Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб - 10:00 - 15:00
Нд - вихідний

Передозування хімії для басейну

Передозування хімії для басейну

Безпечний та комфортний відпочинок в басейні повністю залежить від чистоти резервуару та води. Догляд за басейном включає механічну та хімічну обробку. Остання проводиться за допомогою спеціальної хімії для басейну. Вона буває хлорвмісною, кисневмісною та комбінованою. Найпопулярнішими є препарати на основі хлору. Вони ефективні, доступні та прості у застосуванні. Досить затребуваними є й препарати для боротьби з водоростями (альгіциди).

Обов’язковою передумовою використання будь-яких хімічних препаратів є строге дотримання їх дозування. Як правило, відповідальні виробники додають до власної продукції інструкцію з використання засобів спеціальної хімії.

Чому може виникнути передозування хімії

Як правило, надлишок хлору та передозування хімії може виникнути після проведення шокової дезінфекції води. Під час такої обробки навіть за правильного дозування рівень хлору підвищується у 10 разів. Зазвичай протягом кількох годин концентрація хлору знижується природним шляхом, але якщо доза препарату була зависока, навіть після 12 годин рівень хлору залишатиметься високим. Така сама ситуація може спостерігатися і в разі передозування повільно розчинного хлору та альгіцидів. Останні додають з метою профілактики або боротьби з водоростями.

Досить часто власники басейнів підвищують дозу дезінфікуючих та інших препаратів свідомо. Вони вважають, що таким чином досягнуть більш ефективного очищення води. Насправді ж, робити цього не потрібно. Достатньо регулярно тестувати воду, вчасно проводити шокову та регулярну обробку води, додавати препарати відповідно до рекомендацій виробника.

Якщо рівень вільного хлору в басейні перевищує показник 4 ppm, резервуаром користуватись не можна, це передозування хімії. Слід дочекатись поки концентрація препарату знизиться до безпечного рівня. 

Наслідки передозування хлору

Передозування хлормістких препаратів може призвести до пошкодження поверхонь басейну та корозії металевого обладнання. Щодо відпочивальників, то серйозних наслідків купання в такій воді не матиме, однак, людина може відчувати свербіння шкіри, подразнення слизових та сухість волосся. У людей, які хворіють на алергію чи астму, мають високий поріг чутливості до хлору, у дітей наслідки можуть бути більш серйозними. У них можуть спостерігатися:

  • алергічний дерматит;

  • погіршення стану шкіри, якщо людина має екземи чи хворіє на псоріаз;

  • утруднення дихання, кашель, астматичні напади;

  • біль у животі, нудота та блювання.

Наслідки передозування альгіциду

Альгіциди є допоміжним профілактичним засобом. Його застосовують в комплексі з хлорним дезінфектором. Передозування цього препарату може призвести до пошкодження фільтру, оскільки надлишкова доза альгіциду проявляється утворенням піни на воді.

На самопочутті відпочивальників надлишок альгіциду проявляється подразненням шкіри та слизової оболонки.

Як запобігти передозуванню

Використання спеціальної хімії для басейну значно полегшує догляд за резервуаром та забезпечує комфортний та безпечний відпочинок. Однак використовувати її потрібно правильно, дотримуючись наступних порад, щоб уникнути передозування:

  • купувати лише якісну хімію у перевірених виробників;

  • дотримуватись коректного застосування препаратів;

  • розробити графік по догляду за басейном і дотримуватись його строків;

  • додавати препарати в басейн відповідно до рекомендацій виробника (доза, спосіб внесення і т.д.).

Окрім цього, обов’язковими є правила особистої безпеки під час роботи з препаратами спеціальної хімії. Варто використовувати захисний одяг, рукавички та респіратор.