Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Догляд за круглим і прямокутним басейном – різниця

Догляд за круглим і прямокутним басейном – різниця

Плануючи встановити басейн, спеціалісти радять врахувати не тільки його розміри та зручності використання в подальшому, але й форму. Загальні правила догляду за круглим та прямокутним басейном будуть аналогічними, але круглі моделі вважаються більш міцними та зручними в обслуговуванні. Прямокутні та квадратні басейни потребують ретельнішого догляду, особливо в області кутів. Ці ділянки швидше забруднюються, а для якісного видалення бруду потрібно більше часу та зусиль.

Якщо мова йде про використання басейнів в домашніх умовах, слід врахувати, що круглі басейни безпечніші. Крім того, можна виділити і ряд інших переваг: великий асортимент, компактність, низький ризик травматизму таких конструкцій. Головна перевага, яку оцінили власники – простота догляду. Крім відсутності кутів буде помітною і економія використаних для догляду засобів.

Догляд за басейном: загальні рекомендації

Басейн біля будинку – ідеальний варіант релаксу в літню спеку, коли хочеться не тільки відпочити, але й освіжитися. Крім того, відпочинок в басейні дає можливість розслабитися та позитивно вплине на стан здоров’я. Такі умови можна створити тільки в разі, якщо конструкція буде правильно змонтована та обслуговуватиметься відповідно до технічних вимог. Одним з головних пунктів в даному випадку є догляд за чашею басейну та водою в ній.

Щоб конструкція та вода в басейні (як в круглому, так і прямокутному) були безпечними для відпочинку, важливо своєчасно вживати заходів з догляду за басейном.

  • Першим кроком буде видалення з води великих часточок бруду. В основному для цього використовують сачки з дрібною сіткою. Додатково варто буде скористатися водним пилососом (особливо, якщо басейн має значні розміри).

  • Стінки басейну потрібно піддавати постійному очищенню, оскільки вони контактують з водним середовищем та всіма мікроелементами, які в ньому знаходяться. Щоб вода залишалась чистою та безпечною для купання, потрібно систематично очищати внутрішні стінки конструкції від бруду, нальоту, водоростей. Особливо ретельно очищати басейни з гострими кутами – якщо залишається хоча б мінімальна кількість бруду, вся робота по очищенню може бути марною. За потреби використовувати спеціальні засоби (це не повинна бути звичайна побутова хімія). Жорсткість щітки для очищення обирають в залежності від типу поверхні.

  • Ретельний вибір фільтраційної системи на момент встановлення конструкції (особливо актуально для басейнів каркасного типу). Це важливо для очищення води від дрібного бруду. Слід врахувати, що такі системи виконують в основному тільки фільтрування води, а не її дезінфекцію.

  • Вода повинна бути хорошої якості та по хімічним характеристикам наближатися до питної. Такі умови необхідні через те, що вона постійно контактуватиме зі шкірою відпочиваючих та слизовими оболонками. Чиста вода – це відсутність подразнень та проявів алергічних реакцій на шкірі. Для підтримки необхідного стану варто використовувати спеціальну хімію для басейну. Для кожної окремої проблеми підібрати відповідні засоби. Так, для видалення водоростей варто скористатися альгіцидами, які матимуть протигрибковий та бактерицидний вплив. Щоб освітлити воду та прибрати каламутність, спеціалісти радять використовувати флокулянти.

   

Важливим та обов’язковим етапом є своєчасне знезараження водного середовища в басейні. Для якісного виконання роботи скористатися засобами на основі хлору, активного кисню, іноді застосовують і бром. Щоб засоби для знезараження були ефективними, важливо застосовувати їх тільки у випадку врегульованого кислотно-лужного балансу (ph). Для цього показник варто перевірити спеціальними тестерами.

Щоб зменшити витрати на обслуговування та довго експлуатувати басейн, слід потурбуватися й про наявність спеціального накриття. Підібрати варіанти можна для басейнів будь-якої форми, якщо є необхідність, їх можна виготовити під замовлення.