Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Кому не можна плавати у басейні

Кому не можна плавати у басейні

Басейн – це не лише приємний, а й корисний відпочинок. Він допомагає розслабити м’язи, зміцнити імунітет, має позитивні наслідки для нервової системи. Відпочинок біля води рятує в спекотні дні, це можливість весело провести час з рідними та друзями. Яким би приємним та корисним не був відпочинок біля басейну, поставитися до нього треба відповідально. Не завжди і не усім показано плавання у штучних водоймах

Відпочинок з обмеженнями

Одне із першочергових обмежень стосується дітей. Маленькі відпочивальники мають перебувати в басейні лише під наглядом дорослих. Що стосується останніх, то перш ніж зануритися у приємну теплу воду, вони мають подумати чи немає в них певних протипоказань по здоров’ю.

Алергія на хлорку.

Хлорку використовують для знезараження басейнів, міських водопроводів, додають у побутову хімію. Однак, деякі люди мають непереносимість даного препарату, що позначається на їхньому стані у вигляді висипань на шкірі, дерматиту, проблем з дихальними шляхами (кашель, чихання, нежить). Таким любителям водного відпочинку радять змінити засіб для знезараження води або, у разі можливості, обмежити час контакту з водою.

Захворювання шкіри.

Якщо попадання води на шкіру посилює шкірне захворювання, сприяє його розвитку або перешкоджає одужанню, людині однозначно протипоказано відпочивати в басейні. Окрім того, такий відпочинок не радять у випадку ураження шкіри грибком, наявності дерматиту, фурункульозу, екземи. Взагалі то, людині що має одне з вищеперерахованих захворювань, краще проконсультуватись з лікарем-дерматологом і лише потім приймати рішення щодо відпочинку.

Серцеві захворювання.

Плавання в басейні – це аеробне навантаження, збільшення якого призводить до підвищення пульсу. Особам, які страждають на аритмію, стенокардію, серцеву недостатність, порок серця та мають інші патології, зазвичай обмежують такі навантаження або частково, або повністю. Знову ж таки, людям із серцевими захворюваннями варто проконсультуватись з лікарем.

Хронічні захворювання.

До таких відносяться легеневі хвороби, такі як туберкульоз, астмоідний бронхіт, бронхоектатична хвороба, астма в активній формі, пневмонія та лор-патології, як то гайморит чи отит. Мова також йде про венеричні захворювання, ниркову або печінкову недостатність, епілепсію, судоми, шизофренію, онкологію, гельмінтози (глісти). У такому разі лікарі забороняють відвідувати басейн в період загострення або важкої форми. Визначити можливість відпочинку в басейні або рівень навантаження під час плавання можна лише під час консультації з лікарем.

Інфекційні захворювання.

Людям з інфекційними, гострими вірусними або бактеріальними захворюваннями плавати в басейні загального користування категорично заборонено. По-перше, це може стати причиною передачі інфекції іншим відвідувачам, а по-друге, існує ризик, що басейн може погіршити стан самого хворого.

Хвороби очей.

В першу чергу це стосується кон’юнктивіту та інших інфекційних захворювань очей. У цьому випадку є ризик зараження решти відпочивальників. Інші захворювання очей плаванню та відпочинку на воді не перешкоджають, хоча більш точну відповідь на це питання може дати лише офтальмолог в залежності від конкретного випадку. Що стосується окулярів, то вони повної герметичності не забезпечують.

Відкриті рани.

Наявність такого пошкодження однозначно говорить про те, що людині варто утриматись від відпочинку та плавання в басейні. Справа в тому, що водойма є місцем, де можна інфікуватися та заразити інших.

Не рекомендується відвідувати басейн жінкам на час критичних днів. Тампони не здатні забезпечити захист організму від попадання інфекції. Слід зазначити, що наведений перелік причин, які перешкоджають відвідуванню басейну не є вичерпним. Однак, за наявності хоча б одного з вищеперерахованих моментів, до відпочинку на воді слід поставитись уважно та відповідально.