Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Як попередити слизьке дно в басейні

Як попередити слизьке дно в басейні

Головні вимоги до басейну – безпека та комфорт відпочиваючих. Та важко насолодитися купанням у штучній водоймі, якщо дно вкрите слизом. Він не лише може стати причиною травмування, а й свідчити про загрозу здоров’ю – алергічних реакцій та отруєння.

Чому з’являється слиз на дні басейну

Разом з дощем та вітром, купальним одягом, обслуговуючим обладнанням і навіть систему вентиляції у басейн потрапляють мікроскопічні спори водоростей. Основними факторами, які провокують їх розмноження, є:

  • Застій рідини;
  • Яскраве сонячне світло;
  • Висока температура повітря і води;
  • Неправильне чи недостатнє застосування хімії для басейнів.

Розмножуючись, водорості викликають появу слизу на стінках і дні басейну та зміну кольору води із прозорого на зеленкуватий. Про появу мікророслинності свідчить і характерний неприємний запах цвітіння. При перших же ознаках проблеми, щоб попередити слизьке дно, варто розпочати боротьбу із водоростями, адже чим раніше будуть вжиті заходи, тим менше доведеться затратити коштів і зусиль.

Як позбутися слизу на дні басейну

Для того, щоб можна було знову безпечно купатися у басейні, доведеться:

  1. Ретельно очистити усю чашу від слизу, який накопичився. Для цього застосовують жорсткі щітки, ручні чи роботизовані гідропилесоси. Особливу увагу приділяють місцям скупчення слизу – дну і стінкам гідротехнічної споруди, сходинкам, решіткам, гіркам, стикам, важкодоступним для прибирання місцям. Чим ретельніше буде очищено басейн, тим менша ймовірність повторної появи проблеми слизького дна.

  2. Провести шок-хлорування. Найбільш ефективним та швидким способом знезаразити воду є застосування хлорвмісних препаратів. Засоби з хлором знешкоджують не лише водорості, а й грибки, цвіль, хвороботворні бактерії. Хімія для шок-хлорування випускається у вигляді таблеток, гранул та рідини – на вибір власника басейну.

  3. Ввести альгіциди. Так називають препарати, які руйнують захисну мембрану водоростей та перешкоджають їх розмноженню. Застосовуються відповідно до інструкції виробника.

  4. Налагодити режим фільтрації води. Загальна рекомендація наступна: після шок-хлорування та обробки альгіцидами слід увімкнути фільтр мінімум на 12-18 годин безперервно роботи. Надалі слід фільтрувати воду в залежності від об’єму рідини та потужності фільтрів – за інструкцією по експлуатації гідротехнічної споруди.

  5. Надалі пильно слідкувати за станом води. Щоб більше не стикнутися з проблемою слизького дна у басейні, варто:
  • Регулярно чистити басейн від бруду, який може містити спори водоростей, а при розкладанні засмічувати його органікою;

  • Підтримувати кислотно-лужний баланс води на рівні PH 7.2-7.4, адже якщо показник не у нормі, знезаражувальна хімія та альгіциди практично не діють;

  • Регулярно вводити профілактичні дози засобів для знезараження на основі хлору чи активного кисню, альгіциди проти водоростей; дотримуватися дозування, вказаного виробником.

Ключове значення у попередженні слизького дня у басейні відіграє якість застосовуваної хімії. Варто зупинити вибір на перевірених брендах, що пропонують сертифіковані препарати.

У онлайн-магазині WaterLine представлені препарати від визнаних лідерів міжнародного ринку – марок Aqua Doctor та Crystal Pool. Фахівці з експлуатації гідротехнічних споруд відзначають їх ефективність, економний розхід та безпеку у застосуванні. А наші співробітники з радістю допоможуть підібрати хімію для басейну будь-якого типу і розміру.