Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб - 10:00 - 15:00
Нд - вихідний

Підігрів води у басейні

Підігрів води у басейні

Зазвичай підігрів води в басейні продумують ще на етапі проєктування гідротехнічної споруди. Однак, якщо цього зроблено не було, існують інші варіанти організації цього процесу у вже змонтованому резервуарі. Слід зазначити, що комфортною для дорослих вважається вода з температурою 25-26 С, для дітей – 30 С. Про те, як досягнути цих показників, поговоримо в цьому матеріалі.

Способи нагріву води в резервуарі

Система обігріву в басейні залежить від типу та об’єму чаші. Оскільки тепло безкоштовним не буває, для підігріву води знадобиться певний фінансовий ресурс для закупівлі палива та оплати електроенергії. Способи, які застосовуються для нагріву рідини, можна розділити на дві групи:

  • тимчасові пристрої;
  • стаціонарне обладнання.

До тимчасових пристроїв відноситься устаткування, яке виготовляється з наявних матеріалів та призначене для одноразового або періодичного використання. В кінці сезону його зазвичай демонтують.

Стаціонарне обладнання встановлюється в системі циркуляції води та використовується протягом усього періоду. До такого устаткування відносяться: теплові насоси, теплообмінники, проточні електронагрівачі, сонячні колектори.

Обладнання для підігріву води

1. Електронагрівач. Це найпростіший спосіб організувати підігрів води, який не потребує складних технічних рішень. Для доведення води до оптимальної температури використовується електричний нагрівальний елемент, як правило, це прості ТЕНи. Їх потужність варіюється від 3 до 18 кВт.

Варто зазначити, що підігрів води з використанням електронагрівача є недешевим задоволенням, оскільки потребує значних витрат електроенергії. Зазвичай, таке обладнання встановлюють в невеликих резервуарах.

2. Проточний нагрівач. Це ще один досить недорогий та ефективний спосіб нагріву води в басейні. Таке обладнання використовується переважно в каркасних або надувних басейнах, устаткування призначене для того, щоб нагрівати безперервний потік води, тиск якого має бути безперебійним. Проточний нагрівач складається з корпусу та ТЕНів.

Підбираючи проточний водонагрівач, треба врахувати обсяг резервуару. Обладнання рекомендується встановлювати на гідроспоруди з площею до 35 м2.

3. Теплообмінник. Це обладнання відноситься до проточних водонагрівачів водяного типу. Функціонує такий пристрій за рахунок теплогенератора, який подає воду та за допомогою теплонасоса забезпечує циркуляцію гарячої води в першому контурі. Тепло таке обладнання отримує від котла, включеного в систему опалення будівлі або окремого джерела теплової енергії. В залежності від моделі, потужність теплообмінників варіюється від 10 до 200 кВт.

Розглядаючи придбання теплообмінника для підігріву води, слід розуміти, що цей пристрій досить інерційний. Щоб дочекатись набору оптимальної температури, доведеться запастись терпінням.

4. Тепловий насосДаний тип обладнання працює за рахунок тепла, що відбирається з навколишнього середовища. Найпопулярнішими у нашій кліматичній зоні є обладнання типу повітря-вода, де джерелом тепла служить повітря, а споживачем – вода.

Теплові насоси – це найефективніший та недорогий спосіб обігріти басейн, хоча саме обладнання коштує не дешево. Для роботи теплового насосу поблизу має бути електромережа 220 В.

5. Сонячний колектор. Такий варіант підігріву води підходить для регіонів, де переважає сонячна погода. Пристрій являє собою систему скляних трубок, які з’єднані єдиним теплообмінним контуром. Під сонячним променями конструкція прогрівається та передає тепло воді, яка циркулює по трубках. Сонячний колектор може нагрівати воду до 140 С. Обігрівач ефективний для басейнів об’ємом до 30 м3.

Наша компанія пропонує придбати найбільш оптимальне обладнання для підігріву води у басейні. До такого сьогодні відносяться теплові насоси. З приводу підбору потужності агрегатів, моделей та особливостей встановлення можна отримати консультацію наших фахівців.