Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб - 10:00 - 15:00
Нд - вихідний

Підігрів для басейну - що потрібно знати

Підігрів для басейну - що потрібно знати

Плануючи встановити басейн, потрібно продумати всі нюанси його безпечної експлуатації. Комфорт відпочинку та здоров’я тих, хто буде користуватися водоймою, залежить від ряду факторів. Один з них – оптимальна температура води для купання. Підтримувати показник на рівні можна з допомогою правильно підібраного устаткування для підігріву.

Правила вибору устаткування для підігріву води в басейні

Особливості вибору обладнання залежать не тільки від побажань власника штучної водойми. На те, яку конструкцію, краще обрати, впливає ряд критеріїв:

  • тип та параметри басейну, об’єм води, яку потрібно буде прогріти;

  • розміщення басейну, відкрита чи закрита територія;
  • переважаючі джерела живлення та правила експлуатації;

  • особливості клімату, швидкість нагріву води.

Не менш важливим фактором будуть і фінансові можливості власника басейну.

Підігрів води в басейні: яке устаткування обрати

Вибір якісних та надійних установок для обігріву басейну – актуальне питання для власників штучних водойм, які розташовані під відкритим небом і в приміщенні. Щоб відпочинок був комфортним, температура води має бути в межах +22 - +27° - в залежності від того, хто та з якою метою користується басейном.

В якості спеціального обладнання частіше всього використовують: теплообмінники та теплові насоси, солярні колектори, електронагрівачі.

Теплові насоси

Популярне обладнання за рахунок ефективності, зручності встановлення. Завдяки спеціальним теплообмінникам для обігріву використовується теплова повітряна енергія. В залежності від ситуації та сезону такі насоси можуть використовуватися не тільки для підігріву водного середовища, але й його охолодження.

Серед інших переваг експлуатації обладнання: можливість встановити в басейні з прісною та солоною водою, регулювання роботи установки в залежності від умов середовища. Єдиним нюансом використання теплових насосів є їх висока вартість та дороге обслуговування.

Колектори солярні

Це екологічні конструкції, головна їх перевага – автономність, що не вимагає підключення до електромережі. Обладнання розроблене так, що поглинає сонячну енергію, нагріває її та передає водному середовищу.

Крім простоти експлуатації, швидкого прогріву води в басейні, вони відносяться до економних пристроїв. Єдиним впливовим фактором на ефективність роботи є залежність від погодних умов.

Теплообмінники

Використовуються для акумуляції теплових мас та перетворення їх в енергію, яка направляється для підігріву води. Одна з головних переваг їх експлуатації – можливість підключити до інших приладів обігріву: теплових насосів, котлів, систем опалення.

По ціні такі конструкції доступніші від попередніх варіантів, їх можна простіше та швидше встановити. Вони мають високий ККД, надійні, відносяться до економних пристроїв. Обладнання розроблене так, що на нього не впливають зовнішні фактори. Обираючи теплообмінники для підігріву води в басейні, варто врахувати нюанс – процедура нагріву води буде тривалою, тому комфортний відпочинок потрібно планувати заздалегідь.

Нагрівачі, які працюють від електропостачання

Дозволяють швидко прогріти воду у штучній водоймі навіть в басейнах великих розмірів, ідеальні конструкції для використання в спа-салонах. Ефективність, високий рівень продуктивності, надійність конструкції забезпечується вмонтованими ТЕНами. Обладнання компактне – не займає багато місця, дозволяє швидко прогрівати воду та підтримувати оптимальний температурний режим. З управлінням конструкцією проблем не виникає, як і з налаштуванням режимів.

Нюанси пристрою: залежність від стабільного електропостачання – воно повинно бути стабільним, а проводка - надійною. Врахувати, що вартість експлуатації електронагрівачів залежить від цін на електроенергію.

Вказані конструкції дозволяють продовжити сезон відпочинку та зробити його приємним. Головне – врахувати переваги та недоліки при виборі устаткування.