Після зимової консервації запуск стаціонарного вуличного басейну вимагає виконання цілої низки заходів. І навіть якщо консервація не проводилася, резервуар слід підготувати до нового сезону. Про етапи весняної підготовки басейнів до плавального сезону та запуску після зими йтиметься у цій статті.
Підготовка до запуску басейну після зими
Полегшити запуск басейну допоможе ретельна підготовка. Для цього знадобляться певні аксесуари та хімія. Усі пристрої слід перевірити з погляду цілісності, а хімію – терміну придатності. Не слід використовувати хімічні препарати з терміном придатності, що минув, що зберігалася в невідповідних умовах.
Далі слід підготувати прилеглу до водойми територію. Цей етап може вимагати обрізання сухих гілок, рослин, що звисають, і прибирання сміття. Продовжити розконсервацію басейну і зняти захисне покриття можна буде після того, як температура повітря стабілізується і встановиться на позначці +10С або вода в басейні прогріється до +12С. Як тільки буде досягнуто цих показників, варто відразу ж приступити до наступного етапу підготовки. В іншому випадку висока температура сприятиме швидкому розмноженню водоростей, що ускладнить запуск басейну.
Очищення басейну зі зливом води
Очищення поверхні басейну починається зі збирання поверхневого сміття. Потім за допомогою донного пилососа очищається дно, а за допомогою занурювального насоса – з чаші відкачується вода.
Щоб упорядкувати чашу басейну, рекомендується використовувати спеціальний засіб Aquadoctor MC Mineral Cleaner. За допомогою цього препарату вдасться видалити будь-які відкладення, зокрема. органічні, вапняні, мінеральні, іржу.
Після очищення резервуару його слід ретельно промити проточною водою, повторивши процедуру 2-3 рази. Залишки води видаляють вручну за допомогою губок та ганчірки. Після закінчення очищення чашу басейну потрібно обстежити для виявлення можливих тріщин, сколів, плитки, що відстала. При необхідності потрібно провести відновлення резервуара.
Очищення басейну без зливу води
Басейн можна очистити та не зливаючи воду. Для цього насамперед слід прибрати поверхневе і донне сміття. Потім проводять перевірку поверхонь резервуара та, при необхідності, виконують ремонтні роботи. За відсутності пошкоджень можна розпочати очищення поверхні чаші.
Якщо до зими басейн підготували правильно, резервуар очищення не вимагатиме. Лише у деяких випадках можна спостерігати відкладення на рівні ватерлінії. Видалити їх можна за допомогою препарату Aquadoctor CW Clean Waterline.
Підготовка до запуску басейну після зими та підключення обладнання
На цьому етапі проводять огляд фільтра, насоса, шлангів та інших знімних елементів. Їх перевіряють на предмет накопичення бруду та наявності пошкоджень. Якщо в басейні використовується картриджний фільтр, особливу увагу приділяють кільцям ущільнювачів. У разі зношування їх слід замінити. Пісочні фільтри чистять шляхом зворотного промивання.
Також під час підготовки та запуску басейну після зими слід відкрити клапан та зняти заглушки насоса. Його наповнюють водою, щоб унеможливити протікання. При підключенні обладнання важливо звернути увагу на наявність ущільнювачів та надійність з'єднань.
Заповнення басейну водою після зими
Після очищення відкритого басейну його заповнюють або доповнюють водою. Її рівень має досягати середини отвору на скіммері. Якщо в воді, що використовується для басейну, перевищений рівень жорсткості, її слід попередньо пом'якшити. Для цього використовується спеціальна хімія для басейнів:
-
при підвищеному рівні металів – препарат AquaDoctor StopMetal;
-
при підвищеній кальцієвій жорсткості або надлишку магнію - AquaDoctor StopMineral.
Після заповнення басейну рекомендується увімкнути систему циркуляції на 12 годин.
Весняна підготовка води у басейні
Підготовка води у басейні після зими починається з перевірки рівня pH. Його показник має відповідати 7,2. При невідповідності води до цього показника застосовуються препарати pH-plus або pH-minus. Після того, як хімія попрацює кілька годин, показник рівня pH знову перевіряють і якщо він залишається в межах норми, проводиться шокова дезінфекція води.
Шокову обробку виконують за допомогою швидкорозчинного хлору (шок-хлору). І навіть якщо дезінфекція проводиться регулярно іншими препаратами, наприклад, активним киснем, при першому запуску басейну варто вдатися до хлору. Він допоможе швидко та ефективно знезаразити воду. Вносять препарат на ніч, а вранці перевіряють рівень хлору. Після того, як він опуститься до 3 мг/л, у воду додають альгіцид. Aquadoctor AC, який протистоїть появі у воді водоростей.
Після шокової обробки води вона іноді набуває каламутного відтінку. Його надають дрібні мікроорганізми, із якими боровся хлор. Щоб вода повністю очистилася, потрібно включити фільтр на 12 годин. Якщо цей метод виявився неефективним, використовують коагулянт. Осілі на дно пластівці, видаляють за допомогою пилососа та додаткової фільтрації води.
На останньому етапі підготовки до запуску басейну після зимового періоду проводять фінішне тестування. Нормою вважається показник pH не більше 7.2-7.4, а хлору – 0,6-1,5 мг/л. Якщо під час водопідготовки рівні змінилися, слід скористатися відповідним препаратом регулювання рівня pH і повільно розчинним хлором.
Коли всі етапи підготовки води виконані правильно, а при використанні хімії – дотримано всіх норм та дозування, запуск басейну пройде без ускладнень. Якщо виникають питання щодо вибору препаратів та аксесуарів для басейну, допоможуть спеціалісти Waterline.