В зимовий період басейни відкритого типу не використовуються. Щоб вони не втратили свою цілісність, зовнішній вигляд, а вода в резервуарі була відповідної якості, при підготовці чаші до зими важливо врахувати всі нюанси. Серед всіх етапів найбільш відповідальним буде підбір та використання хімії для очищення. Слід правильно розрахувати дозування в залежності від типу басейну.
Хімія для басейну: як використовувати при підготовці до зими
Готуючи басейн до зимівлі і для обробки чаші в літній період необхідно потурбуватися про проведення наступних процедур.
-
Тестування та стабілізація ph водного середовища. Для цього застосувати засоби, які дозволять нормалізувати показник кислотно-лужного балансу. Нормалізація ph – важливий процес, оскільки від цього показника залежить ефективність дії інших хімічних засобів, які застосовують. Не варто відкладати обробку басейну, навіть якщо відхилення показника мінімальне. Таке відхилення матиме накопичувальну дію і якщо спочатку ніяк не проявлятиметься, то через 2-3 роки стане причиною дерматологічних захворювань та швидкого псування елементів басейну (найчастіше страждають помпи, фільтри, з’єднувачі).
-
Використання дезінфікуючих засобів для басейну взимку. Такі маніпуляції потрібно проводити не тільки перед підготовкою басейну до зими, але й з певною періодичністю під час літньої експлуатації. Для цього в основному підбираються засоби на основі хлору чи активного кисню. У випадку з дуже забрудненою водою такі засоби можуть поєднуватися. Щоб отримати очікуваний результат очищення, перед застосуванням хімії для води в басейні використати тестер та встановити показники. Від отриманих результатів тестування залежить дозування препарату. У великих за розмірами басейнах часто встановлюються автоматичні дозуючі конструкції. В таких випадках для дезінфекції басейну взимку краще застосовувати хлор.
-
При виборі засобів для дезінфекції басейну взимку звертати увагу на основний активний компонент. Крім вказаних хлору та активного кисню може застосовуватись і бром. Щоб максимально швидко подолати проблему, важливо точно підібрати компоненти та дозування для самої чаші штучної водойми та води в ній. Серед вказаних засобів найбільш ефективним буде хлор. Але його неправильне застосування може мати свої наслідки: прояви подразнення шкіри, неприємний запах засобу. Більш безпечним, м’якшим для цього буде активний кисень.
-
Застосування альгіцидів, щоб перешкодити розповсюдженню водоростей. Їх використання буде важливим для басейнів, як відкритого, так і закритого типу. Щоб постійно підтримувати результат, важливо використовувати з певною періодичністю. Концентрація засобу для видалення водоростей може бути різною і залежить від температури повітря, частоти експлуатації басейну.
-
Засоби, які підвищують якість фільтрації води. Їх використання дозволяє прибрати каламутність води, знешкодити компоненти, які можуть засмічувати водне середовище штучної водойми. Підбір засобів та їх концентрація залежить від рівня забруднення.
При виборі зимової хімії для басейну слід орієнтуватися на її безпечність, ефективність. Краще віддати перевагу сертифікованому товару та врахувати, чи пройшов випробування обраний варіант препарату. В залежності від рівня забрудненості собівартість одного процесу обробки може бути різною. В деяких випадках концентрація засобу, який використовується для обробки, буде вищою на 20-25%, ніж зазначено в інструкції. Все через те, що деякі виробники можуть знижувати реальну ефективність засобу. Такі випадки практично не стосуються товарів, виготовлених на території Європи.