Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Чищення басейну після зими

Чищення басейну після зими

Після зими власники басейнів розпочинають розконсервацію цих об'єктів. Поспішати у цій справі не варто. Фахівці рекомендують розпочати чищення басейнів після зими, коли на вулиці встановиться стабільна температура. Вона має бути не нижче 10 градусів. Важливо дочекатися, щоб розтанув лід, прогрівся ґрунт і чаша басейну.

Що потрібно для очищення басейну

Як правило, чистка басейну після зимової розконсервації включає три основні етапи.
  • очищення поверхні басейну;
  • пусконалагоджувальні заходи;
  • дезинфекція води.

Потім слід приготувати все необхідне процесу чищення. Можуть знадобитися:



Інструкція з чищення басейну після зими

Перш ніж приступати до чищення басейну, слід ретельно прибрати після зими прилеглу до нього територію. Потрібно винести всіляке сміття та листя, яке може потрапити в резервуар.
Далі з басейну слід зняти намет. Робити це потрібно акуратно, щоб у резервуар не потрапило сміття. Покривний матеріал слід очистити, висушити і скласти до наступної осені. Якщо басейн на зиму не накривався, бруд і сміття, що накопичилися, доведеться видаляти вручну. Робити це доведеться за допомогою підручних інструментів та сачків. Якщо цього недостатньо, то можна використовувати пилосос для басейну.
Після того, як сміття прибрано, варто оглянути всі поверхні басейну і перевірити, чи не з'явилося за зиму тріщин, пошкоджень, плитки, що відшарувалася. Якщо все гаразд, воду з резервуара можна не зливати.
Якщо басейн на зиму не консервували, то швидше за все знадобиться очищення всіх поверхонь. Вона проводиться за допомогою агресивних хімічних реагентів, тому під час робіт не обійтись без гумових чобіт, рукавичок та респіратора. Після закінчення цих робіт стінки і дно слід перевірити на наявність пошкоджень, а потім заповнити чашу водою.

Наступним етапом розконсервації басейну будуть пусконалагоджувальні роботи. Їх починають із демонтажу заглушок. Потім перевіряють шланги, фільтр, насос. Якщо якісь елементи зносилися, їх необхідно замінити. Пісочні фільтри чистять за допомогою методу зворотного промивання. Під час цього етапу перевіряється робота насоса на наявність витоків. Слід спостерігати за роботою манометра. Якщо вона правильна, довкола повернення басейну з'являться бульбашки повітря. Для ефективної роботи насосів та фільтра важливо стежити за рівнем води у басейні. Як правило, за зиму він падає, тому на цьому етапі воду слід долити до середини скімера. Якщо вода має підвищену твердість, її потрібно пом'якшити. За відсутності спеціального пом'якшувача рекомендується скористатися хімією для басейну. Так, при підвищеному вмісті металів використовують засіб для видалення металів, при підвищеній кальцієвій жорсткості – препарат для зниження жорсткості води.
Після закінчення цих робіт слід увімкнути фільтр на 24 години. Після цього часу фільтр перевіряють і при необхідності знову чистять.

Останнім етапом чищення басейну після зими перед новим купальним сезоном є водопідготовка. Спочатку перевіряється рівень pH. Щоб шокова дезінфекція була ефективною, а вода зберігала прозорість, pH має відповідати показнику 7,2. За необхідності показник можна скоригувати за допомогою препаратів pH-мінус та pH-плюс.
Після досягнення потрібного рівня pH ввечері проводиться шокова обробка басейну. Для цього використовується швидкорозчинний шок-хлор, який можна придбати у таблетках чи гранулах. Вранці концентрацію хлору потрібно перевірити за допомогою тесту. Після того, як показники впадуть до 3 мг/л, басейн додають альгіцид. Цей препарат зупиняє зростання водоростей.
Перед початком плавального сезону слід знову протестувати воду і перевірити рівень pH і рівень вільного хлору. Якщо під час водопідготовки показники впали, їх слід довести до норми і потім починати користуватися басейном.