Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Чим можна дезінфікувати воду в басейні, крім хлору

Чим можна дезінфікувати воду в басейні, крім хлору

Хлорування є найефективнішим, недорогим та простим способом дезинфекції води у комерційних та приватних басейнах. Однак хлоровмісна хімія влаштовує не всіх. У чому недоліки хлору і чим можна дезінфікувати воду в басейні крім хлору, ви дізнаєтеся з цієї статті.

Чому люди шукають альтернативу хлору

Незважаючи на високі дезінфікуючі властивості та економічність, хлорна хімія для басейну не позбавлена недоліків:
  • Хлорна хімія добре працює проти патогенних мікроорганізмів і водоростей, але з часом у них виробляється стійкість до хлору. Тому крім підвищення дозування засобів, що містять хлор, потрібна інша хімія для басейну, що тягне за собою додаткові витрати. Крім цього, хлор не вбиває спороутворюючі організми.
  • Коли препарати, що містять хлор, використовуються неправильно або не дотримується режим їх внесення, у воді утворюються побічні продукти хлору - хлораміни. Вони викликають неприємний хлорний запах, який дратує дихальні шляхи і може спричинити напад у астматиків. Також хлораміни діють дратівливо на шкіру та слизові, пересушують волосся.
Якщо власники басейнів не можуть освоїти правила використання хлорної хімії, або у когось у сім'ї є алергія на хлор, має сенс вибрати альтернативний метод, щоб дезінфікувати воду в басейні крім хлору. Зупинимося на п'яти відомих способах.

5 альтернативних способів дезінфікувати воду в басейні без хлору

  • Іонізація. У цьому методі використовуються спеціальні іонізуючі камери, які встановлюються у фільтр та допомагають дезінфікувати воду у басейні. Установка випромінює електроди, які вивільняють іони срібла та міді. Срібло знищує бактерії та віруси, а мідь – водорості та їх суперечки. Однак цей метод має ряд недоліків: установка досить дорога, несумісна з картриджними фільтрами і може використовуватися тільки в невеликих домашніх басейнах. У комерційних та великих приватних басейнах іонізацію необхідно поєднувати з хлорною або безхлорною реагентною дезінфекцією.
  • Озонування. Цей спосіб також використовує спеціальний пристрій - озонатор, який всмоктує кисень з повітря, перетворює його на озон. Потрапляючи у воду, озон знищує патогенні мікроорганізми, усуває неприємні запахи, робить воду прозоро-блакитною та надає їй приємного смаку. Багато хто намагається дезінфікувати воду в басейні у такий спосіб. Однак озон як дезінфікуючий реагент дуже нестабільний, тому його дія короткочасна. Тому озонування не використовують окремо від реагентних методів знезараження води. Також мінусом є найвища вартість озонової установки.
  • Ультразвук. При ультразвуковій обробці води використовується спеціальне обладнання, яке коштує дуже дорого. Ультразвук руйнує оболонку мікроорганізмів, унаслідок чого швидко гинуть. Плюсом є те, що ультразвук працює ефективно навіть у каламутній воді.
  • Ультрафіолет. На сьогоднішній день це один з найдоступніших і найпопулярніших альтернативних методів очищення води, яка проводиться за допомогою лампи, що випромінює УФ-промені. Коли забруднена вода проходить через лампу, ультрафіолет руйнує ДНК мікроорганізмів, через що вони гинуть. Мінусом даного методу є те, що знезараженою є лише вода, яка проходить через лампу. Після цього вода у басейні залишається беззахисною проти патогенів. Також не гинуть організми, які не чутливі до ультрафіолету. Тому поряд з ультрафіолетовою лампою необхідно використовувати додатковий метод обробки, щоб дезінфікувати воду в басейні. Найчастіше разом із цим методом використовують хімію на основі активного кисню.
  • Активний кисень. Це реагентний метод дезінфекції води, у якому використовується безхлорна хімія. У процесі розчинення у питній воді препарат виділяє активний двоатомний кисень (О2). Це сильний окислювач, який ефективно бореться з будь-якими органічними забруднювачами, але, на жаль, малоефективний проти водоростей, тому повинен використовуватися разом з альгіцидом щоб дезінфікувати воду в басейні.

Яку безхлорну хімію краще використовувати у басейні

Почнемо з того, що в громадських басейнах, які відвідують велику кількість плавців, згідно з санітарними нормами необхідно застосовувати лише хлорний дезінфектор. У невеликих комерційних басейнах SPA салонів, фітнес-клубів та готелів допускається використання безхлорної хімії на основі активного кисню, але спільно з іншим ефективним безреагентним методом очищення води. Також безхлорну хімію можна використовувати у невеликих приватних басейнах та надувних дитячих басейнах.
Щодо вибору якісного препарату, рекомендуємо купити безхлорну хімію для басейну на основі активного кисню Aquadoctor Water Shock О2 або Crystal Pool Active Oxygen, які доступні в рідкій та гранульованій формі. Препарати чудово зарекомендували себе як серед звичайних користувачів, так і спеціалістів з обслуговування басейнів.