Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб - 10:00 - 15:00
Нд - вихідний

Чому жовтіє вода у басейні

Чому жовтіє вода у басейні

Чому жовтіє вода у басейні У власників басейнів на першому місці стоїть питання підтримки води у водоймі в максимально чистому та прозорому стані. Тим не менш, іноді трапляється так, що вода у басейні жовтіє. Купатися нею неприємно, а то й небезпечно. Причиною такого стану називають порушення кислотно-лужного та хімічного рівня.

Хімічний склад води басейну

Високий вміст заліза – одна з найбільш поширених проблем, якщо наповнення басейнів відбувається за рахунок магістральних систем водопостачання. Залізо, що перебуває у 2-валентному стані, відмінно розчиняється у воді. Однак, під час хлорування басейну воно окислюється, йде 1 електрон і вода в басейні жовтіє. Отже двовалентне залізо стає тривалентним, тобто. іржею. Її частки не розчиняються і надають воді неприємного жовтого відтінку.
 

Повернути процес назад неможливо. Тому іржа осідає на поверхні басейну у вигляді іржаво-коричневих плям. Щоб привести штучне водоймище в порядок і видалити іржавий наліт, потрібно обзавестися спеціальним засобом Aquadoctor MC MineralCleaner. Крім цього, знадобляться щітки для басейну та правильна хімія для басейну.

Слід зазначити, що до жовтизні води наводить наявність інших мінералів. Наприклад, міді. Тому якщо жовтіє вода в басейні потрібні спеціальні тести, що визначають рівень вмісту мінералів. Якщо показник твердих частинок перевищує 5 тисяч одиниць на мільйон, потрібні термінові радикальні заходи. Проте до такого стану воду краще не доводити і вчасно проводити її обробку ефективними хімічними засобами.

Як попередити пожовтіння води

Якщо підвищений вміст металів було підтверджено тестами, слід вдатися до превентивних заходів. Фахівці радять використовувати надійний засіб для їх видалення - Aquadoctor SMe StopMetal. Препарат рекомендують застосовувати під час першого заповнення водойми і надалі, перед проведенням шокового хлорування.

Коли рівень вмісту металів не викликає побоювання, але колір води далекий від ідеального, не зайвим буде скористатися коагулянтом (флокулянтом). Добре себе зарекомендував засіб, що запобігає каламутності води Aquadoctor. Його застосовують одразу після шокової обробки басейну. Цей препарат відноситься до категорії спеціальної хімії, що перетворює дрібні частинки на великі пластівці. Їхнє видалення відбувається за допомогою фільтраційної системи або пилососа. Коагулюючі препарати дозволяють очистити воду від косметичної продукції, що потрапляє в басейн на шкірі плавців. Тому такі препарати вважаються комплексними.

Чому ще жовтіє вода у басейні

Жовтувато-коричневий і навіть чорний відтінок води у відкритих водоймищах може говорити про появу специфічних водоростей. Це може статися внаслідок тривалих дощів або сильної спеки. До зростання водоростей також може призвести розташоване поруч море. Міклофлора часто потрапляє до басейну на тілах відпочиваючих. Щоб виправити ситуацію і позбутися водоростей, проводять шокову обробку штучної водойми і додають до неї альгіцид Aquadoctor. Вплив препарату на водорості відбувається на клітинному рівні та блокує фотосинтез. В результаті водорості гинуть і вода більше не жовтіє. Використовуючи альгіцид раз на тиждень, вдасться запобігти їх появі.

Якщо водоростей у басейні багато, застосування альгіциду та тривалої фільтрації не завжди допомагає позбутися каламутності води. У такому випадку, потрібно знову вдатися до допомоги коагулянту. Він допоможе повернути воді прозорість.

Обов'язковий набір хімії

Як показує практика, з жовтою водою в басейні можна впоратися. Однак для цього доведеться витратити чимало сил, часу та коштів. Тому набагато ефективніше підтримувати оптимальний хімічний баланс у водоймі. Для цього потрібно придбати комплект необхідної хімії:

Що стосується інших хімічних засобів, то вони підбираються виходячи з проблеми, що виникла. Якщо самостійно підібрати препарат складно, можна звернутися до консультантам компанії WaterLine. Вони допоможуть впоратися із проблемою та порекомендують конкретний засіб.