Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб - 10:00 - 15:00
Нд - вихідний

Чи можна лити перекис у басейн

Чи можна лити перекис у басейн

Багато власників басейнів шукають недорогі способи очищення води, альтернативні хлору, боячись небезпеки його застосування. У той же час різні веб-ресурси просувають перекис водню, як один із найкращих знезаражувальних засобів для басейну. Подібні сайти обіцяють прекрасне очищення води та відсутність необхідності обслуговування ще кілька тижнів. Насправді застосування перекису водню зазвичай посилюється каламутністю води. А навіть при тому, що вона залишається прозорою, не завжди безпечна для людей, що купаються, і дітей. Вивчимо питання, чи можна лити перекис у басейн та які це дає результати.

Хімічні процеси та реакції перекису водню у басейні

Домисли про можливість обробки води в басейні перекисом засновані на її хімічній формулі (Н2О2) – два атоми кисню і два водні мають слабкий зв'язок і при додаванні у воду розпадаються на воду О2: 2Н2О2 → 2 Н2О + О2.

Активний кисень О2 - потужний окисник, тому справді перевершує хлор майже на 30%. З вказаного випливає, що перекис окислює органічні забруднювачі, на що наголошують любителі лити перекис у басейн. Але спірний момент у тому, що ступінь окисної реакції залежить від концентрації перекису у питній воді, що буде розглянуто далі.

Так як у басейні міститься не тільки органіка, але також інші забруднювачі, вода повинна піддаватися комплексному очищенню. А її перекис виконати не може, тому що не виконує дезинфекції. Багато хто говорить про антисептичні властивості перекису, але таку дію препарат має тільки на твердих поверхнях, а не у воді, де схильний до швидкого розпаду. Для того, щоб знищувати мікроби, бактерії, віруси потрібні дуже висока концентрація пероксиду, небезпечна для здоров'я людей. Іншими словами, ефективна концентрація, що працює у воді як дезінфектор, неприпустима для організму людини.

Мутність води після застосування перекису для очищення басейну

У розведеному вигляді окисні процеси з перекисом у воді проходитимуть повільно. Під впливом сонячних променів і тепла перекис швидко розпадатиметься, що також знизить її окисний ефект. Тому вона не видалить забруднення у воді, а лише частково їх зруйнує. Дрібні залишки забруднювачів будуть перебувати далі у воді, створюючи каламутність. Цього не буде при високій концентрації перекису, але, як зазначено вище, це небезпечно для здоров'я.

Шкідливість перекису в басейні для здоров'я

Санітарні норми вимагають доводити якість води у басейні до показників питної води. Це означає концентрацію перекису трохи більше 0,1 мг/л. Але цього мало не просто для дезінфекції, а й для простого очищення з окисленням органіки. Так, зорово чиста вода, залишиться небезпечною для купальників, оскільки міститиме патогени, що викликають серйозні захворювання.

Порадники лити перекис у басейн у співвідношенні 1:1 із концентрацією до 60% забувають уточнити, що це значно перевищує допустиму норму і купатися у такій водоймі не рекомендується. Наприклад, потрапляння навіть 5% розчину перекису в очі загрожує опіками слизових оболонок і у важких випадках втратою зору. Можна тільки уявити реакцію організму на випадкове заковтування води з концентрацією понад 5%.

Ми наголошували на основних наслідках домашніх експериментів з використанням перекису для очищення басейнів. Рекомендуємо не слідувати народним та неперевіреним рецептам, а використовувати сучасні та перевірені способи обслуговування басейну. Представлена ​​в нашому магазині хімія для басейну пройшла всі необхідні тестування та має доведену ефективність та безпеку при правильному застосуванні. Якщо необхідна консультація щодо підбору коштів, наші співробітники завжди допоможуть визначитися з вибором та запропонують оптимальні варіанти.