Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб - 10:00 - 15:00
Нд - вихідний

Як часто потрібно дезінфікувати басейн

Як часто потрібно дезінфікувати басейн

Правила та частота дезінфекції басейну можуть відрізнятися в залежності від того, який засіб для обробки використовується та як часто експлуатується сама штучна водойма. Дезінфекція басейну може бути регулярною (для профілактики) та шоковою. Остання частіше всього здійснюється при запуску басейну чи при консервації. Також шокове хлорування рекомендовано проводити хоча б 1 раз на 4 тижні. Регулярна обробка дає підтримку дії дезінфекторів. Рекомендована частота її проведення – 1 раз на 6-7 днів.

Засоби для дезінфекції: яку хімію обрати

Препарати для дезінфекції та їх концентрація підбираються з врахуванням розмірів та місця розташування басейну. Частіше всього, для обробки штучної водойми використовують препарати на основі хлору, активний кисень, бром.

  • Хлоровані препарати. В якості дезінфікуючих засобів вони використовуються давно та вважаються одними з найефективніших, оскільки здатні знищити більшість вірусів, бактерій та грибків. Запропоновані різними формами випуску: порошок, рідина, таблетки. Врахувати, що єдиного дозування при використанні хлору не передбачено, тому кількість засобу розраховується в індивідуальному порядку (враховуючи рекомендації виробника, запропоновані в інструкції).

Використання хлору для дезінфекції має нюанси: може відчуватися неприємний специфічний запах обробленої води, а в деяких випадках проявляється алергія у відпочиваючих. При цьому більшість спеціалістів запевняють, що це можливо лише у випадку, коли не дотримувались умови дозування. Важливою умовою безпечного використання будь-якого дезінфікуючого засобу є нормальний рівень кислотно-лужного балансу. Щоб хімія мала ефект, а вода була безпечною для купання, ph має бути на рівні 7,2-7,6. Якщо після тестування води дані відрізняються, показник варто врегулювати спеціальними засобами.

  • Активний кисень. Сучасний препарат для дезінфекції, використання якого дозволяє зробити воду чистою, а купання комфортним та безпечним. Серед головних переваг засобу: може використовуватися при будь-якому рівні кислотно-лужного балансу, застосовується для обробки басейнів, як відкритого, так і закритого типу.

Одночасно забезпечується якісна дезінфекція, не відчувається неприємний хлорний запах. Такі препарати не провокують появу подразнень на шкірі та алергічні реакції. Засіб є абсолютно безпечним та екологічним, підходить для обробки штучних водойм будь-якого типу. В разі сильного забруднення води може використовуватися поєднання активного кисню та препаратів на основі хлору.

  • Дезінфектори з бромом. Така хімія не є надто затребуваною, але може використовуватися для дезінфекції. Серед переваг її застосування можна виділити: відсутність неприємного запаху та проявів алергічних реакцій. Не провокує появу вапняних слідів на поверхні конструкції та практично не впливає на рівень кислотно-лужного балансу.

Власники штучних водойм повинні врахувати, що ефективність дезінфектора залежить не тільки від обраного засобу, але й від того, чи правильно його було застосовано.

Обробка води: додаткові заходи по очищенню

Власники басейнів повинні враховувати, що для якісної обробки такої водойми повинні бути проведені й інші процедури.

  • Досягнення оптимального показника ph. Це важлива умова для ефективного застосування хімії та створення безпечного водного середовища. Для контролю рівня балансу використовують спеціальні ph-метри, а для врегулювання показника – засоби ph+ та ph-.
  • Видалення мікроскопічних частинок з води, які не може виловити фільтраційна система. Для цього застосовуються флокулянти та коагулянти, які дозволяють усунути каламутність та зробити воду в басейні прозорою.

  • Освітлення води та знищення водоростей. З цією проблемою справиться альгіцид. Його використання є обов’язковим для усунення даної проблеми, оскільки використання тільки дезінфектора для видалення водоростей буде мало.

Очищення води в басейні – важливий пункт, який повинні продумати власники басейнів. Дезінфекції повинні піддаватися всі типи штучних водойм – незалежно від того, вони призначені для приватного чи громадського користування. Правильно підібрана хімія для басейну – запорука приємного відпочинку.