Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб - 10:00 - 15:00
Нд - вихідний

Очищення басейну від заліза

Очищення басейну від заліза

Окрім інших речовин, вода в басейні містить залізо. В нормі його показник має становити 0,3 мг/л. У разі якщо вода стала каламутною, набула жовто-коричневого кольору, має характерний запах заліза, а на поверхнях чаші з’явився осад іржі можна зробити висновок про перевищення вмісту заліза. Купання у такій воді небезпечне. Ці може призвести до алергічних реакцій та отруєння, стати причиною порушень ендокринної та нервової систем.

Чому підвищується вміст заліза в воді

Підтвердити припущення щодо перевищення заліза у воді допоможе лабораторний тест, а поки його проводять слід подумати про те, як очистити воду від заліза та як не допустити аналогічної ситуації в подальшому. Перш за все варто з’ясувати чому в воді підвищується рівень заліза. Серед найймовірніших причин такої ситуації наступні:

 • Високий вміст заліза у воді, яка заливається в резервуар. Вода з водопровідної системи проходить необхідне очищення, тому показники заліза у ній зазвичай відповідають нормі. А от вода, яка забирається з криниць або свердловин потребує застосування одного з існуючих способів очистки.

 • Підвищена кислотність води. Цей показник слід перевіряти спеціальними тестерами і за необхідності коригувати.

 • Зношеність та іржавість труб. У цьому випадку труби, якими вода подається в басейн, краще замінити на сучасні пластикові, які не піддаються корозії.

Як очистити воду в басейні від заліза та іржі

Позбутися залізних домішок та іржі в басейні можна за допомогою наступних способів:

 • Механічний. У цьому випадку для очищення гідроспоруди від заліза застосовують водний пилосос. Це може бути ручний агрегат або роботизований. Здебільшого такий спосіб використовують для невеликих резервуарів.

 • Фільтрування. Метод є найпоширенішим. В резервуарі встановлюється ефективна система фільтрації на основі проточно-магістральних або піщаних фільтрів. Система потребує регулярного догляду, прочищення та заміни фільтрів.

 • Іонний обмін. Спосіб ґрунтується на використанні іонних смол, для яких характерна зерниста структура. Залізо затримується на зернах. Даний метод більше підходить для фінального етапу очищення, оскільки на початкових відбувається утворення плівки, яка засмічує систему.

 • Зворотній осмос. Ефективний спосіб очищення, який дає можливість позбутися не лише заліза, а й різних бактерій, мікробів та грибків. Єдиний недолік у тому, що система зворотного осмосу вловлює здебільшого великі часточки.

 • Спеціальна хімія. Використовуються спеціальні хімічні препарати, які зв’язують залізо у великі пластівці. Вони грудочками осідають на дно басейну звідки їх прибирають за допомогою водного пилососу. Нині це найефективніший та найлегший метод очищення води від заліза та іржі.

Ще один шлях, яким можна піти, щоб очистити воду від іржі та заліза – це окислення. Воно проводиться за допомогою спеціальних реагентів, частіше за все хлору. Після додавання шокової дози хлору у воду, залізо випадає на дно у вигляді осаду. Його збирають, а стіни і дно чистять за допомогою пилососу. У такого методу є декілька недоліків. Перший це те, що фахівці радять у такому випадку повністю злити воду з басейну та після очищення наповнити чистою. Другий – складність розрахувати потрібну кількість препарату. Можливо, процедуру доведеться повторювати.

Як запобігти перевищенню заліза в воді

Щоб не зіштовхуватись з перевищенням заліза в воді басейну, треба дотримуватись декількох правил:

 • слідкувати за хімічним складом води: вимірювати та регулювати рівень pH, дезінфікувати, вносити препарати для пом’якшення води, боротьби з водоростями тощо;

 • регулярно обстежувати та у разі необхідності замінювати металеві конструкції басейну та систему фільтрації;
 • замінити залізні водопровідні труби на пластикові.

Усі заходи допоможуть підтримувати басейн у чистоті та безпеці, що є запорукою здорового та комфортного відпочинку.