Цвітіння води в басейні, утворення водоростей – часта проблема, з якою зустрічаються власники штучних водойм. Результатом може стати зелена вода з неприємним запахом, наявність мулистого нальоту, слизу. Крім того, в такій воді не тільки неприємно, але й небезпечно купатися. Усунути проблему можна, якщо підібрати ефективну хімію та правильно її використовувати.
Чому цвіте вода в басейні
Наявність водоростей та грибка в штучній водоймі це й великий ризик швидкого зношування обладнання басейну. Перш ніж підібрати засоби для усунення цвітіння, краще визначитися з тим, що його спровокувало.
Причинами цвітіння води в басейні частіше всього бувають:
-
погана робота фільтраційної системи;
-
непродуманість циркуляції водного середовища;
-
використання неякісних засобів для обробки басейну або в недостатній кількості;
-
незбалансованість хімічних засобів, які використовують для обробки;
-
прибирання водного середовища та чаші було проведено неякісно.
Знаючи причину цвітіння води, можна підібрати відповідні засоби та продумати їх правильне дозування для досягнення ефекту. Якісно та швидко знешкодить гриби та водорості альгіцид. Для безпечної обробки варто потурбуватися про наявність сертифікованого товару перевіреного виробника.
Альгіцид проти водоростей: як правильно застосовувати
Більшість альгіцидів проти цвітіння чудово справляються не тільки зі знешкодженням водоростей у воді, але й проявами цвілі, грибами, слизом, мають додатково антибактеріальні властивості. Їх можна використовувати, як для регулярної, так і для шокової обробки – в залежності від обраного формату дозування засобу буде відрізнятися. Правила знешкодження водоростей можуть відрізнятися в залежності від стану води та чаші басейну. При цьому спільною обов’язковою умовою застосування альгіциду є контроль рівня ph. Для досягнення потрібного ефекту він повинен бути в межах 7,2-7,6.
Правила боротьби з цвітінням та водоростями будуть різними в залежності від ситуації. Так, в разі сильного забруднення води етапи обробки води будуть наступними: якісне очищення поверхні чаші, фільтрів та обладнання басейну, визначення та регулювання кислотно-лужного балансу, проведення шокової обробки. Тільки після цих кроків проводиться застосування альгіциду та коагулянтів. Якщо забруднення води незначне, очистити її можна в наступній послідовності: прибрати бруд та наліт з поверхні, виміряти та привести в норму показник ph, використати хімію проти водоростей.
Для досягнення якісного результату краще скористатися дорожчим засобом проти цвітіння від перевіреного виробника. В бюджетних засобах концентрація діючої речовини можу бути нижчою.
Частота застосування альгіциду та дозування залежить від стану води, температури навколишнього середовища, частоти експлуатації басейну. Виробники пропонують альгіцид довготривалої дії та для шокової обробки. Перший варіант засобу для профілактичних цілей рекомендують застосовувати 1 раз на 1-1,5 тижні. Хімія для шокової обробки використовується при запуску басейну чи підготовці його до консервації, в літню спеку чи інших випадках, коли альгіцид тривалої дії не дає очікуваного результату. Окремо також виробниками запропоновані засоби проти цвітіння води, які піняться і не піняться. Останні краще використовувати в басейнах громадського користування, де встановлені водоспади, атракціони, гідромасажні конструкції тощо.
Спеціалісти, які займаються розробкою хімії для басейнів, запевняють, що використання виключно дезінфікуючого засобу (наприклад, на основі активного кисню чи хлору) не забезпечить 100% боротьбу з водоростями, тому застосування альгіциду є обов’язковим кроком створення безпечного середовища для відпочинку в басейні.