Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Як знизити рН води в басейні

Як знизити рН води в басейні

При обслуговуванні будь-якого басейну дуже важливо підтримувати оптимальний хімічний баланс води. Основою цього балансу є рівень рН, що визначає, наскільки лужна або кисла вода. Цей показник дуже нестабільний і часто підвищується. Чому це відбувається як знизити рівень рН води в басейні і підтримувати його в потрібних межах, ви дізнаєтеся з цього огляду.

Що таке рН та його норма в басейні

РН - це абревіатура (від лат. Pondus Hydrogenii - вага водню) або водневий показник, який визначає концентрацію іонів водню у воді. Якщо простіше, він вказує міру кислотності чи лужності будь-якого водного розчину. Рівень рН вимірюється за шкалою від 0 до 14 де нейтральні розчини мають показник 7, кислі - менше 7, лужні - вище 7.
Допустимим для басейну вважається рН у межах від 7.2 до 7.6, а ідеальним – 7.4. Однак точно досягти такого рівня дуже складно, тому достатньо підтримувати кислотно-лужний баланс у вказаному діапазоні.

Чим небезпечний підвищений рН у басейні

При підвищенні показників вище 7,8 виникає низка проблем:
  • Починає різко знижуватись ефективність хлорної хімії. Через погану дезинфекцію у воді швидко розвиваються водорості та патогенні мікроорганізми, що робить її небезпечною для плавців.
  • Лужна вода може спричинити сухість шкірних покривів та волосся, а також подразнення очей та шкіри.
  • Солі кальцію переходять з розчиненого стану в нерозчинене і плавають у воді у вигляді дрібнодисперсних частинок, через що вона стає білі-мутною. Дуже швидко ці частинки осідають на чаші та обладнанні у вигляді вапняного нальоту. Кальцієві відкладення на трубах і фільтрі не тільки підвищують навантаження на системи циркуляції та фільтрації, але можуть спричинити їх поломку.

Чому підвищує рН у басейні

Оскільки кислотно-лужний баланс нестабільний та на нього впливає безліч факторів, контроль рівня рН – безперервний процес. В басейнах, що інтенсивно використовуються, його рекомендується перевіряти щодня, в інших випадках - 2-3 рази на тиждень, після чого можна знизити РН води в басейні.
Також важливо знати, що може спричинити підвищення рН. Це допоможе вчасно реагувати на ситуацію та не допустити значного перевищення рекомендованих показників.

Жорстка вода

Часто басейни заповнюються спочатку жорсткою водою, у якій рівень кальцієвої жорсткості перевищує 200 ppm. Відповідно рівень рН буде також високим, і його доведеться частіше балансувати.
Рішення: перед заповненням басейну перевірити воду на вміст солей кальцію та магнію за допомогою спеціальних тестів або здавши воду до лабораторії. Якщо вода жорстка, при першому наповненні басейну і кожній подальшій доливі воду необхідно пом'якшувати. Зменшити кальцієву жорсткість води можна за допомогою препарату Aquadoctor SM StopMineral.

Втрата вуглекислого газу

Втрата вуглекислого газу (СО2) відбувається в басейнах з гідромасажною установкою при виході бульбашок або під час інтенсивного хлюпання у воді плавців. Також вуглекислим газом харчуються водорості, тому їхня присутність у воді призводить до швидкого підвищення рН.
Рішення: якнайчастіше перевіряти кислотно-лужний баланс за допомогою електронного рН-метра або реагентних тестерів (краплинних, таблетованих). Для запобігання росту водоростей необхідно регулярно проводити ударне хлорування за допомогою шок-хлору, після чого додавати у воду альгіцид.

Хлорна хімія

Гранульований або рідкий хлор на основі гіпохлоритів (кальцію або натрію) є лужними власними силами, тому також мають властивість підвищувати рівень рН.
Рішення: якщо ви використовуєте для дезінфекції такі препарати, до їх внесення можна встановити рН на рівні 7,2 або трохи нижче. Через кілька годин після внесення хлорної хімії перевірте рН: якщо він все ще буде занадто високим, використовуйте засіб для зниження рН.

Як знизити рН у басейні

Якісні та ефективні засоби для зниження рН представлені в лінійках Aquadoctor та Crystal Pool. Вони випускаються в рідкій та гранульованій формі та мають у складі різні кислоти або кислі солі. Ці речовини швидко знижують водневий показник, тому важливо не перевищувати рекомендоване дозування і навіть використовувати спочатку від рекомендованої дози.
Краще повторити процедуру повторно, ніж потім регулювати рН у зворотний бік. Тим більше, що різкі стрибки рН призводять до порушення загального хімічного балансу води. Поступово ви навчитеся швидко розраховувати потрібне дозування, і процедура регулювання рН не викликатиме складнощів.