Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб - 10:00 - 15:00
Нд - вихідний

Безхлорна хімія для басейнів

Безхлорна хімія для басейнів

Головна процедура, яку повинні проводити власники, як громадських, так і приватних басейнів – знезараження, дезінфекція води. Вона дозволяє створити комфортне та безпечне середовище для купання. Для цього потрібно не просто підібрати засоби для обробки, а переконатися в тому, що вони будуть безпечними. Тривалий час єдиним ефективним препаратом для обробки води в штучній водоймі вважався хлор, але зараз доведено, що його застосування має багато нюансів. Серед сучасних препаратів, які можна назвати безпечними та ефективними, спеціалісти радять звернути увагу на безхлорну хімію у вигляді активного кисню.

Активний кисень для басейнів: перевага використання

Препарати активного кисню для басейнів відповідають всім вимогам міжнародних стандартів та є безпечними у використанні для обробки штучної водойми.

Серед ряду переваг безхлорної кисневої хімії для басейнів спеціалісти відмічають:

 • відсутність неприємного специфічного запаху;

 • відсутність у складі хлору, що дозволяє підвищити комфорт використання басейну та не провокуватиме сухість шкіри та волосся;

 • не провокує знебарвлення поверхні конструкції, може застосовуватися для обробки басейну будь-якого типу;

 • засіб не має впливу на рівень жорсткості води;

 • до складу хімії не входять фосфати;

 • не забиває фільтраційну систему за рахунок того, що швидко розчиняється у воді;

 • високий рівень концентрації діючої речовини;

 • просте та зрозуміле використання.

Серед великого асортименту такої хімії можна підібрати засоби, які є багатофункціональними і використовуються не тільки для дезінфекції, але й знищення деяких видів водоростей.

Активний кисень є чудовою альтернативою хімії на основі хлору. Вона безпечна, не провокує подразнень слизових оболонок та шкіри, дозволяє пом’якшити воду.

Активний кисень: особливості асортименту на ринку

Частіше всього власники басейнів, які планують провести обробку своїх водойм не хлоровмісними препаратами, а активним киснем, обирають перевірених виробників цього товару - AquaDoctor, Crystal Pool. Такі препарати пройшли сертифікацію та мають експертну оцінку. Для зручності зберігання та дозування хімія запропонована в вигляді рідини та гранул. Правила дозування залежать від виду обробки (регулярна профілактична чи шокова).

Рекомендації по використанню вказані в інструкції до кожного засобу, але виробники пропонують загальні поради по застосуванню для тих, хто для дезінфекції планує використовувати активний кисень.

 • Якщо засіб запропонований у гранулах, частіше всього використовується дозування по 30 г на 1 м.куб. води (за умови, що це буде шокова обробка води або планується запуск басейну). Шокова дезінфекція рекомендована через кожні 40-55 днів. Частіше вона проводиться, якщо в цей проміжок були сильні зливи.

 • 15 г на м.куб. (засіб у гранулах) використовується для регулярної обробки води – рекомендовано проводити такі дії 1 раз на тиждень.

 • Якщо засіб для обробки води використовується у вигляді рідини, то дозування буде наступним: шокова обробка або первинна – використовується 100 мл засобу на 1 м.куб. води, регулярна дезінфекція – 50 мл на 1 м.куб.

 • Використовуючи активний кисень у вигляді рідини, врахувати, що шокування краще проводити 1 раз на 1-2 місяці, регулярну обробку – 1 раз на 5 днів.

 • Засіб попередньо слід розчинити в окремій тарі у відповідній кількості та додати до загального об’єму. Після внесення рідини потрібно ввімкнути фільтраційну систему не менше, ніж на 6-8 годин. В момент додавання засобу до басейну та фільтрації води після цього користуватися басейном заборонено.

 • Перш, ніж почати експлуатувати басейн після обробки, краще перевірити показники води. Важливо, щоб показник кислотно-лужного балансу був на рівні 7,2-7,4. 

Щоб безпечно користуватися басейном після обробки активним киснем, краще проводити дезінфекцію у вечірній час. До того ж, вплив ультрафіолету може знизити ефективність застосування такої хімії.