Проблема цвітіння води особливо актуальна в період літньої спеки. Найбільшому впливу водоростей піддаються басейни відкритого типу. Власники штучних водойм повинні врахувати, що значно простіше попередити проблему появи водоростей, ніж знешкоджувати їх. Для проведення комплексної обробки басейну та вирішення питання цвітіння спеціалісти радять мати альгіцид, як один з найнеобхідніших засобів.
Засіб для басейну від цвітіння: чому слід скористатися альгіцидом
Виробники пропонують різні види альгіциду. В залежності від концентрації та виду діючої речовини така хімія може утворювати піну у воді або ж не пінитися. Останній варіант, зазвичай, обходиться дорожче та має у своєму складі якісніші компоненти. За рахунок того, що при використанні не утворюється піна, це покращить якість відпочинку, особливо якщо в басейні встановлені атракціони.
Важливо переконатися в тому, що придбаний альгіцид – якісний продукт перевіреного виробника. Якщо в планах використати бюджетну хімію, зробити це краще тоді, коли в басейні встановлена якісна фільтраційна система. Використання альгіциду дозволяє знешкодити практично всі види водоростей: синьо-зелені, жовті, червоні, червоні - ті, які розповсюджуються не тільки у воді, а й на стінках чаші.
Якщо після застосування хімії вона не дала необхідного ефекту, причина може бути в неправильному дозуванні, слабкій циркуляції та фільтрації водного середовища (фільтри можуть бути вже старі, не здатні виконувати роботу в повному обсязі). Причиною того, чому не діє альгіцид може стати й низький рівень дезінфікуючого засобу чи порушений кислотно-лужний баланс води. Врахувати, що більшість видів такої хімії будуть ефективними не тільки проти грибка та водоростей, але й проти слизу та білої цвілі, яка вражає поверхню чаші. Застосування хімії дозволяє зробити воду не тільки чистою та прозорою, але й безпечною та комфортною для купання.
Альгіцид від цвітіння басейну: як правильно використовувати
Саме альгіцид дозволяє попередити цвітіння води та знешкодити водорості, якщо вони вже з’явились. Ефективність цього препарату, як і інших, рекомендованих для обробки басейну, залежить від того, чи правильно він застосований. Врахувати, що повне злиття води та додавання нової не вирішує проблему з цвітінням в басейні.
Для отримання максимального ефекту від проведеної процедури рекомендовано враховувати поради спеціалістів.
-
Врахувати, що використання засобів для дезінфекції не дає 100% гарантії усунення проблеми цвітіння води. Для цього варто застосувати спеціальну хімію – альгіцид. Але цей засіб не може бути застосований для повноцінної дезінфекції, використовується в комплексі.
-
В залежності від ситуації може знадобитися комплексна обробка басейну, з використанням не тільки альгіциду та знезаражуючого засобу, але й проведенням шокової терапії та додаванням коагулянтів.
-
Частота очищення з використанням альгіциду залежить від стану води, але краще проводити регулярну профілактичну обробку.
-
Дозування засобу розраховується з врахуванням рекомендацій, вказаних в інструкції до препарату. Все залежить від стану води та чаші, форми випуску засобу.
-
Варто звернути увагу на те, що виробниками запропоновані як дорогі, так і бюджетні варіанти хімії. Останні, зазвичай, мають меншу концентрацію діючої речовини, тому можуть не дати відповідного ефекту або ж знадобиться використання більшої кількості засобу. Якщо басейн великий і активно експлуатується, краще зупинитися на дорогих варіантах альгіциду від перевіреного виробника.
Крім регулярної профілактичної обробки альгіцид рекомендовано використати і при повноцінній заміні води в басейні, при консервації та перед першим використанням штучної водойми на початку сезону, після зливу та в період надмірної літньої спеки.