Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Як перевірити якість води у басейні

Як перевірити якість води у басейні

Контроль за якістю води в басейні – головне завдання власників штучних водойм. Для цього вони повинні не тільки встановити якісне фільтраційне обладнання та підібрати засоби для обробки чаші, але й контролювати якість води в басейні, оскільки це запорука комфортного релаксу.

Якість води в басейні: на які параметри звернути увагу

Не тільки від чистоти басейну, але й від якості води залежить комфортний та безпечний відпочинок біля штучної водойми. Спеціалісти виділяють ряд параметрів водного середовища, які важливо контролювати.

  • Показник ph – співвідношення кислоти та лугу у воді. Вимірювання параметру проводять частіше всього з допомогою спеціальних тест-смужок. Оптимально, якщо рівень балансу знаходиться в межах 7,0-7,6. Якщо ж дані відрізняються, то така вода може мати негативний вплив на обладнання басейну або ж стане причиною швидкого розповсюдження шкідливих мікроорганізмів. Від підтримки оптимального рівня кислотно-лужного балансу залежить ефективність дії хімії. Завищений показник ph може стати причиною появи подразнень на шкірі та слизових.

  • Рівень загального та вільного хлору. Оптимально, якщо показник вільного хлору в басейні знаходився в межах 0,5-1,5 мг/л. Від цього залежить відсутність неприємного специфічного запаху хлору у воді та ефективність дії дезінфектора.

  • Жорсткість води. На цей показник має вплив наявність солей магнію та кальцію. Якщо жорсткість завищена, це може стати причиною каламутності води, сухості шкіри та волосся, появи вапняного нальоту, що матиме вплив на роботу обладнання та його стан. Слід врахувати й те, що підвищена жорсткість води стає причиною зниження дії дезінфекторів. Надто м’яка вода також має негативну дію – провокує швидку появу слідів корозії на обладнанні. Для визначення рівня жорсткості передбачені спеціальні тест-смужки.

  • Застосування ціанурової кислоти. Використовується для стабілізації засобів для дезінфекції. Особливо важливо контролювати оптимальний вміст цього показника влітку, оскільки під дією сонячних променів руйнування хлору відбувається досить швидко.

Контролювати чистоту басейну та якість води в ній потрібно комплексно – не тільки вимірюванням показників, але й візуально. Наявність слизу, непрозора та мутна вода – перші ознаки того, що відпочинок у басейні може нести небезпеку для здоров’я – спровокувати подразнення шкіри, нудоту, розлади роботи ЖКТ.

Обробка басейну: як зробити воду чистою та безпечною

Дізнатися про те, що стан води не відповідає нормі можна з допомогою спеціальних тестів. Часто проблема помітна й без проведення перевірки. Якісний стан води в басейні підтримується своєчасною та регулярною обробкою спеціальною хімією.

  • Процедура дезінфекції водного середовища. Це обов’язкова умова обробки. Дезінфекція може бути регулярною (проводиться в середньому 1 раз на 5-7 днів) та шоковою (1 раз на 25-30 днів, при запуску басейну чи його підготовці до зимівлі). Популярними засобами для проведення такої процедури є активний кисень та хлор. Кожен з них має свої особливості та нюанси застосування.

  • Усунення слідів цвітіння води. Такий стан небезпечний розповсюдженням водоростей, каламутністю води, а в складних випадках й появою неприємного запаху. Повністю позбутися проблеми можна з допомогою застосування альгіцидів. Також засіб може використовуватися й для профілактичної обробки. Оскільки слиз та водорості можуть закріплюватися й на стінках конструкції, то 100% заміна води не буде оптимальною альтернативою альгіциду.

  • Підтримувати доглянутість та прозорість води. Якщо всі вище згадані процедури проведені, але вода залишається каламутною, причина часто полягає в тому, що у воді залишився дрібний бруд, який не може виловити фільтраційне обладнання. Усунути проблему допоможуть коагулянти – засоби, які дозволяють об’єднати дрібний бруд та сформувати його у так звані пластівці, які знешкодити значно простіше.

Частота використання такої хімії, як і вимірювання основних параметрів води, залежить від активності використання басейну. Так, основні параметри водного середовища краще контролювати 1 раз на 4-7 днів. Якщо ж це перевірка вмісту міді, заліза та інших мікроелементів – достатньо провести тестування й 1 раз на 25-30 днів.