Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб - 10:00 - 15:00
Нд - вихідний

Як часто потрібно додавати хімію до басейну

Як часто потрібно додавати хімію до басейну

Басейн на приватній ділянці – це не лише про задоволення та комфорт, це ще й про безпеку, догляд та засоби для прибирання резервуару. Зазвичай, переважна частина власників штучних водойм для догляду за басейнами використовує спеціальну хімію. Спеціально розроблені препарати допомагають підтримувати чистоту чаші, води та обладнання. З якою періодичністю потрібно додавати ці засоби – поговоримо у нашому матеріалі.

За якими показниками треба слідкувати обов’язково

На якість води в басейні впливають три основні показники. Власники обов’язково мають:

  • слідкувати за кислотністю води – це концентрація водневих іонів pH, яка має перебувати в проміжку 7,2-7,4;

  • проводити дезінфекцію – обробку води за допомогою хлору, активного кисню, гіпохлориду натрію;
  • попереджувати розповсюдження водоростей, додаючи у басейн спеціальні противодоростеві препарати.

Періодичність додавання хімічних препаратів у басейн

Одним із обов’язкових заходів, який треба проводити власнику басейну, є регулювання рівня  pH. Цей показник показує кислотність або лужність водного середовища. Він визначається ступенем концентрації водневих іонів. Показник pH впливає на дезінфікуючі властивості хлору, робочий стан обладнання та комфорт відпочивальників. Нормальний рівень кислотно-лужного балансу  в басейні має відповідати показнику 7,2-7,5. Якщо він нижчий чи вищий, застосовуються спеціальні препарати для корегування pH. Це pH-плюс чи pH-мінус.

Вимірювати  pH потрібно не рідше двох разів на тиждень за допомогою спеціальних тестів, і, відповідно до отриманих показників, застосовувати засоби для корегування.

Знезараження або дезінфекція води дає можливість попередити розвиток у воді мікроорганізмів, які є небезпечними для відпочивальників та можуть викликати помутніння води, призвести до появи неприємного запаху та утворення слизького нальоту на стінках резервуару. Найчастіше для дезінфекції використовують хлор.

Хлорування поділяється на два етапи: постійне та шокове. У першому випадку застосовують препарати тривалої дії, у другому засоби, що забезпечують моментальний ефект. Вміст хлору в басейні рекомендують перевіряти не рідше одного разу на тиждень. Санітарна норма має відповідати показнику 0,3-0,5 мг/г. Перевіряють воду на хлор у декілька способів. Можна скористатись спеціальними таблетками, каплями або лакмусовими смужками.

  

В залежності від стану води, раз на два тижні або раз на місяць проводиться обробка басейну шок-хлором. Засіб дозволяє швидко позбавитися від бактерій, грибків та вірусів, а також руйнує великі органічні забруднення. Повільний хлор, який має подовжену превентивну дію та використовується для боротьби з бактеріями, грибками та вірусами, застосовують 1-3 рази на тиждень.

Боротьба з водоростями складається з трьох етапів. Це регулярне обслуговування резервуару, тобто видалення нальоту зі стінок та ватерлінії басейну, підтримка дезінфектанту на належному рівні та регулярне використання противодоростевого препарату. Останній засіб  називається альгіцидом. Він допомагає попередити утворення та розмноження зелених шкідників, дає можливість видалити речовини, що викликають помутніння води, зробити водне середовище більш прозорим.  Такі препарати мають подовжену дію, вони абсолютно безпечні для відпочивальників. Що стосується періодичності їх застосування, то фахівці рекомендують додавати альгіциди у воду не рідше ніж 2 рази на тиждень. 

Слід зазначити, що які б препарати не використовувались для підтримки чистоти басейну, перед тим як їх додавати, слід обов’язково ознайомитись з інструкцією. Її до своїх товарів додає кожен відповідальний виробник спеціальної хімії для басейнів.