Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб - 10:00 - 15:00
Нд - вихідний

Тепловий насос для дому та басейну

Тепловий насос для дому та басейну

Популярність теплових насосів як джерела підігріву води та альтернативи систем опалення можна пояснити їх функціональністю, високою енергоефективністю. Підбираючи тепловий насос, який одночасно можна використовувати і для прогріву води в басейні, і в якості системи опалення, звернути увагу на конструкції типу повітря-повітря, повітря-вода, грунт-вода, вода-вода. Теплові насоси давно зарекомендували свою енергоефективність, екологічність та безпеку, хороші експлуатаційні характеристики. Провівши розрахунки, спеціалісти довели, що на перспективу встановлення теплового насосу для прогріву приміщення – вигідний варіант. Щоб оцінити всі переваги та недоліки, потрібно проводити індивідуальні розрахунки.

Тепловий насос для дому та басейну: як обрати ефективну модель

Купуючи тепловий насос, варто врахувати те, для чого він буде використовуватися, проаналізувати його характеристики,  можливі тепловтрати.

Щоб обрана конструкція була ефективною, спеціалісти радять орієнтуватися на кілька порад.

  • Визначитися з призначенням приладу: використовуватиметься тільки для нагрівання води, опалення будинку чи застосовуватиметься влітку і як кондиціонер.

  • Ретельно продумати місце встановлення пристрою – в залежності від призначення приладу особливості монтажу можуть відрізнятися. Головна умова – повинно бути достатньо місця не тільки для самої конструкції, але й для того, щоб її зручно було обслуговувати.

  • Щоб максимально реалізувати потужність приладу, приміщення повинно мати хорошу теплоізоляцію та надійні склопакети. Краще, якщо будинок відповідатиме всім нормам енергоефективності.

  • Визначитися з тим, в якості основного чи додаткового джерела тепла буде використовуватися тепловий насос. В даній ситуації, зазвичай, виходять з того, чи є вже в приміщенні якась система опалення.

  • Продумати, чи достатньо фінансових можливостей для купівлі, встановлення та подальшого обслуговування теплового насосу. Вартість залежить від типу обладнання, параметрів будинку та призначення системи. В залежності від того, який тип насосу обраний, окупиться він за 6-9 років.

  • Визначити, використання якого джерела тепла буде ефективним (енергії землі, води чи повітря).

  • Дізнатися співвідношення електроенергії, яка буде використовуватися та кількість, яку можна отримувати. Економія може складати до 60-70%, в залежності від того, який рівень енергоефективності будинку.

  • Вивчити, який рівень шуму та вібраційних коливань при роботі теплового насосу. Найбільші ці показники в зимовий період, коли пристрій функціонує максимально. Спеціалісти не радять обирати пристрої, максимальний рівень шуму яких перевищує 59 дБ. Геотермальні конструкції працюють майже безшумно.

  • Звернути увагу на тип холодоагенту. В сучасних теплових насосах в основному передбачені холодоагенти типу R-32, R-410F. Вони є безпечними для людини та навколишнього середовища.

  • Підібрати місце для монтажу системи, враховуючи її параметри.

Плануючи встановлювати тепловий насос не тільки для підігріву води в басейні, але й для обігріву приміщення, врахувати, що найкраще їх експлуатувати на територіях, де помірний або субтропічний клімат. Оптимально, якщо це будуть системи грунт-вода або повітря-вода. Такі типи насосів ефективні для приміщень, площа яких не перевищує 200 м.кв. Якщо  територія обігріву більша, варто надати перевагу геотермальним тепловим насосам.

Спеціалісти називають кілька ситуацій, коли монтаж теплового насосу не дасть очікуваного ефекту. Це випадки, коли в приміщенні не встановлені якісні склопакети, не передбачена теплоізоляція, тепла підлога. Важливо, щоб була встановлена і якісна вентиляційна система.