Щоб басейн та вода в ньому залишались в належному стані, варто постійно контролювати їх, проводити спеціальні тестування та, за необхідності, корегувати показники, використовуючи спеціальні засоби. Щоб результати процедури були точними, важливо правильно підібрати тестери, враховувати особливості їх використання.
Види тестерів для басейну
Більшість тестерів запропоновані спеціальними наборами, за допомогою яких можливо швидко та якісно визначити рівень вмісту хімічних речовин. Варто враховувати, що кожен вид тестерів має свої характеристики та особливості використання.
Хімічні види
Тестери, які формують необхідні показники, враховуючи результати хімічних реакцій. Реагенти занурюють в воду і в залежності від того, як зміниться їх колір, оцінюється стан води в басейні. Тестери такого типу запропоновані кількома видами.
- Крапельні пристрої. В спеціальному контейнері передбачені ємності для набору води. До кожного міні-контейнеру додають потрібні реагенти і слідкують за їх реакцією, порівнюють показники з індикаторною шкалою. Слід з великою точністю набирати і воду, і додавати реагенти, оскільки навіть незначні відхилення стануть причиною отримання неправильних результатів.
-
Тест-смужки. Це звичайні лакмусові папірці, на поверхню яких вже нанесені необхідні реагенти. Для проведення дослідження не потрібно набирати воду - достатньо смужки опустити в басейн і порівняти з даними індикатора. Головне, щоб матеріал до дослідження зберігався в сухій кімнаті, оскільки смужки не стійкі до впливу вологи.
- Тестери-таблетки. Являються аналогами крапель. Перевагою їх є те, що ризик застосувати неправильну дозу засобу – мінімальний.
Тестери електронного типу
Такі прилади дозволяють отримувати максимально точні результати з мінімальною похибкою. До цих видів відносять і фотометричні варіанти, для яких додатково використовують реагенти-таблетки. В основі роботи – надчутливі датчики та спеціальні кольорові світлодіоди. Для отримання результату в воду додають реагенти та пропускають через неї світло.
Тестер для басейну: як підібрати правильно
Якщо потрібно визначити тільки такі показники води, як концентрація деззасобу та рівень ph, достатньо буде самого простого и недорогого набору. Якщо потрібно дослідити більшу кількість показників, спеціалісти радять обрати більш складні пристрої.
Здійснюючи ретельне дослідження води в басейні, додатково звертають увагу на такі показники:
- Загальна лужність – кількість лужних елементів, які знаходяться в воді. Вони впливають на якість води та рівень ph. Щоб вчасно оцінити показники, достатньо вимірювати рівень ph і регулювати показники, використовуючи спеціальні засоби.
-
Жорсткість солей кальцію. В разі, якщо показники перевищені, швидко формується стійкий вапняний наліт. Паралельно буває і підвищена частка металів, яка провокує появу іржі.
-
Ціанурова кислота – речовина, яка не дозволяє хлору під дією ультрафіолету швидко розпадатися. За рахунок цього довше утримується дезінфікуючий ефект від використання хлору. Оскільки в хлорній хімії вже передбачені спеціальні стабілізатори, то ціанурова кислота використовується для нестабілізованого хлору.
Щоб використання басейну було безпечним, важливо своєчасно проводити тестування води та регулювати її якість. Сучасні виробники пропонують для цього якісні та зручні засоби. Для контролю води в приватних чи комерційних басейнах достатньо буде недорогих варіантів тестерів. Біль професійні та дороговартісні будуть актуальні там, де вимагають точних результатів та ставлять вищі вимоги до дезінфекційних процедур.