Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Як утримувати басейн, якщо у дворі тварини

Як утримувати басейн, якщо у дворі тварини

Басейн у дворі – це не лише можливість освіжитися у спекотні дні, це ще й дуже корисно для здоров’я. Під час плавання знімається навантаження на суглоби та хребет, працюють усі м’язи. Досить часто відпочинку біля басейну радіють не лише господарі, а й домашні тварини. Вони полюбляють полежати біля штучної водойми, а то й поплавати у ній.

За такої ситуації догляд за резервуаром має бути ще більш ретельним. Слід уважно стежити, щоб тварина не нанесла шкоди собі, а також приділяти увагу очищенню води. Розглянемо поради щодо того, як утримувати басейн, якщо у дворі тварини.

У будинку тварини. Що потрібно передбачити

Власникам тварин ще під час влаштування басейну слід врахувати факт наявності чотирилапого друга. Якщо мова йде про встановлення каркасного басейну, то можливо варто придбати конструкцію з більш високими бортами. Це дасть можливість обмежити тварині доступ до водойми. Що стосується догляду за водоймою, то власникам домашнього улюбленця варто подбати про наступне приладдя та засоби:

  • Накриття для басейну. На сучасному ринку є чимало різновидів накриття. Це може бути ролетна конструкція, полівінілова, батутна, солярна плівка. У будь якому разі, це рішення допоможе обмежити тварині доступ до басейну, зменшить потрапляння у воду шерсті, іграшок для тварин.
  • Аксесуари для очищення резервуару. До них відносять сачки для очищення поверхні та дна басейну, скребки, щітки, пилосос із спеціальними насадками.

  • Спеціальні хімічні препарати. Ця категорія засобів по догляду за басейном має включати дезінфектанти, препарати для боротьби з помутнінням води та водоростями, хімію, що допомагає коригувати фізичні та хімічні показники води, а також засоби для очищення чаші та ватерлінії.

Слід зазначити, що наявність у дворі тварини вимагає уважного ставлення не лише до резервуару, а й до території навколо басейну. Внаслідок перебування поблизу басейна собаки чи кішки, там залишається багато шерсті. Вона з вітром, ногами відпочивальників чи в інший спосіб потрапляє в резервуар і є однією з причин швидкого забруднення води.

Як доглядати за басейном, якщо в будинку є тварини

Догляд за басейном в будинку, де є чотирилапі мешканці, починається з прибирання навколишньої території та поверхні водного дзеркала. Цю процедуру краще проводити щоденно. Раз на три дні фахівці радять перевіряти фізико-хімічні характеристики води (рівень pH).

Щотижня треба вдаватися до механічного очищення поверхонь чаші за допомогою пилососа, щіток, скребків. Також потрібно приділяти увагу фільтрам та скімерам, промивати та очищувати це обладнання. До обов’язкових щотижневих процедур слід також віднести проведення дезінфекції та обробку води за допомогою альгіцидів (препарати, що блокують появу та розвиток водоростей).

  • Дезінфекція води. Найефективнішими засобами для дезінфекції вважаються: хлорні препарати, засоби на основі активного кисню та препарати на основі гіпохлориту натрію. Для першого очищення води варто скористатись хлорними препаратами швидкої дії, а в подальшому, щоб підтримувати чистоту води, можна застосовувати хлор повільної дії. Активний кисень – це засіб з більш коротким терміном дії, але він не токсичний, не має запаху та не викликає алергії. Гіпохлорид натрію не менш ефективний препарат ніж хлор, але менш токсичний та більш дорогий.

 

  • Засоби для коригування pH. У разі відхилення фізико-хімічних показників води від норми, вода може стати занадто лужною або кислотною. Вона негативно впливає на шкіру людини та обладнання басейну, знижує ефективність знезаражувальних засобів. У продажу є спеціальна хімія для басейну, що допомагає вирівняти pH, видалити метали та надлишковий хлор.

  • Альгіциди. Дезінфектантів для боротьби з водоростями недостатньо, тому щоб запобігти розвитку зелених шкідників або посилити боротьбу з ними, фахівці радять застосовувати альгіциди.

Слід зазначити, що без використання спеціальної хімії ефективне очищення води в басейні неможливе. Однак, господарям штучних водойм у яких є тварини, варто дуже уважно поставитись до зберігання та використання таких засобів. Слід подбати про те, щоб місця зберігання хімії були недоступними для чотирилапих, а на час обробки басейну їх не було поряд.