Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Як вибрати насос для басейну

Як вибрати насос для басейну

Одним з найважливіших елементів конструкції басейну є насоси. Вони необхідні для прокачування води, щоб в ній не накопичувались шкідливі мікроорганізми та речовини. Обов’язковою частиною такою конструкції повинні бути й фільтраційні системи. В залежності від того, який вид насосу обраний, він може виконувати й інші функції: використовуватися для наповнення басейну, для підігріву та охолодження води в чаші, для дозування хімічних елементів. В басейнах, де передбачені атракціони та фонтани також використовуються для формування напору та течії.

Насос для басейну: які фактори врахувати при виборі

Якщо немає самостійного досвіду в підборі насосів такого типу, краще довірити цей крок спеціалістам. Але кожен власник басейну повинен орієнтуватися в основних критеріях, які варто врахувати при виборі елементу.

  • Насос повинен бути цілісним. При виборі враховувати те, для чого він буде використовуватися. Обирати тип відповідно завданням, які він буде виконувати.
  • Вирахувати продуктивність функціонування насосу. Якщо враховувати санітарні норми, то для повноцінного водообміну в басейні потрібно не менше 6 годин. Для прикладу, якщо об’єм басейну складає 60 м.куб., то потрібно обрати насос, продуктивність якого становитиме не менше 10 м.куб. за годину. Краще, якщо буде запас цього показника хоча б на 25%.

  • Якщо насос обирають для використання разом з фільтраційною системою басейну, важливо, щоб їхня продуктивність співпадала.

  • Рівень шуму. Краще, якщо цей показник буде мінімальним, оскільки від нього залежить відпочинок.
  • Якість виробу та його довговічність. Насос для басейну обирають не на один рік користування, тому важливо, щоб він прослужив довго, не втратив свою цілісність та експлуатаційні характеристики. Краще зупинитися на моделях, які будуть обладнані автоматичним відключенням в разі виходу системи з робочого режиму чи при перегріві, ізоляційними елементами та захисними системами. Зазвичай, такі насоси обходяться дорожче, ніж звичайні, але вони повністю виправдають себе за рахунок тривалого експлуатаційного періоду.

Насоси для басейну: основні види

Обираючи насос для басейну, варто визначитися з необхідними функціями, а також ознайомитися з основними перевагами та недоліками обраної моделі.

  • Насоси для фільтрації води. Допомагають не допустити або знешкодити наліт в чаші, водорості, не допускають розмноження бактерій. Фільтр може бути встановлений паперового чи пісочного типу. Варто врахувати, що такий пристрій прибирає тільки забруднення механічного типу. Щоб позбутися своєчасно шкідливих бактерій та мікробів, можна встановити озонатор.
  • Циркуляційні установки. Дозволяють на постійній основі здійснювати оновлення водних потоків. Вони також забезпечують очищенні води від великих частинок, її рівномірний прогрів та своєчасне перекачування. В залежності від типу басейну можуть бути встановлені відцентрові та вихрові моделі таких насосів.

  • Гідромасажні пристрої. За функціональними особливостями схожі на протидіючі насоси. З їх допомогою вода з басейну відкачується та подається назад під напором.

  • Занурювальні пристрої. Системи опускаються на дно басейну та сприяють відкачуванню води з чаші. Процес можна здійснити протягом кількох годин. Максимально можна відкачати воду так, щоб залишалось тільки 5-10 см (більш сучасні системи, які використовують у басейнах громадського призначення можуть залишати лише 1-2 см). Зазвичай використовуються при проведенні процедури консервації або ж для проведення профілактичних робіт.

  • Теплові насоси, які дозволяють підігрівати воду в чаші басейну. Вони працюють так, як і насос холодильника, але в зворотному напрямку. В основному використовуються для басейнів демісезонного типу.
Правильно вибраний насос забезпечує якісний та приємний відпочинок, можливість довготривалої та безперебійної роботи басейну.