Маючи приватне подвір’я, у більшості власників проявляється бажання не тільки гарно його оформити, але й організувати куточок для відпочинку. Особливо актуально це для літнього періоду. Більшість надає перевагу встановленню басейну. Перед цим потрібно продумати, який тип конструкції краще встановити та підібрати відповідні засоби догляду.
Переваги надувного басейну в тому, що він коштує дешевше, а на зимову консервацію не потрібно витрачати багато часу та коштів. Більшість таких виробів можна скласти та занести на збереження до приміщення. Незмінним для всіх типів басейнів залишається догляд за самою конструкцією та правильна обробка води в ньому.
Догляд за надувним басейном: як користуватися безпечно та з комфортом
Особливості догляду та підбір хімії для басейну надувного типу та звичайних конструкцій басейнів практично не відрізняються. Плануючи встановити басейн надувного типу, потрібно орієнтуватися в тому, як правильного його обслуговувати. До таких дій відносять: ретельне прибирання території навколо басейну (щоб знизити ризик потрапляння сміття в воду), перевірка цілісності надувного басейну, очищення самої конструкції (її дна та стінок) він нальоту, бруду.
Обов’язковим важливим етапом догляду є правильний підбір та використання хімії. Якщо басейн невеликий і є така можливість, воду в ньому потрібно змінювати щоденно. В іншому ж разі важливо підібрати відповідний комплекс хімічних засобів, щоб купання було безпечним.
Безпечна експлуатація надувного басейну вимагає використання спеціальної хімії для обробки води. Цей процес потребує наступних кроків.
- Проведення тестування та нормалізації рівня ph. Щоб купання було безпечним, а хімія для басейну дала потрібний ефект, важливо, щоб кислотно-лужний баланс був на рівні 7,2-7,4. Перевірка відповідності показника проводиться з допомогою спеціальних тестерів. Якщо дані не знаходяться в межах норми, для нормалізації балансу використовуються засоби для корекції.
-
Знезараження, дезінфекція води. Для цього в основному використовують два види засобів – на основі хлору та активного кисню. Перші є доступними та ефективними, але при цьому можуть провокувати алергію, мають специфічний запах, а при постійному використанні знебарвлюють поверхню чаші. Якісною сучасною альтернативою такому засобу є препарати на основі активного кисню. В їх складі немає хлору, вони безпечні для людини (не провокують подразнень та алергії). Рекомендовані для використання у басейнах, якими користуватимуться діти та відпочиваючі з чутливою шкірою.
-
Використати засоби, які допоможуть зупинити цвітіння води, появу водоростей та неприємного запаху - особливо актуально для періоду великої сонячної активності. Щоб якісно та швидко справитися з цією проблемою, використовують альгіциди. Вони швидко руйнують захисну оболонку шкідливих мікроорганізмів та перешкоджають їх розмноженню.
-
Якщо у воді в басейні надлишок заліза та мінеральних солей (це можна виявити спеціальними тестерами або проявами металічного специфічного запаху, появи осаду, підвищенням жорсткості води) застосовуються коагулянти. Вони використовуються для зв’язування зайвих мікроелементів, що осідають на дно басейну – звідки їх не складно прибрати.
Використовувати хімію для надувних басейнів потрібно за тими ж правилами, що і для штучних водойм іншого типу. Для правильного та ефективного споживання врахувати параметри басейну. Перш ніж застосувати хімію, потрібно уважно ознайомитися з інструкцією до неї та використати відповідно до вказаних рекомендацій. На момент хімічної обробки води експлуатувати басейн заборонено (саме тому процедури частіше всього проводять в вечірній та нічний час). Важливо купувати хімію тільки перевірених виробників, які можуть підтвердити якість засобу відповідним сертифікатом.