Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Як вибрати хімію для басейну

Як вибрати хімію для басейну

Утримувати басейн у чистоті – непросте завдання, особливо якщо у вас немає потрібних знань про те, як вибрати хімію для басейну. З досвідом знання та навички обслуговування басейну напрацьовуються, але навіщо вчитися на своїх помилках? У цьому посібнику буде представлений повний список необхідної хімії для басейну та інформація щодо її правильного використання, що допоможе з легкістю підтримувати басейн у чистоті без зайвих витрат грошей, часу та сил.

Як правильно вибрати хімію для басейну

На українському ринку в сегменті хімії для басейнів представлено продукцію багатьох торгових марок. З першого погляду в ній складно розібратися, тим більше, що в лінійці одного бренду можуть бути представлені кілька препаратів зі схожим принципом дії. Яку хімію для басейну краще вибрати? Фахівці з обслуговування басейнів рекомендують використовувати продукцію одного виробника, оскільки таке рішення має низку позитивних моментів:

  • Серйозні виробники розуміють, наскільки важливим є комплексний підхід при обслуговуванні басейну, тому препарати однієї торгової марки добре поєднуються один з одним.

  • Зазвичай у лінійці таких виробників є різні форми препаратів (рідкі, гранульовані, таблетовані) з однаковою дією. Це дає можливість при необхідності замінити один засіб на інший без необхідності кардинально змінювати підхід обслуговування басейну.

  • Комплексна покупка хімії для басейну однієї торгової марки завжди вигідна щодо економії грошей і часу. Зробивши закупівлю на початку купального сезону, ви можете не перейматися тим, що в потрібний момент не опиниться під рукою потрібного засобу.

Серед виробників хімії для басейну, представлених на вітчизняному ринку, варто відзначити Aquadoctor (Китай) та Crystal Pool (Австрія). Усі препарати цих брендів сертифіковані в Україні, мають багато позитивних відгуків користувачів та спеціалістів, а ціна продукції цілком обґрунтована її високою якістю.

Що входить до базового набору хімії для басейну

Комплексний підхід до обслуговування басейну, від якого залежить вибір відповідної хімії, включає кілька кроків:

Баланс рН

Якість води в басейні залежить від правильного хімічного балансу, і однією з найважливіших характеристик є кислотно-лужний баланс (рН). При підвищеному рН вода стає лужною, тому може стати білі каламутною, а надлишок кальцію осаджується на поверхнях і обладнанні у вигляді вапняного нальоту. Знижений рН говорить про кислотність води, внаслідок чого поверхні та обладнання схильні до корозії. Крім цього, рівень рН впливає на самопочуття плавців та ефективність хімії для басейну.

Перевірку рН потрібно проводити не менше 1-2 разів на день за допомогою спеціальних тестів та відповідних реагентів хімії для басейну. Оптимальний рівень рН має підтримуватись на рівні 7,2-7,4. Для коригування показників використовуються спеціальні регулюючі препарати – рН Мінус або рН Плюс залежно від того, у який бік порушено баланс.

   

Баланс рН

Чистота води – це її прозорість, а й відсутність патогенних організмів. Для цього басейн повинен зазнавати ударної та регулярної дезінфекції. Ударна (шокова) обробка хімією для басейну проводиться при першому запуску перед купальним сезоном, перед зимовою консервацією відкритого басейну у разі сильного забруднення води водоростями. Також фахівці рекомендують шокувати 1 раз на тиждень, якщо басейном користується велика кількість плавців. Для шокової дезінфекції води використовуються препарати на основі хлору – швидкорозчинний шок-хлор.

Регулярне знезараження води можна проводити за допомогою хлорвмісної хімії (повільний хлор) або препаратами на основі активного кисню. Щоб ці засоби працювали ефективно, важливо підтримувати їхню правильну концентрацію: вільний хлор повинен бути на рівні 0,6-1,5 проміле, а кисень – 3-8 мг/л. Ці параметри рекомендується перевіряти щодня за допомогою спеціальних тестів.

Ознайомитись з хлорними дезінфекторами Aquadoctor та Crystal Pool можна у цьому розділі, а з дезінфектантами на основі активного кисню тут.

Боротьба з водоростями

Бурхливому зростанню водоростей більшою мірою схильні до вуличних басейнів, хоча і в закритих ця проблема може періодично з'являтися. Найкращим засобом проти водоростей є хлор, але на додаток до нього рекомендується використовувати альгіцид. Цей препарат гальмує життєві процеси у клітинах водоростей та гальмує їх розвиток.

 

Усунення каламутності води

При тривалій циркуляції, добре працюючій фільтруючій системі і правильно використовується хімії вода в басейні повинна залишатися чистою. Однак іноді у воді залишаються дрібні завислі частки, які не може захопити фільтр. Для усунення каламутності води використається коагулянт (флокулянт). Він збирає дрібні частинки у великі пластівці, які після осадження на дно можна видалити донним пилососом.

Перелічені у статті засоби належать до базового набору хімії для басейну. Однак у процесі обслуговування потрібні засоби для чищення ватерлінії та очищення від нальоту чаші басейну, а також додаткові засоби водоочищення: для видалення металів або зниження жорсткості води. Всі перераховані засоби також можна купити на нашому сайті, а про їхнє правильне використання прочитати в блозі.