Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Зимова хімія для штучної водойми

Зимова хімія для штучної водойми

Щоб тривалість використання басейну була максимальною і на наступний сезон купання чаша не змінила своїх характеристик та зовнішнього вигляду, була придатною для користування, важливо правильно підготувати її до зимівлі. Краще всього для цього підійде процес консервації. Підготовка та укриття конструкції займе достатньо часу та зусиль, але вони повністю виправдають себе наступного року.

Консервація басейну: як провести процедуру правильно

Для збереження конструкції процес консервації повинен пройти правильно. Ті, хто будуть накривати басейн та консервувати його вперше, повинні врахувати, що все проходить поетапно.

  • Здійснити злив води та повністю продезінфікувати ємність. З поверхні чаші прибрати все сміття та предмети, ретельно промити внутрішню частину конструкції. Бруд та наліт повинні бути ретельно відчищені. Якщо для очищення прийдеться використовувати спеціальні хімічні засоби, перед активним застосуванням переконатись, чи не пошкодять вони конструкцію. Процедуру очищення краще виконувати, використовуючи індивідуальні засоби захисту.

  • Провести демонтаж обладнання, яке було приєднано до басейну. Частіше всього це системи для фільтрування води, пристрої для нагріву. Після демонтажу їх перемістити в приміщення з нормальним рівнем вологи. Зберігати зимою краще в приміщенні, яке опалюється. Процес консервації басейну – необхідна процедура для збереження не тільки чаші басейну, а й додаткового обладнання, яке використовується для організації якісного та безпечного відпочинку. Перш, ніж перенести демонтовані елементи на збереження, ретельно їх очистити, промити та просушити. Елементи, які не можливо зняти з конструкції, також повинні бути очищені, промиті та просушені.

На цьому етапі спеціалісти радять зняти і прибори для підсвічування. Місця, в яких вони були зафіксовані, на зиму краще закрити спеціальними заглушками. Їх можна придбати або ж зробити самостійно.

  • Залити до очищеного басейну воду з додаванням засобів, які мають антисептичні властивості. Їх використання вбереже від розмноження та швидкого поширення водоростей, грибка та інших шкідливих мікроорганізмів. Після обробки з використанням хімічних засобів вода зливається до рівня форсунок (на 4-5 см нижче від їх розташування). Варто врахувати, що рівень води повинен бути не вище, ніж рівень заглиблення в грунті. Це важливий фактор, який дозволить рівномірно розподілити навантаження на стінки чаші. Зливаючи воду після очищення, обов’язково перевірити, щоб форсунки не були занурені в воду. Щоб не спричинити розтріскування чаші басейну, заборонено залишати повністю заповнену ємність.

     

Не зливати воду можливо тільки за умови, що основа конструкції наполовину заглиблена в грунт і вона виготовлена з металу. Деякі спеціалісти запевняють, що можна залишити воду в штучних басейнах з бетонною основою або тих, де поверхня покрита поліетиленовим матеріалом. Якщо в цьому плані виникають сумніви, краще порадитись зі спеціалістом.

  • На останньому етапі здійснити накриття басейну тентом (якщо для укриття не передбачений спеціальний павільйон). Матеріал для накриття обирати міцний, гнучкий та стійкий до впливу води. Краще, якщо буде передбачена фіксація тентового полотна по периметру.

Чи потрібно накривати басейн на зиму – так, однозначно. Правильна підготовка та консервація басейну до зими дозволить зменшити витрати на подальше сервісне обслуговування та насолодитись відпочинком в наступному році. Якщо не має впевненості в тому, що самостійно накривати басейн на зиму зможете якісно, краще звернутися до спеціалістів, які допоможуть в цьому.