Чиста поверхня конструкції басейну та прозора вода в ній, зі збалансованим вмістом хімічних елементів – важлива умова, яку повинні підтримувати власники штучних водойм, як індивідуального, так і громадського користування. Чистий басейн – ознака того, що в ньому відсутні шкідливі мікроорганізми і відпочиваючі не будуть ризикувати своїм здоров’ям.
Чистий басейн: як визначити чи безпечна штучна водойма
В шалену спеку для багатьох єдиний варіант комфортного відпочинку – відвідати басейн. Такий релакс буде комфортним та незабутнім тільки тоді, коли штучна водойма безпечна. Для підтримки чистоти басейну потрібно підібрати якісну хімію та контролювати роботу обладнання штучної водойми. Власники басейнів повинні враховувати, що повноцінна заміна води в басейні не може стати альтернативою очищення.
Басейн та вода в ньому будуть чистими та безпечними, якщо регулярно проводити обробку засобами, враховуючи рекомендовані норми дозування. Важливою умовою ефективності хімії є її додавання в басейн, де рівень кислотно-лужного балансу знаходиться в межах норми (7,2-7,6). Якщо показник низький або завищений, його потрібно врегулювати. Наявність водоростей та слизу на поверхні конструкції, непрозора та мутна вода – перші ознаки того, що басейн брудний, а вода в ньому може викликати подразнення шкіри, спровокувати алергічну реакцію, нудоту, кишкові розлади.
Заходи для очищення басейну та води в ньому
До очищення басейну до стану, коли ним можна безпечно користуватися, потрібно підходити комплексно. До таких заходів належать: усунення бруду з поверхні конструкції, контроль за функціонуванням та станом обладнання, контроль кислотно-лужного балансу, проведення процедури дезінфекції. Не менш важливо слідкувати за прозорістю води та своєчасною профілактикою утворення водоростей. Саме поєднання таких процедур дозволяє отримати потрібний результат знезараження води та очищення конструкції.
Особливості проведення очищення штучної водойми
-
Проведення дезінфекції води в басейні. Така процедура здійснюється двома способами – шокова обробка та профілактична регулярна. В залежності від того, який спосіб обробки застосовується, частота очищення та дозування засобів будуть різними. Краще всього з дезінфекцією води справляється хлор та активний кисень.
-
Усунення слідів цвітіння води, знешкодження водоростей. Для таких процедур застосовують альгіцид. Засіб дозволяє прибрати водорості та провести профілактичне очищення, зробити воду чистою та прозорою, безпечною для купання.
Як зробити воду прозорою та доглянутою
Часто використання дезінфекторів чи альгіциду не дає бажаного результату, і вода не стає ідеально прозорою та чистою. Головною причиною цього є те, що у воді залишились мікрочастинки бруду, які не можуть бути знешкоджені фільтраційною системою. Для вирішення проблеми використовують коагулянти та флокулянти. Їх дія полягає в тому, що під впливом сил зчеплення дрібний бруд об’єднується та стає помітним для фільтраційних установок чи водного пилососу. Використання такої хімії (за умови, якщо вона сертифікована) дозволяє підтримувати воду в басейні чистою та комфортною для купання.
Для якісного відпочинку біля басейну потрібне не тільки знезараження води. Важливою умовою є й очищення самої чаші штучної водойми. Робити це потрібно ретельно та регулярно. Краще всього з прибиранням слідів бруду на конструкції справляється спеціальний пилосос (підібрати можна ручну або автоматичну модель). Також власники басейнів повинні підібрати щітки для очищення стінок та ватерлінії (обирати в залежності від того, який вид поверхні) та спеціальну хімію. Звичайна побутова хімія не підходить для обробки чаші штучної водойми.