Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб - 10:00 - 15:00
Нд - вихідний

Якщо не встигли провести консервацію басейну, що робити

Якщо не встигли провести консервацію басейну, що робити

В більшості випадків басейни, які розташовані на території приватного подвір’я, в зимовий період не експлуатуються. Щоб зберегти цілісність чаші та повноцінно відновити функціонування басейну весною, слід вчасно подбати про його консервацію. Процедуру не складно провести самостійно, але можна скористатись і послугами професіоналів, які зроблять це швидко та якісно.

Якщо вчасно не встигли провести консервацію басейну, в подальшому з його використанням можуть виникнути проблеми. Низькі зимові температури можуть вплинути на цілісність конструкції. Є ризик того, що весною потрібно буде витратити кошти на ремонт конструкції, відновлення її функціонування (в залежності від того, які кліматичні умови мали влив на конструкцію).

Навіть якщо не встигли законсервувати вчасно басейн, вихід можна знайти. Бажано спробувати зробити це пізніше (якщо ще не має температурних показників нижче +5°С).

Щоб уникнути помилок та проблем з подальшим використанням, краще проконсультуватися з представником компанії-виробника басейну. Деякі спеціалісти запевняють, що консервація басейну на тривалий період не рекомендована, оскільки припиняти функціонування циркуляційних насосів на довгий час шкідливо для всієї конструкції.

Якщо прийнято рішення не консервувати басейн на зиму взагалі, щоб уникнути проблем та поломок, рекомендується постійно підтримувати температуру води в чаші на рівні +5°С (такою рекомендацією користуються власники всесезонних басейнів, саун). Цей спосіб підійде далеко не для всіх місцевостей, при цьому важливо постійно контролювати хімічні показники води.

Консервація басейну: помилки, яких варто уникати

Процедуру консервації важливо зробити не тільки вчасно, але й правильно. Її проводити необхідно, якщо басейн зимою буде знаходитись на відкритій місцевості і буде вплив снігового покриву, низьких температур. Важливо не пропустити період, коли потрібно проводити підготовку чаші до зимівлі. Краще всього робити це, коли середній добовий температурний режим складе + 15°С.

Варто звернути увагу на основні помилки, які частіше всього допускають в таких ситуаціях.

 • В якості накриття чи підтримуючих конструкцій при проведенні консервації не використовувати вироби з металу чи деревини (особливо, якщо вони ще й будуть здійснювати значний тиск на конструкцію басейну). Перші даватимуть велике навантаження на басейн, на поверхні можуть швидко проявитися сліди корозії, другі під дією опадів можуть швидко втрати цілісність.

 • Не додавати в воду при консервації спеціальні хімічні елементи – велика помилка,  яка стане причиною розмноження бактерій, грибків та водоростей.

 • Не відмовлятися від встановлення компенсаційних елементів, оскільки без них вода, яка замерзне в басейні, буде чинити великий тиск на стінки конструкції.

 • Накриття басейну повинно прикривати, перш за все, водне дзеркало і не чинити великого тиску на стінки конструкції.

 • Не забувати про демонтажні роботи основного та додаткового обладнання, приборів освітлення (якщо вони передбачені). Якщо цього не зробити, з настанням морозів вони швидко вийдуть з ладу.

 • Відмова від використання накриття стане причиною не тільки засмічення самого басейну, але й його пошкоджень.

 • Не відмовлятись від закриття форсунок та зливних отворів.

Правильна консервація басейну: основні етапи

Ті, хто встановили басейн та ще не проводили його консервацію, повинні орієнтуватися в основних етапах.

 • Провести злив води з чаші, прибрати сміття та очистити конструкцію. Для очищення краще застосовувати спеціальні засоби. Після миття стінок та дна здійснити ретельний промив конструкції. З системи фільтрації видалити засоби та теж ретельно промити її.

 • Демонтувати все обладнання, яке можна зняти. Перш, ніж відправити його на зберігання в тепле та сухе місце, елементи промити та просушити. Якщо предмети не можуть бути демонтовані, після їх очищення краще прикрити заглушками. Форсунки та зливні отвори також закрити.
 • Далі басейн заповнюється водою, до якої додаються хімічні елементи, які перешкоджають розмноженню мікроорганізмів в воді та формуванню нальоту на стінках. На цьому ж етапі здійснити консервацію фільтраційної системи.

 • Встановити компенсатори, з допомогою яких взимку зменшиться тиск льоду на стінки чаші. Для цього передбачаються спеціальні компенсатори, або ж можна виготовити їх самостійно, використовуючи пластикові бутилі.
 • Завершуючи процес консервації, не забувати про накриття конструкції. Його використання не допустить потрапляння бруду чи сторонніх предметів (або ж падіння дітей, домашніх тварин) в басейн. Врахувати, що встановлене полотно повинне захищати конструкцію від впливу дощу, тиску снігового покриву.