дуже чутлива до контакту з таким хімікатом, обирати басейни з іншим способом знезараження, наприклад, активним киснем.
 • Обов’язково використовувати засоби захисту – маску для плавання та спеціальні окуляри,  шапочку на волосся.
 • Після відвідування басейну прогулятися на свіжому повітрі для очищення легень.

Нейтралізувати негативний вплив хлору на тіло людини просто. Якщо такі місця відвідуються часто, варто переконатися в безпечності використовуваного засобу та його нормальній концентрації. Варто знати, що догляд за басейном виконується систематично та згідно інструкцій внесення хімії для басейну. Важливо проводити профілактичні заходи – застосовувати якісні засоби для зволоження шкіри.

І все ж варто пам’ятати, що хлорування води в басейні є гарантією безпечного купання, відсутності шкідливих мікроорганізмів та речовин.  А забруднені водойми несуть ризик для людей. Якщо обирається якісна хімія для басейну та дозується згідно рекомендацій виробників, вода є безпечною для купання а водні процедури приносять користь для здоров’я та настрою.