Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Оптимальні параметри температури повітря та води в басейні для купання

Оптимальні параметри температури повітря та води в басейні для купання

Плавання – це не тільки вид спорту, але й варіант для релаксу та відпочинку. Якщо постійно займатись плаванням, це дозволить зміцнити імунітет та вдосконалити форми тіла. Басейном, як для відпочинку, так і для проведення лікувальних та профілактичних процедур можуть користуватися не тільки дорослі, але й діти. Головне – створити безпечні та комфортні умови для купання в басейні.

Купання в басейні: оптимальні показники температури та вологості

Відпочинок в басейні повинен бути комфортним та безпечним. Щоб організувати такі умови, важливо враховувати оптимальні показники температури води та повітря, рівня вологості в приміщенні.

Якою має бути оптимальна температура води

Це один з головних показників для якісного відпочинку. Цей показник може відрізнятися в залежності від особливостей самого приміщення та того, хто буде користуватися басейном.

Так, якщо басейн буде використовуватися для проведення занять та тренувань, а довжина доріжки для плавання в межах 25-50 м, оптимальною буде температура води  22°.   Якщо  ж  довжина доріжки значно менша -  8-16 м, то краще всього організувати температурний режим в басейні +23 - +25° С.

Якщо басейн передбачений для медичного використання, слідкувати за тим, щоб температура в ньому не була нижче  25°, в ідеалі – підтримувати режим +26 - +28°С.  В  басейнах індивідуального використання  підтримувати температуру води на рівні  24 – 28°. Врахувати те, що в дитячому басейні вона в середньому повинна бути 28-30°С, а для дітей до року – +33-34°С.

Температура повітря – оптимальні параметри

Для організації оптимального режиму повітря в приміщенні з басейном орієнтуватися на те, що показник повинен бути на 2° вище, ніж температура води. Це пов’язане з тим, що, виходячи з басейну, зі шкіри людини активно відділяється тепло, тому можна швидко відчути холод. Якщо буде правильний показник температури повітря в приміщенні, дискомфорт буде не таким відчутним. В середньому температура повітря в приміщенні з басейном складає +26 - +29°С.

На цей показник також впливають розміри приміщення та рухливість відпочиваючих. Не менш важливим фактором в даному випадку буде і швидкість випаровування тепла з поверхні басейну.

Показник вологості

Комфорт перебування в приміщенні з басейном залежить і від показника вологості повітря. Щоб не було відчуття духоти, важливо підтримувати оптимальний показник. При цьому враховувати й те, що швидкість руху повітря в басейнах закритого типу повинна складати не більше 3-4 м/с.

Якщо вологість повітря низька, особливо в зимовий період, користування басейном в таких умовах може стати причиною появи застудних захворювань та надмірної сухості слизових оболонок. Якщо вологість повітря завищена, відчувається духота. При частому відпочинку в такому басейні можуть порушитися регулюючі функції шкірних покривів. Для більшості варіантів басейнів показник вологості становить в межах 50-60%.

Для підтримки оптимальних показників температури та вологості важливо перевірити і якість теплоізоляції. В таких приміщеннях актуальним є питання правильно встановлених вікон. Якісні теплоізолюючі властивості не допускають формування конденсату та тривалий час дозволяють підтримувати необхідний мікроклімат в приміщенні. Це також дозволяє оптимально використовувати сонячне світло для обігріву та спростити використання вентиляційної системи.

Турбуючись про якість відпочинку, не забувати не тільки про показник температури в приміщенні, але й про якість самого повітря. Для цього потрібно не тільки провітрювати приміщення, але й організувати якісну вентиляційну конструкцію, щоб своєчасно прибирати неприємний запах та надмірне випаровування (особливо хімічних елементів, якими обробляють конструкцію басейну).