Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Передозування альгіциду у басейні

Передозування альгіциду у басейні

Якою б якісною та ефективною не була фільтраційна система, рано чи пізно в резервуарі з’являться водорості. Запобігти їх появі неможливо. Зелені шкідники потрапляють в воду з навколишнього середовища та з тілами відпочивальників. Тепло та сонце стають додатковим стимулом для розмноження водоростей. Тому власники басейнів та декоративних водойм розуміють – без альгіциду не обійтися. Однак, як і будь-який хімічний препарат, альгіцид треба використовувати відповідно до інструкції, яку надає виробник.

Альгіцид. Призначення та види

Альгіцид – це препарат вузького спрямування, направлений на переривання життєво важливих процесів у водоростях. Він здатен зруйнувати ріст водоростей ще на клітинному рівні та порушити фотосинтез, тим самим знищуючи шкідників або запобігаючи їх розвитку.

Альгіциди випускаються в твердій формі, а також у вигляді порошку та рідини. Окрім того, препарат відрізняється способом дії.

  • Антибіотики. Під час розробки цих препаратів використовувався принцип біологічної близькості водоростей до бактерій. Альгіциди цього типу мають високу ефективність, однак воду з басейну потрібно обов’язково зливати в колектор. Потрапляючи в ґрунт, вона може зруйнувати корисну мікрофлору.
  • Біоциди. Цей тип альгіцидів використовують лише в плавальних басейнах. У декоративних водоймах, де є риба та інші представники водної фауни їх застосовувати не можна. Біоциди дуже швидко та ефективно ліквідовують водорості.

  • Гумати. Дія таких препаратів базується на синтезі речовин, що містять фосфор, у недоступний для водоростей стан. Завдяки таким альгіцидам водорості дуже швидко руйнуються через нестачу живлення. Гумати не можна використовувати в штучних та природних водоймах. Тільки в плавальних басейнах.
  • Оксиданти. Ці препарати окислюють воду. Характерним представником альгіцидів даного класу є хлорне вапно. Дезінфікуючі властивості хлору добре відомі, однак, надлишок даного елементу в ґрунті може нанести непоправну шкоду рослинам. Використовувати воду з басейну, в якому використовували альгіциди даного типу, для поливу рослин не можна.

  • Альдегід глутаровий. Цей тип альгіциду діє тільки на водорості, які виробляють хлорофіл. Для інших типів зелених шкідників такий препарат не підходить.

Періодичність додавання альгіциду

Альгіциди додають у воду з профілактичною метою, а також використовують для боротьби з водоростями, що вже з’явились в басейні. У першому випадку спеціалісти радять вносити альгіцид щотижня. Препарат проти водоростей застосовують у комплексі щотижневих заходів після ударної обробки води шок-хлором.

Окрім того, альгіцид потрібно вносити:

  • під час першого наповнення басейну водою;

  • у відкритих басейнах після сильного дощу та у спеку;

  • під час консервації басейну на зиму (використовують спеціальний зимовий альгіцид).

Шкода від передозування альгіциду

Відповідальні виробники спеціальної хімії для басейнів завжди додають до своєї продукції інструкцію з використання препаратів. Альгіциди – не виключення. Варто зазначити, що даний засіб повністю безпечний, однак, у разі передозування наслідки можуть бути наступними:

  • на поверхні води може з’явитися піна, яка призводить до пошкодження фільтраційної системи;

  • у відпочивальників після купання в такій воді можуть з’явитися подразнення шкіри та слизової.

Альгіцид – це ефективний засіб у боротьбі з водоростями та вважати його самостійним препаратом не можна. Засоби цієї групи діють повільно, тому їх найкраще використовувати у комплексі із хлорною дезінфікуючою хімією для басейну.