Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Очищення води у басейні

Очищення води у басейні

Незалежно від того, де розташований басейн (у приміщенні або на вулиці), він потребує ретельного догляду. Завдяки цьому можна досягти прозорості води в резервуарі та безпеки її для відпочиваючих. Як правило, чистота в басейні залежить від двох складових – регулярності обслуговування та ефективного комплексу вибраних заходів. Про них продовжимо розмову у цій статті.

Основні етапи очищення води у басейні

Прозорості та безпеки води у басейні досягають у кілька етапів.
  • Ручне очищення води у басейні. Під час ручного чищення проводиться прибирання водної поверхні від органічних та неорганічних забруднень. Якщо басейн знаходиться на відкритій території, доведеться регулярно чистити воду від сміття, яке наноситься вітром.
  • Механічна очистка. Цей етап збирання проводиться на рівні фільтраційної системи. Фільтри в басейні повинні бути включені не менше ніж 6-8 годин на добу.
  • Хімічна очистка. На цьому етапі проводиться знезараження води, боротьба з водоростями та освітлення. Щоб усі ці процеси принесли максимальну ефективність, слід слідкувати за кислотно-лужним балансом. Рівень pH у воді має відповідати показнику 72-74. Якщо баланс порушено, то спочатку його слід відрегулювати за допомогою спеціальних препаратів.

Препарати, що сприяють знезараженню води

Навіть якщо вода у басейні виглядає чистою та прозорою, це не виключає присутності в ній патогенних мікроорганізмів, грибка, бактерій, спор водоростей. На сьогоднішній день найбільш ефективним способом знезараження води є хлор. Цей препарат буває двох видів:
  • Швидкорозчинний (швидкий) хлор. Цей тип хлору дозволяє підвищити рівень вільного (корисного) хлору у воді за дуже короткий період. Таку обробку найчастіше називають шоковою, а у назві препарату так і зазначено – шок-хлор. Шокову обробку можна виконати за допомогою таблетованого хлору, наприклад AquaDoctor C-60T або гранульованого препарату AquaDoctor C-60.
  • Повільнорозчинний (повільний) хлор. Цей вид препарату зазвичай використовується для регулярного хлорування води в басейнах. Він дає змогу підтримувати оптимальний рівень вільного хлору. Для великих громадських басейнів, що вимагають регулярного очищення води та великих доз дезінфектора, найкраще підходить рідкий хлор AquaDoctor C-15L. Для малих та середніх басейнів рекомендується проводити регулярну дезінфекцію води за допомогою пігулок AquaDoctor C-90T.

Для обробки дитячих басейнів або таких, у яких купається небагато людей, можна скористатися безхлорною хімією для басейнів – активним киснем. Його застосовують як як швидкий, так і як повільний хлор. Що стосується великих громадських басейнів, то активний кисень можна використовувати для регулярної дезінфекції, а для ударної обробки варто скористатися шок-хлором.

Спосіб очищення води від водоростей

Ефективним профілактичним засобом очищення води в басейні водоростей є альгіциди. Вони уповільнюють процеси життєдіяльності водоростей і зупиняють їхнє подальше зростання. Для вуличних басейнів незамінним помічником стане Альгіцид Аквадоктор. Застосовувати його потрібно регулярно після проведення шокової дезінфекції, особливо у теплу пору року. У закритих басейнах Альгіцид Аквадоктор рекомендується використовувати періодично.

Спосіб освітлення води у басейні

Часто власники басейнів стикаються із ситуацією, коли навіть при використанні всієї необхідної хімії та правильної циркуляції, вода у водоймі стає каламутною. Це може бути наслідком присутності у воді найдрібніших частинок сміття, які не вловлюються фільтраційною системою. У такому випадку слід вдатися до допомоги коагулянта (флокулянта). Він застосовується на фінальному етапі очищення води та допомагає зібрати дрібні суспензії у великі пластівці. Після застосування коагулянту такі пластівці осідають на дно і легко видаляються за допомогою гідропилососу.


Якщо вода в басейні має білий мутуватий відтінок, він швидше за все викликаний надлишком гідрокарбонату кальцію і солей магнію. Щоб зменшити жорсткість води, фахівці радять придбати AquaDoctor SM StopMineral. Жовтий відтінок води часто виникає при надмірному вмісті у воді заліза та інших металів. У цьому випадку виручить препарат AquaDoctor StopMetal. Вносити хімію краще під час першого заповнення басейну та при кожній доливі води.


Більш детально про використання хімії для басейнів ТМ Аквадоктор можна ознайомитись на сайті ВотерЛайн. Крім цього, можна прочитати інші статті блогу, які знайомлять із кожним етапом очищення води у басейні.